Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Hogyan dolgozzam...

Mit tegyek? Hogyan dolgozzam fel a gyász és a szorongás egyvelegét?

Figyelt kérdés

Poszttraumatikus stresszben szenvedtem (csúnya baleset, kóma), egész gyerekkoromban vert, terrorizált az édesapám, párkapcsolataim is sikertelenek voltak. Ezek miatt pánikrohamaim, pszichoszomatikus tüneteim voltak. Durva időszak volt, pszichiáter írt fel gyógyszereket, amiktől még rosszabbul lettem, ezért abbahagytam őket. Elmentem dolgozni, majd pszichológushoz magán úton, és teljesen jól voltam egy ideig, már közeledtem a boldogság felé.

Viszont édesapámat baleset érte, és nemrég sajnos meghalt. Hiába terrorizált, "utáltam", rettenetesen fáj az, hogy elveszítettem, szeretem őt, bűntudat van bennem.

Teljesen visszaestem. Szorongok, éjszakai felriadások, pánikrohamok gyötörnek, szinte minden nap görcsöl a fejem, többször okoztam fájdalmat magamnak (vágás, forrázás, de ezekkel leálltam), és az a legrosszabb, hogy már sírni sem tudok. Olyan vagyok, mint valami kifacsart rongy.

Életemben először komolyabban megfordult bennem az öngyilkosság gondolata is, de erről hamar letettem, és nem akarom továbbra sem megtenni.


Hogya dolgozzam fel ezeket? Pszichológusra jelenleg nincs pénzem sajnos, pszichiátriára meg nem teszem be a lábam többé.

Egyetemre járok, ez segít valamelyest, mert addig is koncentrálnom kell.


20/f


2014. okt. 5. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:
sajnálom ami veled történt. de akkor is erősnek kell lenned, és lezárni, feldolgozni magadban ezeket. úgy értem hogy erősnek kell lenned, hogy merned kell gyengének lenni magad előtt, nem kell mindig játszani az erőset, mert arra rá lehet menni lelkileg, idegileg. hosszú út a meggyógyulás, mindig fájni fognak ezek a dolgok, de lehet új értelemmel teli életet kezdeni. én azt tanácsolom kezdetnek, hogy merj szembenézni magaddal, az aki ettől lettél amin átmentél. apukádat meg azért nem tudod elengedni halála után sem, mert bár életetben terrorizált, ezzel egyfajta manipulációban volt részed a részéről, és még mindig ennek a manipulációnak a hatása alatt állsz. még holtában is úgy érzed, hatással van rád, neki kell megfelelned. ez nehéz, de ha rájössz hogy mikkel bátott meg téged, akkor merj halála után is dühös lenni rá, és ne fojtsd el magadban a dühöt. ez halál után még nehezebb, mert ugye "halottról jót vagy semmit" de akkor is ki kell adnod a dühödet, még ha sajnálod is őt, hogy elvesztetted. remélem mindezt sikeresen feldolgozod, és egy érett, egészséges felnőtt férfiként tudod élni az életed!
2014. okt. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!