Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 19 évesen pánikbetegségből...

19 évesen pánikbetegségből van esélyem a teljes gyógyulásra gyógyszer elhagyással?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 11:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Frontint szedek, napi 3x, 6 hete szedem és most kezdek jobban lenni. Külföldön vagyok, tanulok, azóta vagyok beteg. Kb. december óta vannak rohamaim, havota 1x, de minden nap rosszul voltam. Már most picit jobb, de egy idő után elhagyhatom a gyógyszert is és jól leszek gyógyszer nélkül is? :(
2010. febr. 6. 12:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó esélyed van rá, hogy meggyógyulsz, de én csak akkor hagynám el a gyógyszert ha legalább már fél éve jól érzem magam és nem volt rohamom. Ha van rá lehetőséged akkor járj pszichológushoz terápiára is.
2010. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Frontintól nem fogsz meggyógyulni. Antidepi kell.
2010. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én pánikbeteg vagyok 16 éves korom óta. Most 20 vagyok, de soha nem szedtem gyógyszert, igaz nem is sikerült belőle kimásznom... De én akkor se szednék gyógyszert... Kitartás!!! :)
2010. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is voltam pánikbeteg és gyógyszer nélkül teljesen kimásztam belőle. A gyógyszer csak arra jó, hogy beállj tőle és sose foglalkozz a valódi okával (és hogy függő legyél). Ha az önbizalmad és önbecsülésed helyreáll, teljesen elmúlik a pánik.

Ha gondolod, írj privát emailt.

2010. febr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem ez hasonló betegség mint a dohányzás, alkoholizmus, stb. Iszonyat nagy akaraterő kell hozzá és gyógyszer nélkül is helyre jöhetsz. Honvágyad és a sok ismeretlen okozza nálad ezt a problémát. Első lépés a probléma megkeresése, utána az elfogadás, beletörődés.... és így tovább csak lépésben, lassan és türelmesen.
2010. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Aki gyógyszer nélkül jött ki, az nem volt igazi pánikbeteg.

Annak ugyanis szervi oka van. És az semmilyen erős "nem akarom, hogy így legyen" gondolatokkal nem fogja elűzni.

A pánikbetegek jó részének semmilyen konkrét traumája, "lelki" problémája nincsen, stressz éri őket, de nem több, mint másokat, csak a szervi gond (hamarabb) miatt beindul a folyamat.

2010. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!