Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mennyire segíthet rajtam?

Ez mennyire segíthet rajtam?

Figyelt kérdés
Sajnos megint a depresszióm egy mély pontján vagyok és az is eszembe jutott, hogy véget vessek az életemnek. Jó módszerek keresgélése során rátaláltam egy oldalra ami némiképp "lebeszélt" erről és ott találtam egy ingyenesen hívható telefonszámot. Kvázi lelki segély szolgálat. Szerintetek van értelme egy ilyet felhívni, tényleg tud segíteni, hogy másfelé terelődjenek a gondolataim?
2014. okt. 17. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem kb. mint ürüléknek a pofon :)
2014. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem hivd fel,ugysem ismernek,amig ki nem probalod nem tudod segit-e vagy nem.Különben mindenki maskepp reagal nemi dolgokra,egyiknek segit,masiknak nem.
2014. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha épp az öngyilkosság kapujában állsz, akkor segíthet abszolút. Már amennyiben fel is hívod, mert ugye ha már elszántad magad, akkor miért tennéd? De azért néha megteszi az ember. Én is kértem már segítséget ilyen helyzetben, bár nem lelki segély szolgálattól. Mindenesetre a lényeg, hogy ha már nagyon-nagyon elkeseredsz és befelé fordulsz, akkor beszűkül a világ és a gondolataid egymást generálják. Ebben az állapotban rengeteget segíthet, ha valaki beszél hozzád illetve beszéltet téged.

Hogy úgy egyébként, amikor csak rossz, de nincs nagy baj még érdemes-e felhívni... Nem tudom. Attól függ mit vársz? Ha magányos vagy és beszélgetnél egy kicsit anonim, akkor valószínűleg jól fog esni. Feltehetően megpróbálnak majd valami tippet is adni, hogy mit tehetnél (vagy nem, nem tudom). Ha valami ilyesmit szeretnél, akkord hívd fel a számot nyugodtan. De ez azért nem olyan dolog, amit nap, mint nap hívogat az ember (szerintem). Ha egy anonim beszélgetőtársat akarsz, azt például itt is találhatsz szerintem.

2014. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!