Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent a pillangó, amit...

Mit jelent a pillangó, amit magukra rajzolnak azok, akik depressziósak/vagdossák magukat?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért? Mindenki pillangót vagdós magára? Ezt nem is tudtam. Habár van egy sejtésem. A pillangó ugye hernyóból(egy csúnya valamiből) lesz. A pillangó szép, szabad és repülni tud. Gondolom valahol a lelkük mélyén azok az emberek, akik most csúnya hernyónak képzelik magukat, szépek és boldogok szeretnének lenni és szárnyalnának. Gondolom. Ez csak az én véleményem. :-)
2014. szept. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Erről olvastam egy cikket régebben. Talán úgy volt, hogy a pillangó a legfontosabb személyt szimbolizálja az életükben. Lehet több pillangó is (anya, apa, barátok). És ha legközelebb megvágnák magukat, ott lesz a bőrükön a pillangó, ami emlékezteti rá őket, hogy ezzel a szeretteiket is ugyanúgy bántják.
2014. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%

Ez a Butterfly Project, így keress rá.


A lényege az, amit az előző leírt. Magadra rajzolsz egy pillangót (vagy egy szeretett személy rajzolja fel), odaírod a nevét, és amíg a pillangó magától le nem kopik, addig nem vághatod meg magad, különben megölöd a szeretett személy pillangóját. Azok szokták csinálni, akik le akarnak állni a vagdosással, de nagyon nem megy, gondolom, valakinek beválik, szerintem elég szánalmas dolog... dehát kinek mi.

2014. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!