Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor stabilizálódik egy...

Mikor stabilizálódik egy ember személyisége? Ami konkrétan érdekel: létezik, hogy a lelkiismeretesség drasztikusan csökken valakinél 20-on éves korában?

Figyelt kérdés
A legjobb barátomon fura dolgokat veszek észre. Azt tudom róla, hogy depresszióban szenved, amit orvos állapított meg nála, de mostanában tényleg mintha nem érdekelné semmi. Mikor középsuliban voltunk, az egyik legjobb tanuló volt, mindig remekül teljesített és mindig mindent precízen megcsinált, de aztán tökre megváltozott, nem tudta eldönteni, hogy hova menjen egyetemre, lavírozik folyamatosan és csak sodródik az árral. Alig lehet ráismerni. Nem szereti, amit csinál, nem törődik nagyon semmivel, minimális mértékben tanul, lóg órákról... Azt mondja, azért nem tud tanulni, mert nem érdekli, amit tanul, viszont ami érdekelné, abból nem fog tudni majd megélni. Mondanám, hogy ez biztos csak egy hullámvölgy, de évek óta ilyen döntésképtelen. Lehet, hogy ezután ilyen is fog maradni? Végül is, most válunk ténylegesen felnőtté, most szilárdul meg a személyiségünk, nem?
2014. okt. 20. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban depressziós, akkor ez is állhat a dolgok hátterében. És az sajnos nem feltétlenül a személyiség része, hanem egyfajta gondolkodásmód... /Bár nem vagyok orvos./
2014. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg depressziós, akkor ez a depresszió miatt van. Elveszítette az érdeklődését, képtelen lelkesedni olyan dolgok miatt, amelyek korábban érdekelték. Egy depressziósnak (főleg ha súlyos eset) néha nagyon nehéz összeszednie magát még ahhoz is, hogy fel tudjon kelni az ágyból (lógások, késések oka is lehet akár), nemhogy ahhoz, hogy ugyanolyan jól teljesítsen, mint előtte. Nem hiszem, hogy ezek személyiség szinten beépült dolgok nála (a személyiség 20 éves korra még nem szilárdul meg, és igazából később is folyton változhat, változtatható).
2014. okt. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem lehet, hogy pont arról van szó, hogy túl komolyan vette a tanulást, és most valahogy "besokallt". Pl. középsuli alatt szinte soha nem jött el velünk sehova (bár lehet, hogy ez nem a tanulás miatt van, hanem mert nem jött ki annyira az osztállyal), meg szerintem titokban az is bántja, hogy nem volt még normális kapcsolata. Gyakran mondja, hogy nagyon szeretne már barátnőt, viszont baromi zárkózott, így elég nehéz... Igazából már régóta nem látom rajta, hogy igazán lelkesedne bármi iránt.
2014. okt. 20. 14:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Depressziós vagyok, kitűnő tanuló voltam, a gimnázium utolsó évének jó részében képtelen voltam bejárni, alig szedtem össze magam az érettségire és jelenleg se tudom hogyan tovább. Szóval igen. Hidd el, ez a depresszió miatt van.
2014. okt. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:( És nálad mi váltotta ki? Hány éves vagy? Mit csináltál azóta? Kezdtél egyetemet?
2014. okt. 20. 16:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Halasztottam egy évet és elvileg jövő ilyenkor egyetemre járok már, de hogy ténylegesen mi lesz, az majd elválik.


Azt mondtad a barátodnál orvos állapította meg a dolgot. Ezek szerint kap szakszerű segítséget?

2014. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kap, igen. Jár terápiára. De nem tudom, mi lesz vele, mert már a második egyetemi szakját akarja otthagyni, hogy újat kezdjen...
2014. okt. 20. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább próbálja megtalálni önmagát (lehet a depresszió okai között, hogy nem is igazán tudja ki akar lenni) mint hogy egy olyan dolgot végig tanuljon, amit egész életében utálni fog.

Szerintem próbálj meg mellette állni és véletlenül se elítélni emiatt, sőt, ha épp vevő rá, akkor beszélgessetek arról hogy ő mit szeret, találjátok ki hogyan lehetséges hogy azt csinálhassa. A nagy kilátástalanságban hasznos, ha van egy társ. Csak ne erőltesd. Ő beteg ebből a szempontból. Nem állíthatod olyan elvárások elé, mint egy mindennapi embert, mert még jobban magába zuhan. Nem mondom, hogy egyszerű mellette lenni, de tényleg a legjobb barátja vagy, ha nem távolodsz el ezért tőle.

2014. okt. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha közömbös a dolgok iránt, akkor depresszió áll a dolgok mögött. 1 jó pszichológus vissza tudná rántani.
2014. okt. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van pszichológus, ezt írta
2014. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!