Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A wellbutrin az snri vagy...

A wellbutrin az snri vagy milyen fajta antidepresszáns? Kezdő adagnak napi 2x kell szednem 150mgot valakinek tapasztalat vele? Azt mondta az orvos hogy nem okoz libidó csökkenést meg ilyesmi, de aztán neten olvasva volt aki azt is írt szal nemtudom.

Figyelt kérdés
másik orvos velaxint írt fel nem tudom melyik lenne a jobb választás, de olvasva az utóbbi mellékhatásait kicsit megrémített

2014. nov. 5. 17:10
 1/8 gömbicica ***** válasza:

idézeta wellbutrin betegtájékoztatójából:

"Öngyilkossági gondolatok vagy állapotának súlyosbodása

- Ha Ön depresszióban szenved, előfordulhatnak önkárosító vagy öngyilkos gondolatai. Ezek gyakoribbak lehetnek az antidepresszív kezelés kezdeti szakaszában, mert ezeknél a gyógyszereknél a hatás kialakulásához időre van szükség. Ez általában két hét, de olykor hosszabb időbe is telhet.

- Nagyobb valószínűséggel lehetnek ilyen gondolatai:

- ha korábban voltak már öngyilkossági vagy önkárosító gondolatai.

- ha Ön fiatal felnőtt. Klinikai vizsgálatokból származó információk szerint az antidepresszívumokkal kezelt, pszichiátriai betegségben szenvedő fiatal felnőttek (25 évnél fiatalabbak) esetén magasabb az öngyilkos magatartás kialakulásának veszélye.

- Ha bármikor önkárosító vagy öngyilkossági gondolatai támadnak, azonnal keresse fel orvosát, vagy menjen kórházba."


Ha Neked a libidó csökkenés a legkisesbbproblémád a gyógyszerrel szemben, akkor gratula!!! és Neked semmi bajod sincs.


Egy depressziósnak legkisebb gondja is nagybb annál, mintsem a libidójával legyen elfoglalva.


helyedben egy szemet sem szednék be.


végiggondolnám,hogy vajon milyen élethelyzet váltotta ki a depressziv érzéseket, és azt próbálnám magamban rendezni.

2014. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jól van ezen már túl vagyok köszi az okítást, nem csak az a legnagyobb bajom de azt nem szeretném hogy még az is legyen, hidd el van épp elég bajom de mindegy is
2014. nov. 5. 17:58
 3/8 gömbicica ***** válasza:

bocsáss meg nem okitásnak szántam.

a végén tanácsokat probáltam adni.

évekig gyötört ez a szar nyavalya, nem viccből mondtam.

sok dolgot másképp látok azóta, azt is tudom már, hogy mitől lett, és azt is, hogy időnként miért is jön vissza.

de olyan szinten, hogy halálfélelemmel is társul.


ezek a pszichiátriai "gyógyszerek" :-( :-(

láttam pár videót a közelmultban, hajmeresztő(((

Aztán az meg már nagyon gáz, hogy pont olyan bajt okoz, amitől az ember ugy is alapjáraton szenved.


Fin.juk sincs a problémádról azoknak, akik nem élték meg az ilyen helyzeteket. Az orvos azt adja, amit az orvoslátogató éppen legutóbb kezébe adott(


Hidd el, inkább segiteni szerettem volna.

2014. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
öngyilkossági gondolatok? szedtem már másik szert is ami mindenre hatott elvileg azt mondta az orvos csak kis mértékben ezért elég hatástalan. attol nem volt, ettöl se hinném hogy lenne nem kell rémisztgetni úgy se válik be. amúgy meg majd én tudom, tudom milyen állapotban vagyok most és hogy nem tudok másképp kilábalni úgy érzem.
2014. nov. 5. 18:03
 5/8 A kérdező kommentje:
végiggondoltam, már és tudom hogy mitöl van, van épp elég dolog ami miatt szorongok, és nem tudok rajta túl lépni ez nem úgy megy nem tudok önmagam lenni 2 hónapja nem tudok úgy gondolkozni, megélni mint azelőtt, és ez nem a gyógyszer miatt mert még durvább volt mielőtt nem szedtem olyan szinten agitált állapotban voltam hogy csak na.
2014. nov. 5. 18:06
 6/8 A kérdező kommentje:
és igen biztos igazad van, de ami lejátszódott a fejemben ebben az elmúlt 2-3 hónapban hát nem kívánom senkinek, nem alvás miatt kb a valóságtol is elszakadtam olyan durva és iszonyú érzés volt még most se vagyok önmagam és nem tudom mikor leszek, de az hogy pozitív gondolkodás itt már nekem nem segít. pszihológust meg nem hiszem hogy sok mindenki megtud fizetni főleg ha nem dolgozik
2014. nov. 5. 18:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy borderline ismerősömnek nagyon bejött a wellbutrin, ennyit tudok segíteni, én azt nem szedtem még. Velaxint igen, de rám hülyén hat az összes, úgyhogy nem tudok használható dolgokat mondani (nálam nem változott tőle semmi, csak nyomottabb lettem).
2014. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
saját tapasztalatból: a WB, mint dopaminerg szer iszonyatosan felfokozza a libidót, de persze emberi szervezete válogatja.
2014. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!