Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet pontosan? (Dereali...

Ez mi lehet pontosan? (Derealizáció, depresszió, kényszerbetegség, disszociatív zavar)

Figyelt kérdés

Két hónapja kezdődött, az alábbi tünetek jellemzik:

- üresség, érzelmi üresség

- félelem (Gyakorlatilag mindentől, főképp a jövőt illetőleg, mert fogalmam sincs mi történt velem, de csörömpöléstől, vagy egyéb zajoktól is. )

- szédülés (Sokszor, főleg, ha nem otthon vagyok.)

- képtelen vagyok gondolkodni, magamba mélyedni

- nem érzékelem rendesen a világot

- ügyetlen vagyok

- sok sírás

- néha hányinger, gyomorfájdalom

- nagyon rossz álmok

- Folyton gyerekkori dolgok kísértenek, vannak a fejembe, vagy érzetben, kicsit úgy is érzem magam. Gyerekkori rossz dolgok, traumák is néha előjönnek. Ezért megvagyok zavarodva, hogy eddig amit csináltam elvileg én voltam, és már felnőttem,de mégis most sokszor azt érzem nem tudom eldönteni mi van, mármint tudatában vagyok annak, hogy ez igaz, de mégis úgy érzem mintha egy megszeppent kislány lennék, és, hogy talán úgy is néznek rám.

- Néha a dolgok előtt is úgy állok, hogy tudom, és értem, de mintha mégse tudhatnám...


21/L


Már nem merek kimozdulni se lassan otthonról, mintha teljesen fordítottja lennék magamnak. Mint egy rémálom.


Ez lehet erős kényszerbetegség és depresszió következménye?



2014. okt. 31. 23:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

Nálam is ugyanez van, de én már élni sem szeretnék :(

20/l

2014. okt. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

- érdeklődés hiánya, semmi sem okoz örömöt

- nehéz összefüggő beszédet összeraknom

- mozdulatlanság, nem nagyon szeretnék, merek megmozdulni

2014. okt. 31. 23:47
 3/21 anonim ***** válasza:
első!!ilyent ne mond kérlek..olyan rossz ezt hallani..amúgy érdemes lenne elmenni szakemberhez..ilyenről nem is hallottam nem tudom mi lehet ez de minél előbb tegyél valamiképp ellene..ha nem akarod így leélni az életed!!már pedig lefogod és kívánom, hogy boldogan
2014. okt. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nemtörődik velem senki se, mindenki azt hiszi, hogy milyen boldog vagyok, pedig egyáltalán nemvagyok az.

Állandóan rosszakat álmodok én is.

2014. okt. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%
Szórakozásból idéztetek szellemet? Illetve van olyan valaki a közvetlen környezetedben akit érdekel a boszorkányság? ezotéria, mágia?(bár mondjuk az ilyenek elég jelentősen próbálják titkolni eleinte).
2014. nov. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A közelemben szerintem nincs ilyen, de már több mint egy éve így érzek.
2014. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
És valaki tett ez ellen valamit? Én most megyek majd pszichiáterhez. Gyógyszer és pszichoterápia csak segít...
2014. nov. 1. 13:47
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerintem PTSD-d (is) van, ahogy a kulcsszavakban is megadtad.
2014. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ez ellen mit lehet tenni, ha a gyógyszer sem használ?
2014. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen, de PTSD kijöhet évekkel később? (Kb. 10 év) Vagy lehet esetleg pszichózis?
2014. nov. 1. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!