Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok és a pszichiá...

A pszichológusok és a pszichiáterek mennyire megbízhatók? Biztos hogy kell annyi kezelés amennyit ők mondanak?

Figyelt kérdés

Ugye a gyógyszeriparból jól ismerjük, hogy sokkal jobban megéri a gyógyszergyáraknak ha egy adott betegséget éveken át kezelnek, minthogy 1 levél gyógyszerrel meggyógyítsanak egy betegséget.


A pszichológusok/pszichiáterek esetében is felmerül a gyanú, hogy valójában csak kezelni akarják a pácienseiket ahelyett hogy meggyógyítanák őket.

Nem akarok senkit megvádolni, megbántani, de szerintem nagyon is valószínű, hogy a kezelésre mennek. Sokkal jobban megéri valakiről hetente legombolni egy 10est hosszú hónapokon akár éveken keresztül, minthogy 2-3 alkalom során megoldani a problémát.


Ez csak az én véleményem, semmi több. Nektek mi a véleményetek a témáról? Akár személyes tapasztalatotok.


2014. dec. 6. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy azok a problémák amik évek alatt alakultak ki vagy évek óta okoznak gondot, azok nem fognak 2-3 alkalom alatt semmivé válni.
2014. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Pszichológusok NEM írhatnak fel gyógyszert:

A pszichiáterek sem tudnak minden betegséget meggyógyítani, legfeljebb a depressziót. De egy skrizofént vagy hasonló beteget nem. Viszont gyógyszerekkel valamennyire kordában tudják tartani a betegséget.

2014. dec. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
A klinikák pszichiátriai módszerek hatástalanok és drágák . Másrészt nem teljes a tudásuk erre dr Feldmár András is rájött . Elavult és időigényes terápiákkal nem minden eset és ember támogatható . Létezik több irányzat a lélektanon belül ami segít . Érdemes kutakodni iránta .
2014. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Azért elég merész állítás, hogy a pszichológusoknak jobban megéri hosszan kezelni a beteget.


Én egy pszichológiai magánrendelőben dolgozom (Avomed Pszichológiai központ), elmondom, hogy nálunk ez hogyan működik.


Folyamatosan csörög a telefon és kérnek időpontot páciensek első alkalomra. A pszichológusaink munkaideje korlátos, ezért az a cég érdeke, hogy a lehető leghatékonyabban meggyógyítsák a pácienseket, hogy legyen időpont az új pácienseknek is. És a pszichológusoknak sem fűződik érdekük az indokolatlanul hosszú terápiához, hiszen fix fizetést kapnak, nem közvetlenül az ő "zsebükbe" megy a pénz a pácienstől. (Sőt ha nem megfelelő hatékonyságú kezelést adnak, azzal az állásukat veszélyeztetik, mert a menedzsment ellenőrzi a teljesítményt (terápia átlagos hossza, eredményességi ráta stb.)


És pontosan azért működik ez a dolog (azért jön be ennyi megkeresés), mert a rendbejött páciensek is továbbajánlják a szakembert.


Ezzel szemben, ha direkt hosszabb terápiákat csinálnának nálunk, akkor nem évi 60 gyógyult páciens jutna egy-egy szakemberre, hanem mundjuk harmadannyi. Azaz harmadannyian ajánlanának tovább. Ráadásul lenne sok olyan is, aki közben "elveszik", mert nem elég hatékony a terápia, és ők pedig rossz hírét terjesztenék a cégnek.


Látható, hogy megéri gyorsan meggyógyítani az pácienseinket.

2014. dec. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még eszembe jutott, hogy nem csak nem fűződik érdeke a pszichológusnak az indokolatlanul hosszú terápiához, hanem a gyógyításhoz megfelelő rövidségű terápia neki is jó érzés, hiszen attól érzi magát jó szakembernek, ha hatékonyan dolgozhat.
2014. dec. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ők is emberek, van köztük jó is és rossz is, van aki csak a pénzért csinálja, de azt meg lehet érezni.
2014. dec. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dilósak mind.
2014. dec. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves 4. válaszoló, igazad van, nem gondoltam a nagyobb cégekre, elsősorban az egyéni vállalkozókból indultam ki. Sok hasznos infot kaptam, köszönöm. :)

2014. dec. 7. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy sokan amiatt mennek erre a szakra, mert nincsenek lelkileg vagy agyilag rendben, de vannak kivételek.
2014. dec. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!