Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számithatok a Pszichiátri...

Mire számithatok a Pszichiátrián? Elmentem az orvoshoz és kaptam beutalot, mert van pár fóbiám föként szociál fóbia. Gyogyszereket fogok kapni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 19:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
igen. Nincs arra idő, hogy a lelked beszélgetésekkel tegyék helyre, leszedálnak, elzombítanak. Nem mennék, egy önfeladás. A lét tragikus, el kell tudni viselni.
2014. szept. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Ne hallgass az első válaszolóra, az élet nem arra való, hogy szenvedj. Szenvedjen ő, ha akar. Azért mentél orvoshoz, mert problémád van, mert az életed nem úgy folyik, ahogyan az neked jó. Ebben segíthetnek a nyugtató gyógyszerek, amik segítségével könnyebben meg tudsz birkózni a nehéz helyzetekkel. A gyógyszer és az orvos nem ellenség (maga is lelki sérült, aki így gondolja). Ez csak az alap, amellett nagy valószínűséggel kapsz viselkedésterápiát is pszichológussal. A közérzeted hosszú távon javulni fog.
2014. szept. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
uristen :O csak már nagyon elegem volt hogy még boltba se merek bemenni egyedül és kéne már valami megoldás :/
2014. szept. 5. 20:08
 4/22 A kérdező kommentje:
értem :) köszönöm 2-dik válaszolo
2014. szept. 5. 20:09
 5/22 anonim ***** válasza:
18%
"az élet nem arra való, hogy szenvedj" Azt nem mondtam 2, hanem hogy tragikus a lét. Meg kell találni, azt hogy ennek ellenére hogyan légy boldog. Az, hogy drogfüggő (a pszichiátriai gyógyszerek, és minden gyógyszer neve: drog ) lesz, elhízik, eltompul - nem tudom az-e boldogsághoz vezető út?
2014. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Na oké most elbizonytalanodtam:/ Nem akkarok gyógyszert szedni ilyen mellékhatásokkal :/
2014. szept. 5. 20:21
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Ne ijesztgesd már, az életét meg kell oldania, mert így nem jó. Inkább a saját lelkeddel foglalkozz, mert az sincs rendben! Az élet nem tragikus, ha a tied az, ne másokéval foglalkozz. A gyógyszert addig adják, amíg arra szükség van, és csakis a szükséges legkisebb erősségűt, a szükséges ideig.
2014. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
20%
De a letompítás nem megoldás, hanem lenyomja és egyre több és több kell, hogy az ne jöjjön fel, elég sok példát láthatsz magad körül erre! Ha beszélgetés lenne, csak az, és megpróbálnák megoldani, az más. De erre a tb-s pszichiátria nem vállalkozik. Nem könnyű élni, de a problémákat nem lehazudni, lefojtani kell, hanem feldogozni, megoldani, a beteget talpra állítani, hogy élni tudjon egymaga, gyógyszarok nélkül.
2014. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem letompítja, hanem csökkenti a kóros szorongását, hogy azáltal megnyíljon az út a felszabadultság felé. Pont ugyanúgy, mint ha lázad van, akkor gyógyszerrel leviszed. Nem lehetne élni a mindennapokat, ha letompítanák. Pont azért fordul orvoshoz, hogy nyugodtan tudja élni az átlagos mindennapi életét.
2014. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

" Az élet nem tragikus" Azt mondtam: A LÉT tragikus .

Az nem ugyanaz.

És azon is érdemes elgondolkozni, hogy miért van az, hogy a nagyon nehéz helyzetben lévők nem futnak tompítószerért, hogy a háborúk alatt nagyon lecsökken az öngyilkosok, és egyéb menekülők száma. Vagy ha ez bonyolult az alábbi kis képriport: a kisfiú nem unatkozik, a bányában dolgozik. Sok van ám ilyen a világon. Mert a LÉT tragikus, de el kell tudni viselni - és meg kell találni a boldogságot ennek ellenére.

"Tényleg röhejesnek érzem magam, ha a saját kis problémáimra gondolok, amelyek eléggé eltörpültek, miután Jonas Wresch fotóit megnéztem."

[link]

2014. szept. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!