Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képtelen vagyok összeszedni...

Képtelen vagyok összeszedni magam, de nincs pénzem profi segítségre, hova fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Nem akarok részleteiben belemenni a problémámba, a lényeg, hogy az elmúlt 5 évem gyakorlatilag egy tehetetlen, öngyűlöletben és depresszióban dagonyázó gyötrődés. Ezerféleképpen próbáltam már meg kitörni ebből az állapotból, és ha rövid időkre sikerült is, mindig nagyon gyorsan visszazuhantam.

Úgy érzem hogy képtelen vagyok már magamtól bármit tenni, nem érzek semmi erőt magamban, segítségre van szükségem, valakire, akinek feltárhatom teljesen az érzéseimet, és aki képes valamilyen utat mutatni. Sajnos azonban nincs pénzem profi terapeutához eljárni. Van bármilyen lehetőségem, tudtok mondani bármit, ahova fordulhatok?


2014. nov. 26. 15:28
 1/6 anonim válasza:
Nincs esetleg oylan barátod, akivel ezeket a dolgokat megoszthatod.??
2014. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A klasszikus értelemben vett egyházaknak vannak segítségnyújtó pontjai. (Ev; Ref; Róm kat; Gör kat; Ort; Bapt;) Neten rá tudsz keresni. Általában jó szakembereik vannak, akik szívesen foglalkoznak azokkal, akik rászorulnak. Ez az egyik választás.

Vagy tb szakrendelésen keresztül pszichoterapeuta. Tehát nem feltétlenül van szükséged sok pénzre, ahhoz, hogy profi segítséget kapj.

A lényeg, hogy kerüld a szektákat és a kóklereket. Ha adsz címet, akkor valszeg tudok támpontot adni.

de ilyen infó max privben.

2014. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek. A probléma megoldása nem egy terapeuta, azzal pont hogy nem megoldanád a dolgot, hanem elmélyíted. Nem vagy sem fizikailag, sem mentálisan beteg, csupán egy a baj, hogy nincs melletted senki. Azt is elárulom neked, hogy nem vagy te ennyire érzelmes (akinek feltárhatom az érzéseimet stb stb), ezt csupán az egyedüllét okozza, felerősíti az érzelmeket, kevésbé kontrollálhatóak. Ezért is nehéz kitörni ebből az állapotból, hiszen az első közeledő emberre akkora "szeretetáradatot" zúdítasz, hogy nem győz menekülni az ellenkező irányba. A problémádra egyetlen gyógyír van, egy barát, barátnő aki kibírja ezt a szeretetdömping időszakodat és segít átlendülni. Viszont van egy nagyon fontos apropója, egy nagyon fontos időszak. Amennyiben valakit sikerül találnod és mikor már úgy érzed egyenesbe jöttél, de nem pattansz fel a seggedről és nem kezdesz bele abba, hogy átalakítsd az életed, könnyen visszazuhanhatsz ebbe az állapotba, amiben most is vagy. Még egy bökkenő, ami miatt szintén visszazuhanhatsz. Amennyiben hazugságra építed a kapcsolatot és természetesen kiderül (mert ez várható), akár úgy, hogy eltűnik a barát, még mélyebbre fogsz jutni, mint most.

Tehát először is chat,fórum,facebook valahol kezdj el kialakítani barátságokat, de semmiképp ne erőltesd, légy laza, nem veszthetsz semmit. Aztán ha jött valaki és ha huzamosabb ideig melletted marad, akkor fel kell álnod és el kell kezdened végre bízni önmagadban. Hiszen ha valaki kibírta melletted (és ugyebár nem hazudtál neki...), akkor annyira rossz ember nem lehetsz. Ekkor már motiváció is van számodra, hisz melletted áll egy barát. Innentől kezdve már csak rajtad áll, mihez kezdesz. :)

2014. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Virtuális világban (chet, fb, stb.9 a legrosszabb szerintem. Ott verik át az emberek egymást a legjobban, mert nincs szemkontaktus, azt ír amit akar. És észre sem lehet venni mekkora kétszínű pl. Ismerkedni szerintem személyesen lehet, kell munkahely hozzá, vagy egy ismerős akivel el tudsz járni valahová. Ezt nektek kell kitalálni hova akartok menni, mi az érdeklődési kör. Én csak így ajánlom az ismerkedést, lelkitárs vagy akármilyen kapcsolat kialakításához, ha ezekre sincs pénz, hogy ki tudj mozdulni, akkor nagy bajban vagy.
2014. nov. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah és van még egy alternatív megoldás, ahol kibeszélheted magadat az ingyenesen hívható lelkisegélyek, Kék Vonal, vagy a felnőtt vonal. Vagy ugye amik fentebb már elhangzottak.
2014. nov. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sztk alapon is mehetsz szakemberhez. Ingyen van egy probat meger. Kerj idopontot mihamarabb,ha mar öt eve tart akkor nem fog elmulni magatol. Kitartas :)
2014. nov. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!