Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordulhat hogy skizofrén...

Előfordulhat hogy skizofrén lettem? ( negatív válaszoktól kíméljetek! )

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és érzem hogy valami gond van velem...

Kezdem az elején..

anyám terhessége ideje alatt gyógyszereket szedett hogy elvetéljen de még is élek...15 éves koromtól kezdődtek a problémák nálam, belekerültem egy olyan baráti társaságba ahol sokat ittunk és drogoztunk, rá két évre abbahagytam a káros szenvedélyeim és elmentem elvonóra, ott kidertült hogy borderline szindrómában szenvedek bár 18 év alatt ezt nem szokták kimondani, szedtem rá antidepresszánst és nyugtatót.. többször próbáltam elhagyni a gyógyszereket mert nem akartam elfogadni h kell nekem de most ujra fél éve hagytam el őket..újra rossz társaságba keveredtem a szüleim kiraktak otthonról ezért a "gettoba" költöztem

párszor az életemre törtek és megprobáltak elrabolni is azota otthagytam szülővárosomat..már másik városban élek de egyre rosszabbul érzem magam...sokszor nem tudok urrá lenni az indulataimon hamar felkapom a vizet olyan dolgokon amiken mások nevetnének.. sokszor befordulok a kis világomba nem szeretek olyankor beszélgetni senkivel és elvagyok a gondolataimmal ilyenkor olyan gondolatok vannak bennem hogy nem bízhatok senkiben mindenki rosszat akar nekem megint az életemre fognak törni, mindenki rólam beszél és pletykál rólam, hogy rosszak az emberek..sokszor erőszakos gondolataim vannak sokszor elképzelek szituációkat h megtámadnak és én hogy probálom megvédeni magam és a hozzám közel álló személyeket akikből nincs sok.. (sikeresen)..körülbelül egy éve más furcsaságokat is tapasztalok.. lehet hogy pár embernek ez vicces de én úgy érzem hogy egy démon vagy szellem van körülöttem kopogásokat lépteket (suttogásokat is néha)hallok és rettegek a sötétbe ez miatt.. néha teljesen elkalandozik az agyam és teljesen kitudom zárni a körülöttem lévőket ha épp társaságba vagyok..ilyenkor kusza gondolataim vannak valamikor nem is tudom összerakni őket..ezek csak pár dolgok de ezek a dolgok idegesitenek a legjobban és egyszerüen nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel..a válaszokat előre is köszönöm


2014. okt. 16. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem skizofrénia, de ettől még komoly probléma. A rossz körülmények kialakították a depressziót, a furcsa gondolataid, érzéseid, félelmeid pedig a sok gyógyszer miatt vannak. Sajnos képesek maradandó tüneteket okozni, tudom, mert nálam ugyanez a helyzet. Próbáld meg mindig az élet pozitív oldalát keresni. A múltad ott hagytad, azzal már ne foglalkozz, csak a jelennel. Mikor rád törnek ezek a negatív gondolatok, olyankor vegyél erőt magadon, ne hagyd, hogy beszívjanak, és a szép dolgokra koncentrálj. Mert az élet szép. Nekem a meditáció és ezek a pozitív gondolatok segítenek összeszedni magam, mikor rám tör a "sötétség". Legyen valami elfoglaltságod, amit igazán szeretsz, foglalkozz a barátaiddal, legyél sokat a természetben, és próbáld kerülni az alkoholt, mert az mindig ront a helyzeten, akkor is, ha átmenetileg jól érzed magad tőle. A sötétben én is félek, de ha belegondolsz, nincs mitől. A szellemek ellen szórj körbe sót, a démonokat pedig távol tartja a cica. Egyébként ha még nincs macskád/kutyád, és van rá lehetőséged, akkor tényleg fogadj be egyet, mert eszméletlen sokat tudnak segíteni a gazdájukon. Csak hozzád bújnak és már jobb kedved lesz. :) De a legfontosabb a pozitív hozzáállás, tudom, hogy nagyon nehéz, de ez a leghatásosabb módszer, és idővel természetessé válik.
2014. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Előfordulhat, de nem valószínű. A te életedben az a periódus, amelyről írtál, magyarázat lehet arra az állapotra, amelyben jelenleg vagy.


Nem véletlenül kérdezik meg a pszichiáterek is adott mentális betegség diagnosztizálásában, hogy " élt valaha tudatmódosító szerekkel ? " - ez nagyon fontos, mert ha valaki szerek nélkül produkál olyan tüneteket, amelyet más szerek miatt produkál, akkor az nem ugyanaz.


Ami a szkizofréniát illeti : a betegségtünet általában hiányzik.

Tehát minél inkább gondolkozol azon, hogy vajon szkizofréniás vagy-e, annál nagyobb az esélye, hogy nem vagy az.

Ez csak valószínűség persze, nem pedig egy 100%-os tény.


Abból, amit írsz és abból, ahogyan gondolkozol , te inkább zaklatottnak/zavartnak/enyhén paranoiásnak tűnsz + némi idegi kimerültséggel keverve - mindez egyáltalán nem meglepő azok után , amin keresztülmentél.


A te számodra az volna a kezdeti pont, hogy valósíts meg egy 180 fokos életbeli változást, mert jelenleg még alakítható vagy, de idővel nem kizárt, hogy a mostani tüneteid fokozódni fognak ( nagyrészt az életviteled miatt ) és valóban olyan mentális zavarokat fogsz generálni saját magadban, amelyek egy kiegyensúlyozott életet élve nem jönnének elő belőled.


A pszichiátriában is köztudott tény, hogy kétfajta mentális beteg létezik : az egyik, aki kezdettől fogva magában hordja a bajt, és a másik, aki saját kézzel teszi tönkre magát.

Te az utóbbi szakadék szélén egyensúlyozol, de még van benned esély.

2014. okt. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat és észrevételeket... probálok erőt meriteni de valamikor teljesen reménytelennek érzem a helyzetet, sok minden történt régen..
2014. okt. 16. 16:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem pontosan ilyen tüneteim (is) vannak, és PTSD-m (is) van. Neked is lehet, ha ennyi rosszon mentél keresztül ("életedre törtek").
2014. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mi az a PTSD?
2014. okt. 16. 17:13
 6/8 anonim válasza:
Poszt-traumatikus szindróma.
2014. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem, végülis nincs kizárva akkor hogy ez a bajom
2014. okt. 16. 19:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy nekem PTSD-m van, és az alábbi tüneteid igazak rám is:


"sokszor befordulok a kis világomba nem szeretek olyankor beszélgetni senkivel és elvagyok a gondolataimmal ilyenkor olyan gondolatok vannak bennem hogy nem bízhatok senkiben mindenki rosszat akar nekem megint az életemre fognak törni, mindenki rólam beszél és pletykál rólam, hogy rosszak az emberek"


"sokszor elképzelek szituációkat h megtámadnak és én hogy probálom megvédeni magam és a hozzám közel álló személyeket akikből nincs sok"


"kopogásokat lépteket (suttogásokat is néha)hallok és rettegek a sötétbe ez miatt."


"néha teljesen elkalandozik az agyam és teljesen kitudom zárni a körülöttem lévőket ha épp társaságba vagyok.."


"ilyenkor kusza gondolataim vannak valamikor nem is tudom összerakni őket.."


Nem állítom, hogy Neked is ez van, de ezek szó szerint igazak rám is.

2014. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!