Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van? Lent

Mi bajom van? Lent

Figyelt kérdés
Már vagy másfél éve így van, a teljesítményem leromlott, egyetemen első félévben 4 egészes átlagom volt, második félévben 2egész valamennyi. Valahogy nem csinálom,csak ha már nagyon muszáj tanulni, de olyan is az eredmény.Pedig tudom,hogy csinálni kéne. Csomó mindenbe belekezdek,akkor még lelkesen,a lelkesedés tart pár hétig,aztán elmúlik,úgy érzem béna vagyok és félbehagyom.Már amit félbe lehet hagyni, Pl kitalálom,hogy nyelvet tanulok, 3 hétig élvezem, 4.-re hagyom. Amit meg nem lehet félbehagyni,azt csinálom,de csúszok a határidőkkel,vagy olyan kényszeres az egész.
2015. jan. 10. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Hasonló típus vagyok, ha nem látom azonnal az eredményét, akkor feladom.

Nekem az a módszerem, hogy kisebb célokat helyezek ki magam elé, és azokat teljesítem. A másik, hogy ha elkezdesz egy új módszert és 30napig(körülbelül) rendszeresen csinálod, mondjuk mindennap, akkor a végén ez napirendszerűvé válik.


Én mindig így szoktam, nyelvtanulásnál is, hogy ne unjak rá, mindent fejezetekre bontok, illetve szabok egy határidőt, hogy mondjuk ezt két hét múlva keddig megcsinálom. Vezess határidőnaplót, írj napirendet, úgy mindenre jut idő!

2015. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!