Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járt már úgy itt valaki, hogy...

Járt már úgy itt valaki, hogy a pszichológus hazazavarta, mert kikelt magából?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem,mert én nem butuska pszichomókushoz járok hanem egy valódi pszichiáterhez!
2014. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem kergetett ki, csak a pofámba röhögött, amikor sírva mondtam el neki a problémáimat. Magyar színvonal......mit lehet tenni. Legszívesebben helyben kettéfejeltem volna.
2014. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

Valószínűleg nem volt problémának nevezhető az a valamid:DD

Volt egy nő még Csernusnál 2 órát rinyált neki a csaj és ezt a szöveget kapta egy füzetlapra: "Rinya-Pina".

2014. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Hmmm...én vagyok az előző hozzászóló. Nem nevezhető problémának az a "valamim".

Akkor kérdem én tőled, hogy az nem probléma, ha valaki egész nap otthon ül, mint egy remete, önbecsülése zeró, annak ellenére, hogy egy szép arcú csaj, az hogy az alakja milyen.....változó, mivel étkezési zavarokkal küzd, hol csontsoványra lefogy, hol meghízik 90 kilóra. Depressziós, a hangulata mint a hullámvasút. Öngyilkossági hajlamai vannak, próbálkozásai már 3. Ezenkívül képtelen dolgozni már évek óta, mivel emberek közt kell lennie, és nem képes erre, mert szociális fóbiája van, folyamatosan szorong...és még sorolhatnám....Szerinted ezek után fair volt a pofámba nevetni, pardon, helyesbítek, nem nevetett, mosolygott végig. Mindenki a külső alapján ítél. Azért mert én egy szép csajnak mondott egyén vagyok, akkor ugye nekem nem is lehetnek problémáim, ugye???

2014. dec. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, az elírásért, csak dühít, hogy nem elég, hogy a pszichiáteremtől ezt a hozzáállást kapom, hanem még itt is. Igaz én nem járok fizetett pszichiáterhez, pszichológushoz, nincs rá pénzem, mivel képtelen vagyok dolgozni, hogy emberek között legyek, így abból a kis segélyből nem fogok fizetni azért, amiből szerintem úgysem fognak kigyógyítani.
2014. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

Most mondjam azt hogy a depresszió "semmi"?

Igazából csak egy hangulatbetegség és nem személyiségzavar,neurózis netán pszichózis!

2014. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

A röhögés, a nevetés és a mosolygás között kilométernyi különbségek vannak. Csak megjegyzem. Nem egymás szinonimái (főleg a pszichológiában) és a motivációk is teljesen mások. Lehet hogy te attól a mosolytól úgy érezted nem vesz komolyan, de ő talán csak ilyen amikor próbál kedves és együtt érző lenni. Abból amit leírtál egyedül az jött le nekem, hogy sajnálatos módon vagy olyan rossz állapotban, hogy sokkal érzékenyebben reagálj az ilyesmire és sok mindent támadásnak érezz, ami talán nem az. Persze egy pszichológusnak ezt érzékelnie kéne, de ők se mindenhatóak. Ami egyértelmű, hogy nem ő volt a neked megfelelő pszichológus. Az ilyesmi megesik. Én is találkoztam már olyannal, akit legszívesebben megrugdostam volna.

De nem tartom kizártnak, hogy a te elképzelésed az igaz és mosolyogva kinevetett, csak ilyenkor én mindig megpróbálom logikusan felmérni a másik motivációit, mert pontosan tudom, hogy az emberi kommunikáció még a pszichológusnál is nagyon félre tud menni.

De ha a mosolygás akkora probléma, akkor én biztos totál hibbant vagyok, mert reflexből mosolyogva mesélek a legdurvább problémáimról, mert önkéntelenül ezzel próbálom enyhíteni a dolgot. Már több szakember észrevételezte. És hozzá teszem viccelődni és nevetni is szoktam pont ugyanezért, bár ez ritkább. Annyira azért nem szoktam humoromnál lenni átlagban.

2014. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De tudod, (előző válaszolók voltam) nekem az volt a problémám, hogy én igenis szeretném megtudni mi van velem. Mert most vagyok 26\L és 2009 óta kezdtem el lecsúszni a lejtőn. Azelőtt a mostani énem ellentéte voltam. És a kisujjukat sem mozdítják, hogy egyáltalán diagnosztizálják, hogy mi bajom van, amikor tudom, hogy valami pszichiátriai betegségem van. És amikor azt mondom például (ez csak az egyik), hogy annyira önbizalom hiányban szenvedek, konkrétan végignéz rajtam, látja, hogy egy csinos, szép csaj vagyok, és nem vesz komolyan. Ez annyira elszomorított, hogy majdnem sírva jöttem el. Nekem az is nagy szó, hogy képes voltam elmenni egy orvoshoz a problémámmal, mert én az a fajta vagyok, aki folyton megjátssza magát, folyton színészkedik a környezetében, és végre vártam, hogy egy idegen embernek, aki "mestere" ennek a szakterületnek, majd megmondja mi a bajom és ehelyett, végig nézett rajtam nem egyszer, hiszen láttam, hogy a szemével vizslat és mosolyog közben, gondolja, hogy ennek a csinos csajnak, hogy is lehetnek ilyen problémái. Hát ez hülye....ez jött le a tekintetéből. Nem is diagnosztizált semmivel, csupán annyit írt a papíromra, hogy a beteg depressziósnak érzi magát és írt fel két gyógyszert. Ennyi. A gyógyszerek meg semmit nem értek. Engem ez bosszant, hogy a magyar egészségügy ennyire hanyag, ez a "nem érdekel felfogás" mutatkozik meg sok orvosban. Ők beülnek, meghallgatják az embert, felveszi az asszisztens amit a beteg mond, azt annyi. És így legyen kedvem menni orvoshoz. Mikor én tényleg majmolom a pszichológiai könyveket, hogy mi bajom lehet, és egy olyan embertől meg nem kapok segítséget, aki ezt tanulta.....Elszomorít....
2014. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzáfűznék, hogy 3 öngyilkossági kísérletem is volt.....amiről szintén beszámoltam neki.....és ezek után is a nem törődömség jelei mutatkoztak rajta.
2014. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amikor öngyilkossági kísérleted volt, nem kerültél kórházba? Ott nem diagnosztizáltak? Nem küldtek pszichoterapiára? Lehet nem mentális beteg vagy, csak élethelyzeti nehézségeid vannak, nem? Én nem tudom.
2014. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!