Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2,5 éves gyerek autisztikus...

2,5 éves gyerek autisztikus tünettel, hol és hogy vizsgálják ki? Ki állít fel diagnózist? A lányomnak sok autisztikus tünete van, voltunk audiológián és neurológián, ott annyit mondtak, hogy neurológiai baja nincs, a doki szerint is autista gyanus.

Figyelt kérdés
Van még időpontunk a bp-i korai fejlesztőkhöz meg pedagógiai szakbizottsághoz (mivel 3 év alatti). Hol fogom megtudni, ha tényleg autista? Hova kellene még időpontot kérnem, hogy megnézzék? 4 hónapja TSMT tornára járunk, ettől sokat fejlődött, de így is sok mindenben más, illetve le van maradva.

2015. jan. 6. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen tünetei vannak? Mièrt kezdtèl gyanakodni hogy esetleg az?
2015. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1,5 éves koráig teljesen átlagos volt, csak annyi hogy nem nagyon ment oda gyerekekhez, nem akart közösen játszani, illetve szerepjátékokra sem volt vevő, de alapvetően vidám, nevetős csajszi volt. 1,5 éves volt mikor megszületett a tesója, akkor nagyon megváltozott. Eleinte azt hittük, hogy a tesó érkezése miatt, de annak már 1 éve. 9 hónapig vártunk, hogy "helyre"jöjjön, de csak rosszabb lett.

Ezeket figyeltem meg nála:

Nem néz a szemünkbe (szinte soha)

Nem utánoz le folyamatokat (nem integet, nem tudtam megtanítani neki a kézmosást, fogmosást, nem öltözik egyedül, nem eszik evőeszközökkel)

Nem figyel a körülötte lévő dolgokra, ha belemerül vmibe

A figyelme nehezen kelthető fel

Nem mutat meg dolgokat (pl áll az asztal előtt és ordít, nem mutatja, hogy enne, inna vagy mit szeretne onnan)

Nem ad puszit, nem ölel meg minket (2 hete ölelt meg életében először 2,5 évesen)

Utasításokat nem hajt végre (pl tedd az asztalra a poharat, add ide a sapkád, vedd fel...)

Szerepjátékokra, közös játékokra nem vevő.

És NEM beszél. 1,5 éves koráig babanyelven soakt beszélt, illetve volt 8 szava, majd ez hirtelen eltünt és megnémult. A Tsmt torna hatására újra magyaráz babanyelven, de semmi más...

2015. jan. 6. 15:15
 3/6 anonim válasza:

Érdemes lenne felkeresni ezt a honlapot, itt minden feltett kérdésre van válasz: www.auti.hu

Érdemes elsőnek az Először vagyok itt menüponttal kezdeni, abban rengeteg infó van összeszedve kifejezetten olyan szülőknek, akik még nem kaptak diagnózist, vagy éppen most derült ki, hogy ASD-s a gyerek.

2015. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hű, hát eléggé autisztikusak a tünetek. Autizmus alapítvány vagy Vadaskert. A mielőbbi fejlesztés végett minél hamarabb menjetek el.
2015. jan. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia! Sikerult kivizsgalasra mennetek?

Mi is hasonlo cipoben vagyunk,az en fiamnal 3honapos koraba jottek eloszor a bajok. Akkor epilepsziaval kerultunk korhazba,akkor azt mondtak hogy a hata is gyenge kicsit. Most februarba lett ket eves,egy evvel le van maradva,es mar hipoton,diagnozisunk meg nincs.

Neki is vanbak autisztikus tunetei.

Ilyen kis korban is csinalnak kivizsgalast autizmusra?

2015. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én autista vagyok, 36 evesen diagnosztizaltattam magamat, mert senki nem vette eszre. A fiam is autista, de a Vadaskert nagyon csunyan bant velunk, felrediagnosztizaltak, es azt kaptam, hogy nem autista a gyerekem, mert ugye nincs mozgaszavara, csak én rossz anya vagyok. A Vadaskertben hatalmas a dilettantizmus. Autizmus Alapitvany, inkabb. Amugy sok autista felnott nem tudja magarol, h ő is az, én már felismerem az autikat, miota tudom magamrol. A szakemberek sehol sincsenek ehhez képest, sajnos...
2016. máj. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!