Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvási bénulásom van?

Alvási bénulásom van?

Figyelt kérdés
Kb 9 éves lehettem amikor azt vettem észre, hogy éjszaka árnyakat látok/halucinálok... 4 éve egyszer olyan hajnalban felkeltem mert friadtam és nem tudtam vissza aludni de amikor a radiátor felé pillantottam majd szív roham jött rám.... A radiátoron egy női árny ( fekete kicsi test nincs arca konytban volt a haja) ott feküdt a radiátoron és másodpercenként felült majd elterült. Aztán az ajtó felé néztembahol egy kicsi félméteres árny jön felém ám a szekrènynél megáll és vissza fordul.. Aztán valahogy elaludtam és másnap reggel a konvektoron a mellényem volt... Ez volt az egyik legdurvább ilyen élményem és mai napig látok ilyen árnyakat lila torzult arcokat ( még csukott szemmel is) sokszor van, hogy este felriadok és nem tudok megmozdulni... A kezeim és a lábaim lefagynak, van , hogy este egyedül vagyok otthon és hirtelen pánik roham jön rám olyankor azt halucinálom, hogy a szék és az egyéb tárgyak megmozdulnak...... Mi van velem? Alvási bénulásomvan ? Kezdek parázni....

2014. nov. 6. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Az előbb írtam neked, de valamiért nem jelent meg. Megpróbálom újra leírni. :(


Ha az ezoteria témakörbe írtál volna biztosan lecsaptak volna, hogy biztosan szellemeket látsz, vagy démonokat. De nem hiszem, hogy alvási bénulásod lenne. Az másmilyen. Arra az jellemző, hogy az alvási ciklusod végén amikor felébredsz az agyad teljesen felébred, magadnál vagy és nem látsz extra dolgokat, viszont a tested marad még pár másodpercig vagy percig az alvásra jellemző mozdulatlanságban. Mintha ellennél zsibbadva, még a fejed sem tudod megmozdítani.

Szerintem inkább csak rémálmaid vannak, amik már az ébrenlétedre is hatással vannak. A lényeg, hogy ne görcsölj rajta, mert csak rosszabb lesz, viszont, ha nem múlik lehet, hogy szaksegítségre lenne szükséged.

Próbálkozz meg a tudatos álmodással. Kicsit hihetetlennek, és ostobaságnak tűnik, de működik. Nekem kiskoromban volt egy visszatérő rémálmom, és annak hatására megtanultam tudatosan álmodni. Most, ha például a rémálmomban leakarnak lőni akkor a golyó helyett bang feliratos zászló jön ki a pisztolyból. Beletelt egy kis időbe mire megtanultam, de hidd el, sokszor van olyan hogy nem akarok felkelni az általam alakított álmokból. Én úgy tanultam meg, hogy elalvás előtt mindig kitaláltam történeteket, én voltam a főszereplő, jó sztorik, meg ilyenek, mintha álmodnék, aztán egyszer csak valahogy sikerült egy rémálomból vígjátékot csinálni, és vedd ezt szó szerint. Kicsit hihetetlennek tűnik, de keress rá a neten, és ne add fel, sok idő megtanulni, de megéri.

2014. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!