Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tünetek milyen pszichés...

Ezek a tünetek milyen pszichés betegségre utalnak?

Figyelt kérdés

Testvéremen vettem észre és nem tudom mi lehet a baja körülbelül 2-3 hete van ez.

Életkedv,mosolygás,nevetés,célok,

álmok megszűnése, egyedüllét a társaságtól visszahúzódott.Sokszor tördeli a kezét(ha ez számít) és néha elkezd sírni ok nélkül.Mostanában szinte minden emberre irigy valamely ok miatt ami neki nincs meg,mintha lebecsulné magát.Meg mondta hogy szokott olyat érezni mintha az emberek bele látnának a gondolataiba és olyan mintha érezné valakit a szobájába mikor nincs ott senki.Sokat gondolkodik a halálon,ha ideges azt mondja megöli magát..ja és mostanában elkezdett alkoholt fogyasztani amit eddig nem tett meg,nem iszi le magát részegre,de eddig egy kortyot sem ivott.15 éves lányról van szó.


2014. nov. 17. 23:01
1 2
 1/20 anonim válasza:
0%

Ezt ennyiből sajnos nem lehet megállapítani.

- Avoidant személyiségzavarra utalhat az, hogy inkább elvonul egyedül, mert annyira fél a megalázástól, ami egy társaságban érheti.

- A kéztördelés szorongásra utal.

- Az öngyilkossági gondolatok és a hirtelen elkezdett alkohol fogyasztás utalhat borderline személyiségzavarra. Ugyanakkor erre az is utalhat, hogy úgy érzi van vki a szobáában, mivel a borderline-nal együtt jár a félelem a megőrüléstől. Nem hinném, hogy ennyi idősen durvább baja lenne.

Tanácsold neki, hogy kezdjen sportolni. Oldja a szorongást, mert dopamin termelődik közben.

2014. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ezt csak szakember tudja megmondani és ő is csak hosszabb beszélgetés után. Tekintve, hogy 15 éves az is lehet, hogy semmi baja nincs, ami a legaggasztóbb a felsorolásodból az, az, hogy azt hiszi figyelik. A 15 éves kamaszok nem szoktak túl normálisan viselkedni, hangulatingadozás, ilyesmi náluk természetes és az is, hogy jó sok hülyeséget beszélnek, de természetesen a komolyabb dolgokra oda kell figyelni, tehát ha tényleg gond van, akkor pszichológushoz, pszichiáterhez kell fordulni.
2014. nov. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
1-es bocs, de ezt nem tudom, hogy hogyan gondoltad, ennyi infóból lehetetlen valakit diagnosztizálni és nem lehet kiragadni így a részleteket sem. Ez most olyan, mintha azt mondanám, hogy biztosan bipoláris zavara van, mert néha jókedvű, néha pedig szomorú, pedig igazából ez minden normális emberre is jellemző, de bipoláris zavarban ez teljesen másképp néz ki, mint egészséges embernél, éppen emiatt komoly és hosszú beszélgetés(ek) után lehet megállapítani, hogy valakinek van-e mentális betegsége, vagy sem.
2014. nov. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Körülbelül mennyi idő után lehet ezt eldönteni? És az eddigi válaszokat is köszönöm
2014. nov. 17. 23:39
 5/20 anonim ***** válasza:
Változó, de egy jó pszichiáter, pszichológus már egy ülés után is tud valamit mondani. De azért, hogy tisztán lásd a helyzetet, mint már korábban is írtam, nem ritka, hogy egy 15 éves megkóstolja az alkoholt és hisztis, ez nem betegség, csak kamaszkor. Ha el is tudod valahogy zavarni pszichiáterhez, nem neked fogják megmondani, hogy mi a baja a húgodnak. Ha komoly gond van, akkor persze beszélnek a szüleitekkel.
2014. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Értem,de azért itt nem sima kamaszkori hisztikről van szó.De az az érzés,amit érez az olyan megmagyarázhatatlan az mitől lehet?
2014. nov. 18. 16:24
 7/20 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egészen jól le vannak írva a különféle személyiségzavarok, jellemző ez a tünet paranoid személyiségzavarban, illetve vannak itt más betegségek is. Továbbra is azt mondom, hogy csak szakember tudja megállapítani, hogy mi a baj. Esetleg beszélj a húgoddal, hogy menjetek el ketten a pszichiáterhez, ott csak beszélgetni fognak vele és kitalálják, hogy mi a baja. Mondjuk pont paranoiás embert gyakorlatilag lehetetlen pszichiáterhez elrángatni, mert mindenkire gyanakszik, de hátha sikerül, sőt hátha nem is az a baja a testvérednek, tényleg nem lehet neten keresztül megmondani, hogy mi a gond nála.

2014. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

[link]

olvasd el ezt is.

2014. nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a linkeket,elolvastam de kedves utolsó! Ez a téveszmés betegség nem egyenlő a skizofréniával ugye?

Meg hát utána olvastam és ezek inkább fiatal felnőttkorban vagy idősebb korban alakulnak ki.A tünetei viszont már jelentkezhetnek kamaszkorban is?

2014. nov. 18. 17:47
 10/20 anonim ***** válasza:

Egyik sem egy túl jó betegség, téveszmés betegből is lehet skizofrén, de nem ugyanaz a kettő. Na jó, azt írod 2-3 hete van ez nála. Szerintem az, hogy ennyi ideig rossz a kedve az oké. Irigy, nincs önbecsülése előfordul 15 évesen.

Ami itt súlyos, az ez: "szokott olyat érezni mintha az emberek bele látnának a gondolataiba és olyan mintha érezné valakit a szobájába mikor nincs ott senki"

ezeket a gondoltatit neked elmondja? Miket mond? Milyen gyakran? Ez is csak 2-3 hete tart? És a szüleid, velük nem beszél erről?

Öngyilkossági gondolatot azt mindig komolyan kell venni, de igazából ennyi idős gyerekek sokszor fenyegetőznek ezzel, valamilyen szinten divat is, ennek ellenére, ha bementek egy pszichiátriai osztályra és ott közli, hogy öngyilkos akar lenni, akkor még bent is tartják.

Az alkoholt általában 15-16-17 évesen kezdik el fogyasztani. Lehet vele beszélgetni erről, hogy mennyit érdemes inni, nem mindennap, mik a káros hatásai, stb.

2014. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!