Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehet valamilyen...

Szerintetek lehet valamilyen mentális betegsége a lányomnak?

Figyelt kérdés
3 éves. Idén ment először oviba. Óvoda első két hetében csak az egyik asztal alatt volt. Az óvónők azt mondták, hogy amikor bevittem őt akkor az asztal alá bújt és ki sem jött onnan addig ameddig érte nem jöttem. Amikor ezen túl lettünk az óvónők próbáltak vele beszélgetni, de ő csak a földet nézte és hallgatott. Ez még mindig így van. Szerintetek elvigyem valahova ezzel?

2014. okt. 28. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ovónőknek elvileg szakképesítésük van arra, hogy felismerjék a betegségeket, persze semmi meglepetés nem érne, ha szimplán telibe szarnák az egészet, és nem szólnának arról, hogy hahó, ez nem normális.. hozzá teszem ez valami társadalmi fóbia első jele lehet, mindenképpen foglalkoznia kéne ezzel megfelelő pszichológusnak.. Családsegítőben kérj először segítséget, nekik vannak pszichológusaik, és ha további kezelés kell a gyerekednek, akkor ők majd elirányítanak a megfelelő helyre.

Mindenesetre ha otthon a gyermeked normálisan viselkedik, játszik, érdeklődő, akkor semmi komoly miatt nem kell aggódj, de mindenképpen törődést igényel a probléma.

2014. okt. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden kezdet nehéz. Az én unokám az első hetet nem az asztal alatt, hanem az ágyban töltötte, azután nagy nehezen kezdte megszokni, de még két hónapig tiltakozásból semmit nem volt hajlandó enni. Márciusban kezdte az ovit, de a normálishoz közeli viselkedése csak a nyári szünet után kezdődött.
2014. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valamilyen szinten normális. Képzeld el, milyen lehet a kicsinek, hogy egész eddigi életében veled volt, aztán hirtelen annyi gyerek közé kerül, és nincs ott anya. Az én lányom is nehezen viselte, két hónappal később is kezdte az ovit. Viszont a kolléganőmnek egy vele egyidős lánya van, akivel az ovi előtt már ismerték egymást, sokat is voltak együtt. Egy oviba is írattuk őket, ami mindkettőjüknek segített, mert ott voltak egymásnak. Ezek után meg is szűnt ez a fajta probléma. Azóta is barátnők, pedig ma már 16 évesek. Ha nincs is ilyen ismertséged, érdemes összebarátkozni a gyerekek anyukájával, hátha talál a lányod magának egy barátnőt, és úgy minden könnyebb lesz, meglátod. :)
2014. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!