Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éreztetek már olyat, hogy nem...

Éreztetek már olyat, hogy nem vagytok a saját életetek tulajdonosai? Mintha más élné az életeteket?

Figyelt kérdés

néha úgy érzem, ha jobban belegondolok mi a bajom, mintha nem tudnám a saját kezembe venni a saját életem, mintha nem én lennék a birtoklója. mintha az aki az életet éli, és az, aki az életem tulajdonosa,az két személy lenne, és a tulajdonost nem érdekli hogy mit csinál a használó. ez most igy elég elvont, nekem is időbe tellett, mire ezt igy megfogalmaztam magamnak. de példával élve:


Ha arra gondolok, hogy ennem kéne rendesen, gyümölcsöt, vitaminokat, hogy gondozzam a testem, nincs kedvem törődni magammal, mert nem érdekel mi lesz velem. vagy ha arra gondolok, hogy tenni kéne az alkatomért, úgy vágyom rá, de mégsem kezdem el az edzést. vagy ha arra gondolok, hogy olyan jó lenne olyan dolgokat csinálni, ami engem feltölt, pl festenék, vagy eljárnék énekelni tanulni, vagy valami jó dolgot tennék az életben, mégsem vágok bele. Mintha saját magam felett döntenék úgy, hogy én ezt nem érdemlem meg, nekem ez nem jár ki, stb.


mintha azt, aki a birtoklója az életemnek, nem érdekelné, hogy az életemet élő használó jól érzi-e magát, vagy sem az életében.


annyi dologra vágynék, de mégsem adom meg magamnak azokat a jó dolgokat, amik engem éltetnének. egyfajta ilyen mazoista, vagy önsors rontó dolog ez. Mintha utálnám magam, saját magam ellensége lennék, vagy nem is tudom, mert nem adom meg magamnak azokat a dolgokat amik nekem jók! ellenségességet érzek saját magamon belül, és gyötröm magam. ez néha sajnos olyan dolgokra is kihat, mint az evés. nincs kedvem magammal jót tenni, akár "megetetni magam" ha éppen éhes vagyok, ezért szenvedek az éhségtől.


Én ennek tudom be a bennem lakozó motiválatlanságot, és az önelvetést is, aminek az alapja az hogy valamiért nem tudom magam szeretni. (vagyis azt már tudom hogy mi az oka ennek hogy nem szeretem és fogadom el magam, csak azt nem tudom még, hogy mit csináljak magammal, hogy ez a birtokló, és használó személy egy legyen, és tudjam magamat szeretni, és tenni magamért, törődni magammal jó szivvel, és gondoskodni magamról. úgy érzem, hogy minden problémámnak ezt a magyarázatot tudom adni alapul, hogy minden ebből gyökerezik ki.


mit tehetnék, hogy ez ne igy legyen?



2014. szept. 15. 22:35
 1/2 anonim válasza:
velem is gyakran van ilyen
2014. szept. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet, túl sokat adtunk a másik véleményére, azért van ez. Még mindig a szabályok, a belső kör, a megfelelés és megfeleltethetőség és mindenféle követelményekkel egyeztetés... Ez a rossz az életünkben.

Ahogy idősödünk - nem azt írom, hogy öregszünk, mert azt csak olyan lelkületű emberek teszik - egyre inkább a szabadság felé kellene tekintgetni, a vágyaink és céljaink felé - amit nagyon szeretnénk elérni az életben és megvalósítani. DE sajnos távolabb kerülünk tőle, mert ilyen követelmény, olyan szabály, ez a végzettség szükséges ide, oda, amoda is... Igyekszünk megtanulni még újabb dolgokat, pörgünk ide-pörgünk oda... Aztán csak csalódottak leszünk.

2021. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!