Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleszerettem egy figyelemzava...

Beleszerettem egy figyelemzavaros emberbe mit tegyek? Voltak érdekes dolgai és anyja mondta hogy hiperaktív-figyelemzavarosnak diagnosztizálták régen.

Figyelt kérdés

Én 22/N Ő 21/F. Most nov. 15-én lesz öt hónapja hogy járunk és sajnos ahogy egyre jobban megismerem kezdenek kijönni a hülye dolgai. Engem eléggé kezd idegesíteni de viszont nagyon szerelmes vagyok belé! :3

Például szétszórt, vonaton amikor utazunk megveszem neki a jegyét ő pedig elveszti jön kalauz nem találja ótdíjra megbüntetik. Vagy nem néz szét az úton úgy átmegy, gyűrűjét forgatja kényszeresen az ujján, tördeli az ujjait, mindig rágózik. Gyakran a mobilját fogdossa vagy kulcsait kényszeresen. Néha nagyon csúnyán megsért, olyan szavakat mond ami után két perc múlva bocsánatot kér és vesz virágokat. Például gátlástalanul elmondja hogy csórók a szüleim én egy senkiházi vagyok stb..

Nem nagyon tudok megbízni benne. Mert megbeszélünk találkozót néha el se jön vagy késik vagy korábban jön és olyankor engem bánt hogy kellett várnia öt percet.

Pocsék hallgatóság. Nem tudja kivárni amíg befejezem a mondatomat mindig közbevág, beleszól és ez nagyon idegesítő.


Ezen felül: halogat (mindent munkát, takarítást, bevásárlást), egy hónapja kirúgták a munkahelyéről kvázi szülei tartják el és én fizetem a randikat is meg veszek neki kaját.


Ja és a legfontosabb hogy olyan vibrálása van és aurája a szerelmemnek ami néha rám is ragad. Tehát én feszült vagyok attól amilyen kisugárzása van.

És még annyit hogy hangulatember. Tehát sosem tudom mikor van jó kedve és rossz. Attól függ milyen lábbal kel fel. Előző éjszaka még szexelünk nagyon élvezetes és jó az aktus. Utána megnézünk még egy filmet és elalszunk rajta. Reggel alszik még én megyek öltözni, bekapcsolom a tv-t erre elkezd üvölteni és azt ordítja hogy a fszért nem lehet hagyni őt békében aludni!!!


De összességében ha ezek a rossz tulajdonságai nem lennének herceg lenne fehér lovon. Nagyon empatikus, szép és jó teste van, az ágyban lehengerlő. Mindig meglep egy szál virággal vagy csokival. Sokszor puszilgat, csókolgat simogat. Imád engem és érzem nagyon erősen. Csak egy kicsit antiszoc.


A kérdésem az lenne hogy a negatív tulajdonságaival mit kezdjek? Mit mondjak neki hogy változzon meg? Mert anyja szerint hiperaktív volt régen gyógyszert is szedett rá de az gyerekeknél van. Mi baja van akkor? Vagy ez csak jellemhiba amiket felsoroltam?



2014. nov. 12. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
ez valamilyen személyiségzavar, és azt nagyon nehéz kezelni. én személyiségzavaros szülő mellett nőttem föl, és bennem sajnos nagy károkat okozott, de a család többi tagjában is. a helyzet idővel csak és kizárólag ROMLIK.
2014. nov. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
talán borderline a barátod. ha most még szereted is, gyereket ne vállalj vele. előbb-utóbb egyébként úgyis fel fogsz ébredni, és elhagyod.
2014. nov. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mi az h borderline? Most megijesztettél válaszoló mert nem vagyok képben az ilyen zavarokkal kapcsolatban. Miből látod azt hogy ilyen borderline zavaros lenne a szívem szerelme? Imádom és soha el nem fogom hagyni :))
2014. nov. 12. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:

már kicsit képben vagyok, bár nem nagyon, a személyiségzavarokkal kapcsolatban, mivel ugye az egyik családtagom érintett, és az egyik volt barátom is ilyen volt. wikipédián néztem, a leírásod alapján sok dolog ráillik a borderlineból a barátodra, de ez csak egy tipp! én nem is ismerem, nem tudok neked diagnózist felállítani. nézz utána, a wikipédián megtalálsz egy csomó leírást. ha valami nem tiszta, akkor google-zz tovább.

lényeg, hogy magadat ne tedd tönkre egy ilyen ember miatt/mellett. és ne engedd, hogy a gyerekeidet tönkretegye.

2014. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Amiket leirtál tipikusan arra utal hogy valóban figyelemzavaros a párod. Ez ellen ha meg szakadsz sem tudsz semmit tenni ez egy betegség!!! Nem elhanyagolandó, és NEM CSAK GYEREKEKNÉL diagnosztizálják, megfelelő terápia és kezelés mellett nagyon jól szinten tartható, amennyiben most nem szed rá semmilyen gyógyszert akkor meg kellene lépni hogy a pszihiátriára elmenjen és újra kivizsgáltassa a dolgot, ha gyereknek már diagnosztizálták nála, egyszerű dolgotok lesz.... Ezt a betegséget nem lehet kinőni.... Idővel a tünetek enyhülhetnek de ezzel együtt kell élni és elfogadni a másikat, ugyanis nem ő akar megbántani nem szándékosan felejt el dolgokat, nem szándékosan impulziv (türelmetlen). Szóval ha valóban szereted fogadd el ilyennek, mert neki megerősitésre van szüksége, mindig amiben jó abban erősitsd.
2014. nov. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kockasajt123 válasza:
Az én exem is lehengerlő volt az ágyban, stb, és amiket Te is írsz a párodról. Az exem negatív tulajdonságai sohasem változtak, és Te sem fogsz tudni változtatni rajta.A negativitás lassan kiöli a szerelmet, én nem leszek áldozat. Nagyon sajnálom ha valaki beteg, számomra nincs vele közös út.
2015. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kockasajt123 válasza:
Tragikus, amikor az ember normális kapcsolatra vágyik, de lehetetlen elérni.
2015. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mint figyelemzavaros remélem, hogy békén hagytad azt a srácot, mert láthatóan teper, akar, virágokat vesz neked, meg a tököm, te meg felróvod neki azokat a "hibákat" amiről nem tehet... Ez nem jellem hiba, olvass utánna mi a lópikulát jelent ez a diszfunkció, aztán nem fogsz ilyen baromságokat kérdezgetni...


A sok hülyének felül meg üzenem, hogy nem kell ám itt boderlinet kiáltani egyből, mint a legtöbb ingyenes agyturkász teszi 5perc beszélgetés után, mert bicska nyitogató dolog ám! Sokszor össze tévesztik, és éppen ezért nem kellene ezt fotel szakértőként, a monitor előtt, így kijelenteni...

2015. márc. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!