Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet/érdemes tenni egy...

Mit lehet/érdemes tenni egy feltehetőleg depresszióban szenvedő családtaggal?

Figyelt kérdés

Erős a gyanúm, hogy erről van szó. Azt sem ismeri el, hogy "nincsen rendben", pedig ez abszolút látszik. Zárkózott típus, szereti homokba dugni a fejét, a problémákról egyáltalán nem hajlandó beszélni, a kérdések elől már-már nevetséges módon kitér.


Célok, érdeklődés nincs, különösebb sikerek sem az életben, emberi kapcsolatai szinte nullává fogyatkoztak. Munka, majd TV előtt döglésből állnak a napok, de ez így neki jó, mert "elfárad" a munkában. Egy nem különösebben megterhelő, szigorúan 8 órás munkarend szerinti állásról beszélünk.


2014. dec. 26. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A TV nagyon le tudja ám szívni az ember agyát, azt kéne kiiktatni.


Semmi baja nincs az illetőnek, nem a munkája fárasztja le, hanem a TV függés amire gondolom az is rátesz egy lapáttal, hogy emiatt nem mozog, gondolom semmiféle szuperélelmiszert vagy táplálékkiegészítőt nem fogyaszt stb.



Ha ezt te gyógyszerrel akarod kezelni, meg orvossal, az még olaj a tűzre, ne tedd!


Dobd ki a TV-t!


Valami olyan dologgal kellene lefoglalni, ami gondolkodásra készteti!


Ha elkezd gondolkodni, szépen lassan fel fog pörögni minden téren!

2014. dec. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még több fényt kell biztosítani ilyenkor télen, mert sokszor ezzel is "orvosolható".
2014. dec. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Oxigénhiány - a tüdő be van szűkülve, kis felületen érintkezik az áramló levegővel. Ha ez gyermekkorában is fennállt akkor agyilag is fejletlen, hiszékeny, és általában unja a banánt
2014. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked ő hogy családtagod? Milyen a viszonyotok egymással? Talán próbálj meg valami közös programot szervezni, ami esetleg érdekelhetné. Mondhatod neki, de csak óvatosan, hogy látod, hogy valami bántja, és neked nyugodtan elmondhatja, meghallgatod... (Ez lehetőleg szívből jöjjön) Én depressziós vagyok, szintén el vagyok vonulva, de az én szobámba se jön be senki, hogy megnézze, élek-e még. Tudasd valahogy vele, hogy szereted és érdekel, mi van vele. A szeretet és az értékelés gyógyítaná legjobban a depit, nálam legalábbis.
2014. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4: Ő az anyám, egyedül él, én több száz km-re tőle.


Azt nem tudom, hogy ez konkrétan depresszió-e, nem látta orvos sosem. De valami nem okés, nem találja a helyét. Az érzelmeiről, problémákról egyáltalán nem szeret és nem is lehet vele beszélni. Frusztrálja, támadásnak érzi és az ilyen szituációkat próbálja kibekkelni. Hozzáteszem sikeresen.


Az a baj, hogy kívülről tök nyilvánvaló, hogyan került ebbe a helyzetbe. És hogyan kerül egyre mélyebbre. Ő még azt sem ismeri fel, hogy helyzet van. Nagyon makacs, konok, nem fogadja meg a tanácsokat, akkor sem, ha már századjára fut lyukra a saját taktikájával. A kifogásgyártás mestere, iszonyatos energiákat képes belefeccölni abba, hogy megmagyarázza, az ő esetében miért NEM megvalósítható egy javaslat. Szóval nagyon nehéz eset, de rossz nézni, ahogy egy ördögi körben vergődik.

2014. dec. 27. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!