Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-szindrómás lehetek?

Asperger-szindrómás lehetek?

Figyelt kérdés

Szóval. 12 éves lány vagyok, és nemrég olvasgattam az Asperger-szindrómáról. Több dolgot is találtam, ami igaz rám.

- kerülöm a szemkontaktust, nem merek, és nem is akarok más emberek szemébe nézni, az utcán is lehajtott fejjel járok.

- folyton úgy érzem, hogy mindenkinek meg kell felelnem, és nagyon számít hogy mit gondolnak rólam mások, estéket tudok sírni azért, mert valaki rossz véleménnyel van rólam.

- elég pár ember magam köré, és szorongok, tördelem az ujjaimat, harapdálom a számat, rosszul érzem magam.

- most, téli szünetben például napokat tudok úgy tölteni az ágyamban, hogy csak fekszem, nem csinálok semmit, suliban elvonulok a többiektől.

- félek folyton ha szerepelnem kell

- egy érdeklődési köröm van, és az az elektromos gitár. A többi dolog hidegen hagy.

Nem szeretném magamat diagnosztizálni, se meg sem lévő dolgokat beképzelni, egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy ezek szimpla összefüggések, vagy valami más. Tőletek sem várok konkrét dolgokat, csak vélemény kéne. Sajnálom ha hosszú lett, de csak így tudtam leírni, illetve telefonról vagyok, ezért lehetnek helyesírási hibák. Köszönöm! 12/L



2014. dec. 28. 00:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve hiányoznak belőlem olyan érzések is, mint empátia, és ha valaki elmondja nekem a problémáit, próbálok segíteni neki, de nem tudok vele együtt érezni, magamban lehet, hogy ki is röhögöm. Persze visszafogom magam, elfojtom az érzéseimet, a dühöt is, meg tulajdonképpen mindent
2014. dec. 28. 00:12
 2/5 anonim ***** válasza:
Az nem egészen ilyen, de már késő van nekem ehhez kifejtegtni.
2014. dec. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és hozzátenném, hogy a megfelelési kényszerem miatt vagyok ötös tanuló, járok országos tanulmányi versenyekre, és (nem nagyzolásból, a felnőttek is így gondolják) az intelligenciám is magasan a korombelieké felett van.
2014. dec. 28. 00:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi bajod, ilyen a természeted. 12 éves vagy, még simán változni fogsz.
2014. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! 18 éves lány vagyok, Asperger-szindrómával (hivatalosan diagnosztizálva).

Szerintem először azt kellene eldöntened, hogy ilyen voltál-e régebben is, vagy csak mostanában jellemzőek rád. Mert erre lehet rámondani, hogy kamaszkor. Tudom, mert nekem is mondogatták, de azt nem tudták, hogy már 4 évesen is ilyen voltam :D

Szerintem az a legegyszerűbb módja, ha bejelentkezel a Vadaskert Alapítványhoz (ingyenes). Ők értenek hozzá. Én is náluk voltam, egy hetet töltöttem ott egy önismereti csoporton és iszonyat jó volt. Sírtam amikor el kellett jönnöm.

Illetve olvass utána még több helyen is, vagy van Tony Attwoodnak a Különös gyerekek c. könyve, abban jól leír mindent.

Amiket leírtál, hasonlítanak a szindrómára, de ez így elég kevés. Ez sokkal összetettebb dolog ennél. (Félre ne értsd, nem azt mondom hogy nem lehetsz az, csak hogy leírtál pár dolgot, amikor mellette még sokkal több mindenről szól.)

Ha szeretnél erről beszélgetni, nyugodtan írj privátot.

2015. jan. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!