Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináltam rosszúl?

Mit csináltam rosszúl?

Figyelt kérdés
26 éves fiu vagyok és már nagyon régóta szorongok. Olvastam, hogy a meditáció sokat segít. Letöltöttem párat(ilyen vezetett zenés beszélős) és ahogy elkezdem csinálni, pár perc után olyan érzés fog el, mintha megfulladnék és hirtelen felriadok. Valamelyik nap elkezdtem az agykontroll alapgyakorlatot csinálni(ami fent van a youtube-on), az elején a visszaszámolásnál nem éreztem semmit, de ahogy elkezdte mondani a lazitós részeket és arra figyeltem amit mond, egyszer csak mintha ólomból lenne a 2 karom, utána meg a 2 lábam, nagyon nehéznek éreztem, elfogott egy fura rossz, kellemetlen érzés és abbahagytam. Én csinálok rosszúl valamit?

2014. nov. 4. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt csináltad rosszul, hogy ne egyedül akard kigyógyítani magad a szorongásból. Ezek az anyagok is max. csak szakember segítsége mellett ajánlatosak, bár tudom, sok esetben lesz@rják mindezt hozzá tenni. Kárj pszichológusi segítséget, esetleg pszichiátriait, de inkább pszichológusit. Az utóbbi többet segíthet rajtad.
2014. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is hasznosak ezek a gyakorlatok szorongásra (is). Tanuld meg a relaxációs szövegeket, amiket hallgatnál, és vezesd saját magad fejben. Ami nem kellemes neked a szövegben, azt hagyd ki vagy csináld máshogy. Én például a tested elnehezül, egyre nehezebbé válik a karod, stb helyett mindig a tested könnyebbé válik, szinte súlytalannak érzed a karod, stb verziót élvezem jobban, attól tudok ellazulni. A végeredmény ugyanaz. És próbálkozz sokat!
2014. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor nyugodtan gyakoroljam tovább majd idővel jobb lesz? Az, hogy elnehezült a karom meg a lábam, az csak az ellazulás jele és nee féljek, ne ijeedjek meg?
2014. nov. 5. 20:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen :) ne ijedj meg, mert nincs mitől, ha relaxálsz, úgyis önmagadat irányítod (akkor is, ha felvételről hallgatod) és akkor hagyod abba, amikor akarod. Az elnehezülés pedig igen, az ellazulás jele lehetett, legalábbis nekem szokott elnehezülni a testem közben, csak én tudom már, mire számítsak, ezért nem ijesztő egyáltalán, hanem kellemesnek élem meg.
2014. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!