Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ingyenesen pszichológusra van...

Ingyenesen pszichológusra van esélyem?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni:Édesanyám rákos beteg és ez lelkileg kifacsar. Kb. 5 év óta csak egy fiú jár a fejemben aki le se sz..., néha próbálkozom hogy másokkal kapcsolatot kezdeményezzek de végül mindig lelépek mert tisztességtelennek érzem hogy mindenkit ahhoz ez egyhez mérek. Az utóbbi fél évben fogytam 20 kg-t (igaz volt miből), de még most sem merek enni, nem látom magam kövérnek csak félek hogy visszahízok. Az egyik pillanatban madarat lehetne velem fogatni, a másikban pedig öngyilkosságon gondolkodom mert az életem teljesen céltalan. Ezzel ellentétesen, olykor beképzelem hogy valamilyen betegségem van és félek a haláltól.

Igen, eltalálta, pénzem az nincs pszichológusra, ezért halogatom már régóta, de sajnos egyre rosszabb. Néha spontán elbőgöm magam, elfog a félelem az utcán, általában mindig zenét hallgatok hogy ki tudjam zárni a valóságot.


Egyedüli örömöt az ad hogy a szakdolgozatomat írogathatom, de attól is félek hogy kudarc lesz vagy átlagos. Nem akarom abbahagyni a sulit, de egyre nehezebben tudom megcsinálni a feladatokat, mert ro... fáradt vagyok. Kb. négy órákat alszom és a kávét öntöm magamba.


Szerintetek van esély rá hogy segítenek ingyen? Vagy felvágjam az ereimet és akkor bármi történik jó lesz? (kissé szentimentális de tényleg csak akkor szokták komoly(abb)an venni az embert)



2014. szept. 21. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyetemen szokott lenni valami diáksegítség, akár anyagi, akár tanács(beszélgetés) szempontból. Persze ha mindenáron pszichológusra vágysz.


Ha engem kérdezel barátok segíthetnek, közös programok, beszélgetések, valami hobbi... ha most nullán is érzed magad, bármit teszel, amitől picit jobban érzed magad, az már pozitív eredmény.


Nem tudom mennyire súlyos anyud állapota, de remény az mindig van. Ha téged erősnek tud látni, magán is erőt vehet. Valahol azt olvastam, h a trauma idézi elő a betegséget, mert a szervezet túlreagálja, de ha minden helyre jön lelkileg és agyilag, akkor testileg is így lesz. Én nem engedném, hogy a remény eltűnjön, és neked se ajánlom.

2014. szept. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos azon az egyetemen nincs ilyesmi ahová járok, de egyébként jó ötlet lenne.


Barátaim nem igazán vannak, a csoporttársaimnak megvan a saját élete, persze egyetemen beszélgetünk de ennyi, a szabadidejüket nem velem fogják eltölteni. Ez a kitárulkozós dolog elméletben működik, de képzeld el hogyha valakinek mindezt elmondod. Jobb esetben oké, meghallgat, de segíteni úgyse tud, rosszabb esetben még el is vadítod magad mellől, senki sem akarja halltagtani a másik ilyen szintű nyafogását amikor megvan a saját baja. Ha megfigyeled pl. ilyesmikre itt se nagyon válaszolnak, ha öngyilkosság van a dologban az ált. "sok" az embereknek.


Hobbim van, rajzolgatok, de ide ez már egy kicsit kevés.


Édesanyám: Na pont ez az, legyek erős (persze ezt csinálom, magétól értetődően mert tudom hogy akkor még miattam is aggódna, de pont ebbe zakkanok meg hogy mindenki előtt erősnek kell lennem amikor legszívesebben bőgnék egész nap


Elnézést a ha nyers voltam, köszönöm a segítő szándékod, értékelem, csak ezeket a köröket már végigfutottam sajnos.

2014. szept. 21. 01:44
 3/8 anonim ***** válasza:
szia! a megoldást lehet leírtad.. gondoltad volna h a kávé tuning és az alvástalanság párban járva furcsa dolgokat képesek okozni? talán 1 hónapon keresztül próbálj meg napi 8 órát aludni a kávé teljes száműzésével együtt! amint elkezded és leteszed a kávét, kb az 1., 2. héten majd meg fogsz őrülni a sok megvonási tünettől.. de azért könnyebb letenni mint a cigit :)
2014. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nyáron (azaz három hónapon keresztül) egyáltalán nem káváztam, hétvégente most is csak teázok. Jobban kávé nélkül sem éreztem magam, csak akkor fáradt nem voltam mert lehetett aludni. Most egyszerűen annyi mindent sóznak a nyakamba hogy vagy alszom vagy bukok egy évet mert nem csináltam meg mindent. Akkor egyrészt kudarcnak érezném magam, másrészt még fizethetnék. Igazából ezt a kávés dolgot nem is tudom miért írtam le mert általános jelenség, csak tegnap este már megint rosszabb passzban voltam és szófosásom volt. (és ahogy elnézem, még mindig van :D )
2014. szept. 21. 18:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvileg mindenhol kell lennie körzeti pszichomókusnak, úgy mint orvosnak is. Ha hozzá jársz az tb-re megy, neked ingyenes.
2014. szept. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ingyen pszichológushoz bejutni nem sok esélyed van. Hasonló cipőben járok mint te, csak nekem még a szakdolgozat elkezdéséhez sincs energiám.


A magyar egészségügyben a mentális betegek kezelése úgy néz ki, hogy elmész a helyi mentális beteggondozóba, kérsz időpontot és pár hét múlva beszélgetsz egy pszichiáterrel, aki leszarja a fejedet, felír valami random gyógyszert, ami éppen a sláger és egy év múlva kontroll.


Az orvosoknak még a fekvőbetegekre sincs idejük, a pszichológusokból pedig nagyon kevés van. De ha van pénzed,szívesen fogadnak. Ilyen ez a stadionok országa.

2014. szept. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi sincs ingyen. Miért épp a pszichológus halljon éhen? Amiket leírtál, kérdező, azokban egyetlen betegségtünet sincsen, hacsak a már leküzdött elhízásod nem az. Ami neked hiányzik, egy pár jó barát, vagy barátnő lenne. Őket megkeresni meg a te dolgod kell legyen. Siránkozás helyett...
2014. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ingyenes pszichológiai segítségre van lehetőséged szerintem, de jó orvost kell találni hozzá, aki komolyan vesz. Ez ugyanis úgy működik, hogy a háziorvosoddal megbeszéled, hogy mik a problémáid, milyen gondolatok járnak a fejedben, és ő beutalhat pszichiátriára, a pszichiáter pedig továbbutalhat kórházi pszichológushoz, aki INGYENES. Ha esetleg nem akarna beutalni vagy valami, akkor meg kérd ki a tanácsát, neki ezzel kapcs képben kell lennie. Bár a helyzet sajnos tényleg elkeserítő, ahogy azt fentebb is írták, de ha előzetesen utánanézel interneten, hogy milyen pszichiátert hogyan jellemeznek, mennyire ajánlanak, akkor már kapsz egy képet, hogy előreláthatólag mennyire fog komolyan venni. Szerintem mindenképp érdemes megpróbálnod, ha odafigyelsz ilyesmire, akkor szerintem lehet esély rá, hogy fogadnak.
2014. nov. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!