Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a leírás alapján...

Szerintetek a leírás alapján ez a pszichológus nem túl "flegma"?

Figyelt kérdés

Szóval járok egy szakemberhez, akit alapvetően elfogadok, de néha kicsit nemtörődömnek érzem, a következő dolgok miatt:


1. nem jegyzetel, csak kényelmesen elhelyezkedik és hallgat


2. nem igazán ad feladatokat, nincs konkrét terv, amihez tartanom kéne magam, csak mély beszélgetések vannak


3. sokszor úgy érzem, mintha nem is igazán érdekelné néhány dolog, amit mondok. Nagyon sokat hallgat, kb. 70%-ban én beszélek, amikor befejezem, akkor is hallgat néha percekig. Biztos átgondolja, amit mondok, de akkor is sokkal jobban örülnék, ha kissé interaktívabb lenne a dolog. Néha az az érzésem, hogy igazából csak azért járok, hogy kibeszéljem, ami egy hét alatt felgyülemlik a fejemben, aztán megyek tovább.



Mindezek ellenére azért bízom benne, mert egy szakmabeli ismerősünk ajánlotta és egy jó szakember. De már az elején is furcsálltam ezeket a dolgokat. Mit gondoltok erről?


2014. nov. 4. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:

szia, én is járok. Nekem pontosan az ellenkezőjét csinálja, és meg vagyok elégedve!

1. folyamatosan jegyzetel, és emlékszik a dolgokra, mert utána tud nézni. szerintem el is olvassa a jegyzeteit, mert észrevettem, hogy tényleg memorizál dolgokat.

2. kapok feladatokat rendszeresen. nem nagyon nagyokat, de kapok.

3. nekem annyit hallgat, hogy kivárja, hogy fogok-e mondani még valamit, és ha látja, hogy nem, akkor ő mond valamit vagy javasol valami gyakorlatot. általában engem hagy beszélni, inkább kérdez. ha valamivel nagyon el vagyok akadva, akkor néha van egy-egy ötlete, hogy ő hogy látja más szempontból, amit nem jótanácsként ad elő, hanem megkérdezi tőlem, hogy nem lehet-e, hogy ez meg ez van, és ebből kialakul egy beszélgetés.


azt nem tudom, egyik pszichológus a másikról hogy tudja, hogy jó-e, hiszen nem járnak egymáshoz terápiára.

én nem tudom megmondani, hogy jó-e a pszichológusod. de szerintem egy pszichológusnak nem az a feladata, hogy csak meghallgassa az embert. az nagyon kevés.

2014. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém se jegyzetel (de voltam már olyannál aki jegyzetelt és engem eléggé zavart) csak az ülések után írja le a gondolatait. Feladatokat nem kapok úgy kifejezetten, de voltam már olyannál aki adott és a feladatok sose mozdítottak igazán előrébb, ha pedig nem sikerült megcsinálnom valamit akkor még sokkal rosszabbul éreztem magam emiatt. Egyébként nem is tudom milyen feladatokat kaphatnék.. de tényleg. Mármint olyat, aminek volna értelme és nem érezném nevetségesnek (pl az egyik megkért hogy rajzoljam le a családomat. Na attól tényleg oviban éreztem magam, még ha tudom miért is kérte. És csak a hozzáállásom lett passzívabb.) És a mi terápiánkon is nagy részén beszélek, vagy legalábbis nekem kéne. Csak néha nem teszem és akkor vagy hallgatunk, vagy ő beszél. És nem kell, hogy a pszichológusod a beszéded minden apró centijét felboncolja. Mármint vannak olyan dolgok, amiket tényleg nem kell elemezni. Vagy legfeljebb azt elemzi, ahogy mondod a dolgaidat.


Egyébként ha nem ilyen terápiára vágysz, hogy tényleg csak leültök és beszéltek (de ez is nagyon hasznos tud lenni) akkor menj olyan terapeutához, aki más módszerekkel is dolgozik. Pl. vannak akik hipnózist is alkalmaznak, meg relaxációs gyakorlatokat csináltatnak rendszeresen, meg ilyesmi. De ha csak mondjuk szeretnél valami ilyen relaxációs gyakorlatot tanulni akkor egyszerűen beszéld meg a jelenlegi pszichológusoddal, valószínűleg igazodni tud az igényeidhez. Meg úgy általában... ők se gondolatolvasók, ha bajod van vele és szeretnéd, ha valami másképp lenne akkor beszéljetek erről. Bár valószínűleg a kedvedért nem kezd el jegyzetelni, de a többi része abszolút változhat, vagy megmagyarázhatja, hogy miért úgy csinálja ahogy.

2014. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az analitikus pszichoterápia olyan, amit te leírsz. Valószínűleg analitikushoz jársz, de ennek neked kellett volna utánanézni, és olyan pszichológust keresni, akinek a módszere neked a leginkább megfelel. Az analitikusok hagynak beszélni, hagynak magadtól rájönni a válaszokra, ők csendben ülnek és keveset kérdeznek. Az, hogy ki jegyzetel és ki nem, az meg a személyes választása, nincs jelentősége. Én jobban szeretem azt, aki jegyzetel, mert úgy biztos nem felejtődnek el információk, annak ellenére, hogy a nem jegyzetelést emberközelebbinek érzem (valószínűleg jól megjegyzi, mit mondtál és az ülések után készít jegyzeteket).
2014. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó: jól mondod, valóban analitikushoz járok.


Egyébként nem panaszkodni akarok rá, csak volt pár dolog, amit kissé furcsálltam, és gondoltam, utánakérdezek. Egyébként megbízom benne, mert egy olyan ember ajánlotta, akiben feltétlenül megbízom, és amúgy látszik is, hogy átgondolja, "megrágja", amit mondok és úgy válaszol.

2014. nov. 6. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!