Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Negatív életszemléletből,...

Negatív életszemléletből, hozzáállásból valakinek sikerült már kitörnie tudatos pozitív gondolkodással? ("gondolat stop technika")

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire elterjedt ez a technika, én egy véletlen keresés során találtam, a lényege, hogy bármilyen negatív gondolat felbukkanása esetén az illető tudatosítja, hogy az adott gondolat árt neki, ezek nem jók, visszahúzzák őt és vagy megállítja a gondolatot, vagy behelyettesíti pozitív gondolattal. Ha valaki több évtizede rendkívül negatív, neki is lehet esélye a változtatásra ezzel a technikával?

2014. dec. 11. 07:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen,de sok sok gyakorlás kell hozzá.
2014. dec. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is most éppen ezen a hozzáálláson dolgozok.

Igyekszem tudatosítani, hogy az ember képes puszta gondolatokkal bevonzani dolgokat. Legyen az akár rossz vagy jó.

2014. dec. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
53%

Nekem alapból ilyen a szemléletem; de ettől nem szebb az életem. Se nem gyümölcsözőbb (elcserélném pár tíz millát érő lottószelvényért cserébe...). Persze, tudomásul veszi az ember a negatív dolgokat, elfogadja és eltereli a gondolatait mással (tanulás, game, álmodozás/tervezés/szervezés... stb.), de - szerintem - ez a változás csak a fejedben van; a körülötted élők mindennapjain kívül nincs kihatással másra.


Azt gondolom, hogy alapvetően mindegy az, hogy a szemedben félig üres vagy félig tele van az a pohár... a lényeges kérdés úgyis az, hogy egy aquapark közepén vagy a Kalahári közepén ácsorogsz azzal a fél pohár vízzel. :)

2014. dec. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek ebben. Ahhoz hogy valaki pozitív gondolkozású lehessen, nem elég szerintem az, hogy másként próbálok a problémákra gondolni, esetleg bekamuzni magamnak valamit. Ahhoz, hogy pozitív lehessek, sikerélmények kellenek és pozitív dolgok! Ha csak rossz dolog történik, és mindig rosszkor, azt nem fogod tudni pozitívként elkönyvelni.
2014. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Így van!

Nem mindegy, hogy hol ácsorogsz azzal a fél pohár vízzel! :)

2014. dec. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Puding próbája az evés. Ha érdekel: agykontroll, hallgass Bagdi Bella dalokat, ha a youtuben Bagdi Emőkébe botlasz az sem gáz, olvasd el Balogh Béla könyvét, stb. Amúgy nem minden gondolatot el kell kergetni, mert az pont a rosszra irányítja a gondolatodat és baromi sok odafigyelést igényel. Ha már megtörtént megtörtént. Legközelebb cseréld jóra. Pl. nem akarom, hogy X belém kössön helyett. X ma jó fej lesz velem. Elárulom, nem fog sikerülni elsőre, de még másodjára sem... kifejezetten hosszú távra tervezz ha ebbe belefogsz.

Tudományosan az NLP foglalkozik vele, amit orvosok is alkalmaznak.

Nekem sem tett rosszat, sőt.

Volt ismerősöm akit gyerekkorában megerőszakoltak, anyja meg azt tanította, hogy gyűlölje a pasikat. Husonéves korában elkezdte átformálni az életét, akkor még nem ismert semmilyen technikát, de mosolygott akkor is ha nem volt kedve .. furcsa módon egy idő után a kényszrvigyorból valódi lesz. És nem mondom, hogy jelenleg az égvilágon semmi gondja, de vannak normális párkapcsolatai azóta.

2014. dec. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!