Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriára akarok bekerüln...

Pszichiátriára akarok bekerülni. De hogyan?

Figyelt kérdés

A pszichiátriára nem kell beutaló, szoval ha én egyszerűen bemegyek(és viszem a cuccaimat ami kell a korházba) és elmondom hogy depressziós vagyok,öngyilkossági gondolataim vannak vagdosom magam..stb akkor már be is fekhetek rögtön?Légyszíves a kérdésre válaszoljatok!

Köszönöm ha válaszoltok! 14/f



2014. dec. 22. 23:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Szüleid hol vannak?Biztosan meghallgatnak, de gyorsan,segitségre van szükséged.
2014. dec. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már mondtam nekik de nem igazán foglalkoztak vele.Igazábol nincsenek képben azzal hogy milyen egy pszichiátria.Arra is gondoltam hogyha felvágom az ereimet akkor bevisznek a mentősök áhh.. de nem akarok ezt így csinálni
2014. dec. 22. 23:48
 3/15 anonim ***** válasza:
Miért akarsz bekrülni?
2014. dec. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Nem tudpm miért akarsz te oda kerülni. A tesóm azzal került be hogy begyógyszerezte magát, majd magára hívta a mentőket detox után bent tartották egy éjszakára, majd másnap automatikusan be is vitték a pszichiátriára. Én meg szintén voltam ott, de mint ott dolgozó ember egy rövid ideig mert tovább nem bírtam, és én láttam olyanokat hogy az már elképzelhetetlen.

Nem tudom miért akarsz odakerülni 2 éve egy 14 éves lány is odakerült és amit műveltek vele hát erős férfi létemre eléggé megviselt a látvány ahogyan pelenkázták meg odabilincselték az ágyhoz meg amit a csaj magával művelt sokszor.


rémes egy hely az tudom jól dolgozói szemmel még többet láttam mint a betegek!

2014. dec. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

ha bemész, hogy te öngyilkos leszel, akkor bent tartanak, lehet gyerek osztályon, a korod miatt.


Engem tönkretettek, én is magam mentem orvoshoz. Többet ártottak mint a súlyosan bántalmazó családom.

2014. dec. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es válaszolónak: nem minden szülő olyan, hogy meg lehetne vele bármit főleg ilyesmit beszélni,gyámügyek se véletlenül vannak és nem minden veszélyeztetett gyerek kerül oda be, valószínűleg, ha olyanok lennének a szülei, akivel lehet megértően beszélgetni akkor nem is lennének ilyen intenzívek ezek a rossz érzéseik.
2014. dec. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Szia,

Ha szeretnél, akkor írhatsz nekem. Pszichiátrián még nem jártam meg, de már néhányszor közel voltam hozzá.

18L

2014. dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Annyira borzalmas, hogy léteznek ilyen családok :( Gondoljatok már bele, milyen lehet egy 14 évesnek a lelki élete, ha pszichiátriára akar bejutni. Milyenek a szülei? Rossz belegondolni. Egy egészséges környezetben egy 14 évesnek ilyen eszébe nem jutna, ők inkább mennek netezni, focizni, bandázgatni, bármi ami jól esik nekik és nem egy kórház négyfalai közé kívánkozik. Borzalmas, nagyon sajnálom, akár ki is legyen ez a fiú. Arról nem is beszélve holnap szent este, 24.-e. Egyesek azért sírnak, mert nem lehet gyerekük, vagy nincs kivel családot alapítani és már vérzik a szívük érte, másoknak van családjuk, gyerekük és nem foglalkoznak vele. Szép egy világ ez.
2014. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
én gyámügyre akartam menni, de nem mentem, azóta is bánom ezt. 34 éves vagyok
2014. dec. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt (137-00) vagy a Kék Vonalat (116-111) szerintem ők jobban tudnak segíteni, tanácsot adni, hogy mit tegyél. Egy próbát biztos megér. Talán még az itt kiírt kérdésedre is pontos választ tudnak adni.

Amúgy azt tudnod kell, hogy 14 évesen sehova se mehetsz anélkül, hogy a szülőket ne értesítenék. Plusz a pszichiátrián is az a rendszer, hogy ők akarattal csak egy bizonyos ideig tarthatnak a zárt osztályon, ha úgy látják önveszélyes vagy, de utána ha a családod azt mondja hogy hazavisznek akkor hazavisznek. Tehát rövidtávon lehet megoldás, mert valóban, ha odamész és közlöd hogy te ezt nem bírod tovább és ha innen elmész tuti kicsinálnád most magad, akkor elég valószínű, hogy ott tartanak. De a pszichiátria nem egy hosszabb távú lakóhely alapvetően. Egyébként ha ilyen fiatal vagy, akkor valószínűleg ha olyan kórházba mész be ahol nincs gyerek részleg, akkor átszállítanak egy gyermekpszichiátriára.

Szerintem hosszabb távon megoldás lehet neked, ha van a környezetedben családsegítő, akkor oda elmenni. A neve kicsit megtévesztő, valóban segítik a családokat is, de alapvetően arról van szó, hogy a gyerekeket, fiatalokat próbálják segíteni. Ezen kívül van ahol van ilyen ifjúsági központ is, ahol a fiatalok lehetnek napközben. Talán ott találnál jó társaságot és kicsit elviselhetőbb lenne úgy ami otthon van. Ezek mind ingyenes dolgok.


Nem tudom tudtam-e bármit segíteni, de remélem jobban leszel. Sajnálom, hogy ilyen rossz dolgokat kell megélned, de nagyon erős ember lehetsz, még akkor is, ha nem érzed magad annak. Még a legrosszabb helyzetben is kiutat próbálsz keresni, hogy élhess. Szerintem akiben ennyi erő és bátorság van, arra még egy szép jövő várhat. Ne add fel!

2014. dec. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!