Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leküzdeni az...

Hogyan lehet leküzdeni az anorexiát? Aki volt már anorexiás és meggyógyúlt, hogyan küzdötte le?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet visszatérni ismét a normális étkezésre ezek után.?

2015. jan. 6. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Segítséggel. Keress fel egy szakembert.
2015. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 LiveAndDie.OnThisDay válasza:
56%

Sokan csak kalóriákkal dobálóznának...meg tudod oldani saját magad. Higgy magadban (erős akaraterő kell hozzá)!

A lényeg, hogy mindig egyél kicsivel többet. A szervezetedet gyakorlatilag hozzá kell szoktatni újra az ételhez (ebben az esetben valószínűleg még visszahízni sem fogsz). Pl.: ha eddig csak egy tojásfehérjét ettél meg reggelire, akkor ma edd meg hozzá a sárgáját is, holnap pedig 1 tojást+1 tojásfehérjét, és így tovább. Tedd ezt addig, amíg már normálisan nem táplálkozol. Ezt úgy értem, hogy soha ne kalóriákat számolgass, hanem annyit egyél, amikor már úgy érzed, hogy jóllaktál (ezt ugye napi 3-4x).

Másik fontos dolog, hogy ne méregesd magad, ne nézegesd magad a tükörbe. Gondolj arra, hogy enned kell, különben meghaltál. Fejben dől el az egész.

Annyi finom étel van a világon, akarj mindbe belekóstolni és élvezni azt! Soha ne éhezz többet más emberek gondolata miatt!

Remélem pár héten belül azt fogod mesélni nekem, hogy egy egész vasárnapi ebédet fogyasztottál el egy közeli ismerősöddel! :)

2015. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nyáron kezdtem foglalkozni a kalóriákkal és a fogyózással. Először csak kevesebbet ettem, egyes ételeket hanyagoltam és folyton sportoltam. A fogyó előtt 63 kg voltam, nyáron 6 kgot fogytam, de nem láttam magam vékonyabbnak. Aztán egyre kevesebbet ettem, már szinte alig. Novemberre lefogytam 8 kgot, de egyre többet akartam fogyni. Az evéstől meg már megundorodtam, már akkor rosszul vagyok ha csak rá gondolok. De elkezdtem egy újabb koplalást, már több mint két hete egyáltalán nem eszem és egyre többet fogyok. De egyszerüen nem tudom rávenni magam, hogy egyek.

Meg vannak öngyilkos gondolataím, terveim. Volt olyan elméletem is, hogy addig nem eszek míg megnem halok.

De szeretnék jól lenni, de azthiszem ez reménytelen.

2015. jan. 6. 17:07
 4/7 LiveAndDie.OnThisDay válasza:

Tudom, hogy nem könnyű, de próbáld meg kérlek...miattam. Nekem se túl könnyű, de ha Te cserben hagysz, akkor én is teljesen reményvesztett leszek. Próbáljunk meg ilyen formában segíteni egymáson.

Élvezd az ételt! Legyen egy kapocs a hozzád közel lévőkkel. Ne azt érezd, hogy muszáj.

Remélem sikerül, és új életre kelsz, ezáltal talán az életem is új értelmet nyer.

2015. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem pedig fordulj szakemberhez, az ilyen érzelmi zsarolós "csak miattam" szövegek inkább ártanak, mint használnak.. magad miatt kellene megtenned, de tudom milyen nehéz és úgy érzed nem érdemled meg, szóval ha tényleg nem megy, fordulj orvoshoz MAGAD MIATT.
2015. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 LiveAndDie.OnThisDay válasza:
Ez szted zsarolás...tudod mit? Akkor ne miattam, hanem szerencsétlen édesanyád miatt vágd helyettem is képen magad, kedves utolsó! :) Deuces! :D
2015. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Te voltál anorexiás? Tudod mi megy végbe a fejükben, mit éreznek vagy mit okos náluk ilyen kijelentés "csak miattam tedd meg, egyél, képes vagy rá"?!? Én igen, voltam 3X kiló, éltem napi 200 kalórián, tudom miről beszélek, ugyhogy nem vágom képen magam.

Te tapasztalatból beszéltél??

2015. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!