Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan h valaki szenvedni...

Van olyan h valaki szenvedni akar? Nem fizikailag hanem lelkileg.

Figyelt kérdés
2014. szept. 12. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem van. ez egyféle programozódás lehet a pszichében, hogy kiskorában is vádolták, leszidták, vagy csak valami érzelmi trauma érte az érintettet, és akkor felnőtt korában is ugyanazt a programot akarja lejátszani, mert csak azt ismeri, igy a továbbiakban önmagával csinálja.


úgy lehet kijönni ebből, hogy feltárjuk a rossz program okát, és megértjük, hogy ha úgy is volt, nem kell ennek tovább folytatódnia az életünkben. De ez egy hosszú folyamat, mire kialakul, hiszen nem ismerjük a jó programot, és nem tudjuk egyből magunkba generálni a megfelelő reakciót, érzelet, viselkedést, mivel egy torzult személyiséggel rendelkezünk.


pl. ha sokat mondták hogy hibás vagy, vagy soha nem dicsértek meg, vagy nem túl gyakran ismertek el azért amiben jó vagy, vagy csak beleerőltettek valami olyanba, amit te nem akartál, vagy nem vették észre ki vagy te igazából, és mindig csak arra vágytál hogy valaki észrevegyen, akkor hirtelen ezeket nem tudjuk pótolni, hiába jöttünk rá, hogy mi hiányzott, és mitől alakult ki a rossz program magunkkal szemben. idő mire megtanuljuk magunkat elismerni, megnyugtatni, vagy kinek kinek mi hiányzott. idő mire a személyiség hiányos része felépül.


ezek csak példák voltak, mindenkinél teljesen változó, és egyéni lehet, hogy miért szereti lelkileg kinozni gyötörni magát, mindenkinek saját magának kell rájönnie hogy mi áll ennek a gyökerében, és utána nagyon kitartó munkával kell a személyiséget újra épiteni. Pl ha soha nem dicsértek, el kell kezdeni magunkat szeretni, dicsérni, mert van ilyen program is.

2014. szept. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. Egy pár évig nekem is érdekes érzés, élmény, tapasztalat volt. De aztán ráuntam.
2014. szept. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez típus, mélyenérző önmarcangoló, zárkózott személyiségre vall. Gyerekkoromban ilyen voltam, utáltam ha dicsérnek, egyszerűen nem tudtam ezt a feszültséget kezelni. Egyébként a mai napig ezt csinálom, már tudatosan állítom le magam. Egyik pillanatban, elkap ez az mazohista féle érzés, hogy biztos miattam van rossz kedve stb..., folyamatosan jönnek a hülye gondoltok, muszáj leállni, ez olyan mint ha saját magam energiavíámpíra lennék. Amúgy erre nagy segítség a homeopátia.
2014. szept. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!