Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Közel a 28-hoz jól gondolom,...

Közel a 28-hoz jól gondolom, hogy késő újjáépíteni az életemet, és inkább adjam fel?

Figyelt kérdés

28 leszek januárban, és rettenetesen elkeserít, hogy míg más hasonlókorú ismerősöm már rég megházasodott, sőt néhol már 2. gyerek is van, addig én pár nélkül vagyok, hamarosan külföldre költözöm, és valószínűleg új szakmát tanulok ott, egy 1.5-2 éves szakiskolában, ha összetudom keresni rá a pénzt. Karrier szempontjából nem értem el semmit nagyon, üresnek érzem magamat itthon, de külföldön 28 évesen új életet kezdeni? Nincs ehhez késő már? Ez az a helyzet, amikor nem maradt más, mint feladni, és inkább eltenni magadat láb alól? Nem vagyok ronda nő, sportos alkat, kék szem, szőke haj, fiatalos baba arc, fehér bőr, és volt udvarlóm jó pár, de miután egy ismerősöm mondta, hogy én valószínűleg sosem találom meg az igazit, mert a férfiak inkább az átlagosabb kinézetű lányokra buknak hosszútávú terveket tekintve, és az ilyen porcelán baba típusok megzavarják őket, mert olyan elérhetetlennek tűnök számukra, azóta elgondolkodtam, hogy van benne valami, mert nálam kevésbé előnyös kinézetű lányok boldogan élnek, sőt a nagyon előnytelen kinézetűek is, míg a kicsit különlegesebb lányok megszenvednek a pasikkal...

Valaki építette már újból fel az életét ilyen idősen?



2014. dec. 20. 18:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Dehogy van még késő. Más 40 évesen kezd új életet vagy még később.


Ne a társadalmi elvárásoknak akarj megfelelni.

Nehéz, de hatásos.


Én 2 évvel vagyok fiatalabb, de simán kimegyek külföldre egyedül. És sosem fogok félni lépni, ha mást akarok.

2014. dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
nem jól gondolod, nem késő. NE görcsölj rá a témára, laza lélekkel...
2014. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én is 28 vagyok, szintén nincs itthon jövőm és külföldön tervezem folytatni a következő évtől. Annyi a különbség, hogy férfi vagyok és nem paráztam rá a házasság meg gyerek témára, és nem is érzem kilátástalannak az életemet emiatt. Talán ezen a hozzáálláson próbálj változtatni, legyél egy kicsit optimistább, még fiatal vagy és simán ráérsz családot alapítani. Aztán ha jól érzed magad, ez látszani is fog rajtad és találsz olyat magad mellé, akivel el tudjátok közösen képzelni az életeteket.
2014. dec. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket, biztosan látnám jobban is a helyzetemet, ha nem lennék mélyponton. Túl tervezős vagyok sajnos, és ha lenne valami biztos módszer miként lehetne egy görcsös magatartást megváltoztatni amolyan lazábbra, akkor élnék vele...
2014. dec. 20. 18:48
 5/19 anonim ***** válasza:
sosem késő
2014. dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos voltál már úgy , hogy kerestél valamit, nem találtad sehol, majd letettél az egészről, elkezdtél mással foglalkozni, és egyszerre csak hopp! ott volt az orrod előtt. :D Valahogy így.... Olyannal foglalkozz, ami lélekemelő számodra. Nem tudom mi az, de ami derűt ébreszt. Lehet, hogy énekelni kéne, rajzolni, írni? Saját kézimunka (nem gépi) tevékenység kell. A művészet általában segítő.. Valamit, amitől ezt a körkörös rágódást abbahagyod. Csavarogni - céltalanul, egyedül - az nagyon pihentető. Úgy kell csak mész, elég gyorsan, mintha valahová mennél, de nem. Hagyod, hogy a dolgok áramoljanak és részese vagy az áramlásnak.
2014. dec. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem késő, csak nem szabad rágörcsölni, ne hasonlítgasd magad másokhoz. A pasik nem attól menekülnek aki különleges, hanem akin megérzik, hogy nagyon akarják a stabil, kötött kapcsolatot, a házasságot. Természetüknél fogva fontos nekik a "vadászat", pont az elérhetetlenség jelent nekik kihívást. Éppen ezért van az, hogy megszerezni könnyű, megtartani nehezebb az érdeklődésüket.

Abban azért van valami igazság, hogy a jelentéktelenebb külsejű nőknek mintha nagyobb tehetségük lenne ehhez.

2014. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok.


Még annyit hozzátennék, hogy az ismerősöd hülyeséget mondott azzal, hogy a férfiak csak az átlagos külsőt szeretik.


Én is nő vagy, szépnek mondanak. Még sem gondolom azt, hogy nehezebb dolgom lenne emiatt. Talán csak itthon.

Eddig azt tapasztaltam, hogy a külföldi férfiak sokkal bátrabban odajönnek ismerkedni.


Szóval szerintem csak nyersz az egész költözéssel.

Sok sikert!

2014. dec. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
7es, ebben lehet valami, én egy kapcsolatban túl sokat adok, túl lelkes vagyok, és úgy építem a közös életünket, hogy legyen biztos alapja, ha később házasságra kerülne sor, de ez azért elkeserít, hogy mondjuk idősebb férfiak is inkább a vadászatot részesítik előnyben. 20on évesen korai 30as években azt mondom oké, de később sem változik sokakban meg a hozzáállás. Meg persze attól is tartok, hogy vajon a külföldi pasikat milyen gyorsan ismerem majd ki, mert minden országban más értékek dominálnak, és más a temperamentumuk, mást jelent mindenkinek a tisztelet, kapcsolat, szerelem...szóval csupán ennyire agyalok mindenen...:/ :)
2014. dec. 20. 19:04
 10/19 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló szuper!Köszönöm! Ez már lelkesít, amit mondtál, hogy a külföldi férfiak már jobban kezdeményeznek. :) Abban bízom, hogy külföldön belebotlok amolyan számomra férfias, megbízható, felelősségteljes pasiba- Sajnos azt tapasztalom, hogy a legtöbb férfi kezd "elnőiesedni" és a nők jóval "férfiasabbakká" válnak. Valahogy akkortól kezdődött el, amikor a nőknek elkezdtek több jogot, lehetőséget biztosítani...nem tudom, de itthon nagyon nagy számban volt már dolgom határozatlan, puha személyiségű fickóval...
2014. dec. 20. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!