Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vizsgaidőszakban a stressz...

Vizsgaidőszakban a stressz miatt sokszor nem bírok este elaludni, és felborul a napirendem. Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sokszor van olyan, hogy pánikolok, nagyon félek egy vizsgától. Nagyon nehezen kezelem az ilyen lelki megterheléseket. Ilyenkor sokszor "valamiért" nem alszok el éjszaka, hanem megszáll valami tenni vágyás, és könyvet olvasok vagy kotorászok valami régi dolog után... vagy csak fekszem az ágyban és mindenfélén gondolkodok, pörög az agyam és hánykolódok. Vagy filmet nézek vagy feljövök ide írogatni. Ilyenkor 4-5-ig is fent vagyok, és ez másnap megismétlődik. Hiába tervezem el, hogy korábban lefekszem és elalszom, amikor ott vagyok este, soha nincs kedvem aludni.


Ennek aztán az lesz a következménye, hogy felborul a napirendem, és nappal alszok, ami ahhoz vezet, hogy kialvatlannak, nyomottnak érzem magam, az ilyen alvás semmit nem ér. Sőt, napok óta arra ébredek, hogy már sötétedik, és ez nagyon lehangol, és tekintve, hogy folyamatos stressz alatt vagyok, egészen depressziós leszek. Napokig szerencsétlenkedek így, hogy gyakorlatilag nem látom a napfényt, mert hajnalban fekszem le, és este ébredek.


Mivel folyamatosan tanulnom kell, így este tanulok, és nincs időm arra, hogy visszaszoktassam napok alatt magam, mert a tanulásra kell koncentrálnom. Így viszont nagyon nehezen teljesítek, mert a kialvatlanság miatt alig bírok koncentrálni, az idegesség pedig tovább ront a dolgon. Egy-egy vizsga előtt annyira pánikolok, hogy elmondani nem tudom ezt az érzést, senkinek nem kívánom :S


Így arra gondoltam, hogy egyszerűen feliratok valami altatót magamnak, amit beveszek este és egyszerűen elalszok. De erre a panaszra kiír nekem az orvos ilyet? Nagyon nagy szükségem lenne erre, mert megőrülök így (egyébként csak vizsgaidőszakban vagyok ilyen, máskor egyáltalán nem). Gondoltam a Xanaxra is, de az nem altató, hanem nyugtató.


Szóval mit javasoltok, mit tegyek? Köszönöm a segítséget!



2015. jan. 9. 16:01
 1/5 anonim válasza:

Ugye nem az utolsó pillanatos tanuló típusú ember vagy?:)

Különben értem a problémád,de feltennék egy keresztkérdést:

Sportolsz?

2015. jan. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Folyamatosan szoktam tanulni, tehát beosztom napokra. Így viszont néha így is olyan hatalmasak az anyagok, hogy nagyon sok egy napra, és talán ezért is idegeskedek.


Régebben futottam rendszeresen, ami nagyon jó volt, gondoltam is rá, hogy újra elkezdem. De ez a problémámon semmit nem változtatna.

2015. jan. 9. 16:17
 3/5 anonim válasza:

NA végre valaki.:)

Annyiban változtatna,hogy fizikailag is lefáradsz,illetve a tanulások közötti pihenőként ki tud kapcsolni az agyad,felfrissülsz.

Szóval inkább fuss(Forrest),ne gyógyszerezz,mellé egyél gyümölcsöt,halat.

Első voltam

2015. jan. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Én is így vagyok vele...amíg tartanak a vizsgák, lehetetlen visszaszokni, de ha így folytatódik, csak egyre jobban kifáradok..ördögi kör.

Azzal vigasztalom magam, hogy majd alszok amikor vége a vizsgáknak, addig ki kell valahogy tartani.

2015. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2015. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!