Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiásan helyes...

Allie D kérdése:

Szociális fóbiásan helyes volt ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Hetedikes vagyok, szociális fóbiás. A sulinkba, meg a városban ahol élek piszkálnak a 9-10. évfolyamosok, mert zárkózott vagyok, és ha valaki vált velem két szót, rátapadok és nem hagyom békén. Vagyis ezt csináltam egy évvel ezelőtt, majd rájöttem, hogy helytelen, és még jobban bezárkóztam. Naphosszat csak sírtam és sírtam, semmi mást nem csináltam. Aztán interneten(emailban) beszélgettem egy pszichológussal, aki a leírtak alapján véleményezte az élőben való találkozást, szociális fóbia miatt, de nem mentem el hozzá. Anyuval se közöltem ezeket, megbízok benne és nagyon szeretem, de sok gondja van, és szerintem terhére vagyok, vagyis úgy érzem. Ugyhogy a fájdalmakat a tumblimon éltem ki, de ezen a héten 'felvettem a harcot' azokkal az emberekkel, akik piszkáltak, de most megfenyegettek, hogy megvernek, megölnek. Nem, nem félek tőlük, mert ennyire nem swag gyerekek, de az hogy megerőszakolnak, vagy valami az jobban aggaszt, ugyanis ilyen helyi menő drogosokról van szó. És nem tudom, jó döntés volt e felállni velük szemben, elég nevetséges lehettem. Én, önértékelési problémákkal és szociális fóbiával egy csapat izmos, önelégült drogossal szemben? Áhh.. Ugyan kérlek, nem hiszem hogy komolyan vettek, de még mindig rólam megy a téma, már egy teljes éve. ÉS ez zavar. Most akkor mit csináljak?

2014. szept. 30. 19:19
 1/3 anonim válasza:
Bator dolog volt. :) Azonban ha ugy erzed, ez keves, vagy meg inkabb radszallnak, keress valakit (felnott, tanar, diak, gyerek) , aki segit!
2014. szept. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Nemrég volt ez miatt pár pánikrohamom, remélem többször nem jön elő. Ment a zöldpacsiiii:)
2014. szept. 30. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem hogy kiálltál velük szemben, eléggé jó döntés volt. akárkik legyenek azok, akárhányan, mindig állj ki magadért, ( persze nem úgy hogy egy 20 fős horda előtt pampogsz hogy megb-a-szod az egészet, hanem csak nem hagyod hogy piszkáljanak, beszóljanak). velem is még régebben hasonló volt, nem álltam ki magamért, utána meg engem csicskáztattak, mert azt hitték hogy én nem merek visszaütni, hiba volt. szeretnél róla beszélgetni?... ha gondolod, átrághatjuk ezt, talán van 1-2 jó tippem, tanácsom, ami lehet hasznodra lesz... :)
2014. okt. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!