Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszio? Ha nem, akkor mi?

Ez depresszio? Ha nem, akkor mi?

Figyelt kérdés
Tegnap megtudtam, hogy szocialfobias vagyok. Bevallom, sokkolt. Azota nem tudok boldog lenni. Szomoru vagyok, sirhatnekom van. Nem tudok sirni se, pedig ugy kisirnam magam. Ha ragondolok, ideges leszek, panikolok, szorongok. Csak nagyokat sohajtozok folyamatosan? Ez depresszio? :( nagyon rossz erzes

2014. nov. 13. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanigy ereztem amikor megtudtam :') Irj privit nyugodtan.
2014. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vagyok így. :(
2014. nov. 13. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ezeket a pszichés betegségeket csak saját magad tudod gyógyítani, nálam is volt már ilyen, de ahogy emberek között voltam ez a tünet enyhült. Tudom hogy nehéz, de próbáld meg. Járj bulizni, barátkozzál, tanulj, sportolj. A sportolást kiemelkedőképpen ajánlom, mert az a legjobb antidepresszáns, viszont a gyógyszereket azt meg nem. Mert függőséget okoz, ha úgy érzed gyenge, meg hogy nem derít jobb kedvre, egyre erősebbet akarsz, és annak nincs jó vége.
2014. nov. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi. :) tancolok, aktivan heti 2x1 orat. De szeretnek hetvegi futast is beiktatni. Melle citrofu teat probalom meg. Mentek a zold pacsik!
2014. nov. 14. 08:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egyébként nem depresszió, a depresszió egy tartósan fennálló állapot.
2014. nov. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz, hálelúja, megnyugodtam. De akkor mi? :( Már egy fokkal jobb, de még mindig szörnyű.
2014. nov. 14. 09:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én BOLDOG voltam, amikor megtudtam. Nagyon. Még fiatal voltam, tizenéves, és nagyon örültem neki, hogy ami az én problémám, annak van egy neve, megfogható, nem ritka, nagy valószínűséggel kezelhető is és még csomóan mások is éreznek ugyanúgy, mint én. Nem tudsz te is valahogy így hozzáállni? Ez nem tragédia, hisz amiket most szociális fóbiának hívnak, az régebben is problémád volt, csak akkor még nem volt neve. Most, hogy van, már megfogható lett és tudsz mit kezdeni vele.
2014. nov. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:) Akkora zöld pacsi ment, hogy hihetetlen! Kösz szépen, nem fogok tudni így érezni szerintem. De nagyon jó bátorítás, ideiglenesen használni fog. :)
2014. nov. 14. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!