Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz hogy az autisták érzékeny...

Igaz hogy az autisták érzékenyebben reagálnak a vizuális ingerekre?

Figyelt kérdés

2014. nov. 4. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Az érzékelésük valamelyik érzékszerv esetében másként működik - ez lehet érzékenység, vagy érzéketlenség. Van akinek nagyon jó/érzékeny a szaglása, mások a fényre, kontrasztos látványre túlérzékenyek, van akik jobban tűrik (alig érzik) a fájdalmat, akad akinek az ízlelése kiváló (pl. azért válogatós, mert olyan ízt is kiérez, amit mások nem).


Tehát ezt így nem lehet kijelenteni!

2014. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben igaz. Én pl autista vagyok, a vibráló lámpákat képtelen vagyok elviselni, és egy nagyon tarka játékbolt vagy bevásárlóközpont is tud zavarni. De van akinél egyeltalán nincs ilyen.

Egyébként ahogy az előző is írta, én meg sokkal kevésbé érzem a fájdalmat, néha csak akkor veszem észre hogy megvágott valami amikor csiklandoz egy lecsurgó vércsepp.

2014. nov. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kicsi Off én egy autistától hallottam hogy autisztikus jegy pl Az is hogy bizonyos dolgokról olyan jut az eszébe aminek semmi köze nincs az égadta világon...
2014. nov. 5. 16:31
 4/4 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ez igaz. Sokaknál jellemző az asszociatív gondolkodás, a szavakról rögtön asszociációk jutnak az eszükbe, amikben a neurotipikusak semmi logikát nem látnak, pedig igenis van benne.
2014. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!