Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tükrözi a lelki állapoto...

Miért tükrözi a lelki állapotom az eddigi megélt legrosszabb állapotomat állandóan?

Figyelt kérdés
Régen minden összeomlott. Otthon iskola család barátok, egyszerüen minden rosszkor tört össze körülöttem és ahogy körülöttem úgy bent is összetörtem. Ez volt kb 7 től 14 éves koromig. Azóta viszont a külvilág javul, de belül nemmegy a javulás. Miért van ez ?
2014. szept. 30. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel! Ne "dédelgesd" és ne éld újra a törött belsődet. Csak rajtad múlik, hogyan forr össze, ami összetört. A forradás megmaradhat, de csak rossz emlék legyen, amit az idő majd enyhít. Olvass, tévézz, sétálj a barátaiddal (néha egyedül is lehet), tanulj, vegyél részt a házimunkában. Apró sikereidnek örülj, és ha kis célokat tűzöl ki magadnak, azt elérve szintén legyél jókedvű. A folyamat hosszas, de megéri! Kitartást!
2014. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem dolgoztad fel. Azt szokták mondani: az idő begyógyítja a sebeket. De az sajnos nagy tévedés, mert látszólag begyógyul, de ott van a seb betokozódva, mélyen. És szinte az alkalomra vár, felfakadjon, feltörjön. A gyerekkor meghatározó. Az is könnyen lehet, hogy a 7 év előtti fájdalmak vannak a mélyén. A fogantatástól(!) a halálom pillanatáig mindig jelen vagyok, minden fájdalom engem ér, még ha mindez 4 éves kor alatt nem tudatos tartományban van, akkor is. Ott van az, mélyen. A lélekgyógyászok nehezen, de tudatosítani tudják és akkor meg is szűnik. Sokat segít, ha megpróbálod magad felszínre hozni.. írsz, rajzolsz, zenélsz.. A folyamat a lényeg, nem akit így létrehozol. Kiírod magadból, akár ki is dobhatod, akkor már "kint" van.

"a külvilág javul, de belül nem megy a javulás" Igazából 1 (azaz Egy ) világ van. Itt és most. A "belül nem javuló" nem jelenidejű, hanem a múlton való fennakadt tudatrész. Azokat kell jelenbe hozni, tudatosítani, és akkor el lehet engedni. Egészen döbbenetes, hogy egyszer csak azt érzed, már nem fáj, teljesen közömbös. És nagy lekötött enregiákat szabadít fel, hogy a "javuló" világnak örülni tudjunk.

2014. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot. Választ kapsz az okokra, a megoldásokra.
2014. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!