Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy ideje nem tudok rendesen...

Egy ideje nem tudok rendesen enni és aludni. Azt hiszem a stressztől van. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Úgy az elmúlt hetekben nem tudtam már rendesen aludni. 4-6 órákat aludtam olykor, de közben nagyon sokat éjszakáztam. Fáradtnak kéne lennem, érzem is magamon, hogy az vagyok, de nem tudok aludni.


Az evés problémám azt hiszem néhány napja kezdődött. Egyszerűen nem kívánom annyira az ételt. Vagyis újabban van, hogy semennyire nem kívánom. Fogytam az elmúlt napokban pár kilót, de azt hiszem ez nem az edzéstől van, hanem azért, mert nem tudok enni.


Elég nehéz életszakaszban vagyok, egyetemre járok, sok beadandóm van. Nehezen tudok koncentrálni is. Azonban azt hiszem, nem az egyetem a stresszforrásom.


Úgy érzem az idegeskedésem a párkapcsolatomból fakad. Nagyon szeretek valakit, évek óta együtt vagyok vele, de egyszerűen nem tudok elfogadni dolgokat, amiket tesz. Ezek apróságoknak tűnnek, de nekem rosszul esik. Ő nem tud dolgokat bennem elfogadni, én benne. Sokat szakított velem, mégis mindig visszajött, ragaszkodtunk mindig egymáshoz. Próbáltam vele megbeszélni, ő is velem, de nem tudjuk egymást megérteni. Én azt látom, hogy semmibe veszi azokat amiket mondok, túlzásokkal és kifogásokkal reagál. Úgy érzem keresztül akar verni rajtam dolgokat, amik ellen minden porcikám tiltakozik. Igazságtalannak érzem, mivel úgy gondolom logikusan érvelek és érthetőek a nézőpontjaim szerintem.


Mindkettőnknek fontos ez a kapcsolat, de mintha teljesen mások lennénk. Én kicsit átverve, megszívatva érzem magam. Úgy érzem többet tettem én érte, mint ő értem és én viselek el többet is. Sokszor elhagyott már, igaz utána mindig visszajött, de ebből kifolyólag úgy érzem már nem tisztel és talán én sem magamat.


A problémák pedig olyanok, amiket talán a legtöbb ember úgy ítélne meg, hogy a páromnak van igaza, én azonban akárhogy gondolkodom rajta, úgy érzem az én véleményem a helyes.


Nem tudom kihez forduljak, szeretném megbeszélni valakivel, de nem merem. Félek, hogy ki is nevetnek miatta, hogy ezek a problémáim, én azonban jogosnak érzem. Próbáltam elmondani másnak, de nem sokra mentem vele.


2014. nov. 18. 07:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Jobb lenne ezt a párkapcsolatot befejezni, és megadni magadnak a lehetőséget egy új felé, ami a gondok helyett a boldogságot hozza el, ugyanis ez a funkciója.

Az egyetemmel kapcsolatban meg gondold át az időbeosztásodat, és/vagy hogy nem vagy-e szükségtelenül maximalista. Melyik egyetemre jársz, hanyadévre.

Az alvásproblémán lehet segíteni ártalmatlan recept nélküli szerekkel, ilyen a macskagyökér alapú Hova, még mindig jobb pár napig bevenni, nem okoz hozzászokást, mint álmatlanul hánykolódni.

2014. nov. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Citromfűlevél teát ajánlom.
2014. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!