Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a funkcionális...

Mi a különbség a funkcionális pszichopata és a ’sima’ pszichopata között? Egyáltalán mikor mondjuk valakire azt, hogy funkcionális pp?

Figyelt kérdés

2014. szept. 22. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Tippre akkor funkcionális, vagyis jól funkcionál, ha képes beilleszkedni a társadalomba, legalábbis képes a normális ember látszatát kelteni, tartja a normákat, stb. Ha meg nem jól funkcionál, akkor valszeg böriben van vagy lesz. De ha hülyeséget írtam, bocsi.
2014. szept. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

A funkcionális pszichopata is pszichopata, de ő képes működni a társadalomban, képes a sajátosságait a társadalmilag elfogadott keretek között hasznosítani.


Gyereket szül vagy nemz, dolgozik, megy a vállallati bulira, posztol a FB-on, jópofizik ezerrel, tartja a kapcsolatot - természetesen jól felfogott érdekből - a testvéreivel, a rokonaival, és közben a színfalak mögött csinálja a kis üzelmeit.


Egyszerűen szólva: megbújik, mint a szar a fűcsomóban, észre sem veszed, amíg bele nem botlasz.

2014. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


2-es: De ha a testvérei és rokonai előtt is maszkot visel, akkor mi jelenti nála a "színfalak mögötti" világot?

2014. szept. 25. 22:34
 4/9 A kérdező kommentje:

A neten egyébként csak szövegkörnyezetben találtam rá a kifejezésre, és ezeknél sehol sem fejtik ki, hogy mit jelent.


Én eddig azt hittem, a funkcionális pszichopata azt jelenti, hogy egy bizonyos cél érdekében használja fel a pszichopátia általi előnyöket, tulajdonságokat.


Vagy hogy tulajdonképpen nem is pszichopata, csak olyanok a megnyilvánulásai, ill. egy cél érdekében úgy tesz, mintha az lenne.

Utóbbit igazolni látszik egy írás, amiből idézek (Gillian Flynn nyilatkozta a Holtodiglan c. könyvével kapcsolatban):


„Nem igazi pszichopata, bár tagadhatatlanul mutat pszichopata vonásokat – reagált az írónő a Time Out Chicago interjújában. – Az igazi pszichopaták teljesen funkciótlanul cselekszenek, neki azonban nagyon pontos célja van: megbüntetni a hűtlen férjet..."

Flynn legtöbbször funkcionális szociopataként határozza meg főhősnőjét...

2014. szept. 25. 22:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az előbb bukkantam rá erre a cikkre (valószínűleg el fogom olvasni a könyvet, mert érdekesnek tűnik). Az oldalt nem linkelem, mert reklámnak minősülne.
2014. szept. 25. 22:43
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem vki vagy pszichopata, v nem.A pszichopátiás személyiség pedig mindig maszkírozza magát, főleg a családtagok előtt, de valószínű, hogy azok hamarabb kiismerik.

Mint minden személyiségzavarnak, a pszichipátiás személyiségzavarnak vannak fokozatai. Tehát egy darabig, lehet, h jó sokáig- képes arra, h jól játssza a " normális" embert:)

2014. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
62%

Nem szukseges tulbonyolitani!

A funkcionalis analfabetakrol mar mindenki hallott. Ezek az egyedek annak ellenere analfabetak maradtak, hogy megtanultak ugyan irni~olvasni, de megsem tudnak.


Ennek analogiajan lehet-erdemes elindulni.

2020. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xxxcsillag ***** válasza:
Nekem volt egy ilyen férjem aktől született két ilyen fiam.A férjem megalázott, kihasznált, megcsalt, de másokat is csak soha nem bukott le.Nagyobbik fiam már nem tudott beilleszkedni, sokszor volt börtönbe, a másik fiam dolgozik, de velem nem állszóba.Semmi és senki nem jó nekik és mindíg a másik a hibás.Majdnem kinyírtak, a szó átvitt értelmében.
2021. márc. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden intelligens pszichopata be tud illeszkedni a tarsadalomba, nem ez a különbség.


Ennek a rendellenességnek genetikak okai vannak, a funkcionalis pszichopata annyit takar, hogy ezek a rendellenessegek megvannak, tehát ugyanúgy nincsennek valódi érzései, nem empatikus, de a környezete, neveltetese, külső tényezők miatt ez nem. fajult el, nem rosszindulatú, többnyire ok maguk nem ks tudják, hogy kicsit mások, annyira normális életet élnek, hogy nekik fel sem tűnik, maximum a kornyezetének lehet egy benyomása, hohy picit ridegebb, nem fél bizonyos helyzetekben, de ol ha gyilkossagot lát, akkor nem tudatosan jönnek a tanult reakciók, egy sima pszichonal ezek tudatoyan jönnek.


Hatarmenti (borderline) pszichopataknak is hivjak oket

2021. ápr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!