Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyire súlyos a dolog?

Ennyire súlyos a dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok .

Valószínűleg depressziós vagyok. Szerintetek a depresszió egyik "mellékhatása" hogy semmit nem képes érezni a beteg senki iránt? Se a párja ,se a családja senki más iránt? Ennyire tönkre vágja az embert? És mit jelent az ha nem érez pl a párja iránt az ember semmit és így is kitart mellette és nem adja fel? Félek ,hogy menthetetlen vagyok és mindenki elfog tőlem fordulni. Ha meggyógyul az ember akkor visszajönnek az érzései? Kérlek segítsetek


2015. jan. 11. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem csak visszajönnek, hanem sokkal intenzívebb és mélyebb érzéseid lehetnek. De ehhez szakember segítsége kell.
2015. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szamo77db ***** válasza:
Így van! Keress egy jó pszichiátert, aki segít neked! Aludni tudsz? A depresszió egyik jellegzetes tünete az alvászavar.
2015. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudni tudok csak ha megébredek nagyon nehezen alszok vissza. És pl ma is egész nap ásítoztam meg többször aludtam és egyszer voltam lent a 30 méterre levő kisboltban. Semmit nem csináltam és fáradtvoltam.
2015. jan. 11. 20:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor sokkal komolyabb lehet a kapcsolatom és az érzelmeim? Ez a lehet is elbizonytalanít nagyon mert 50-50 és semmi sem biztos. Pedig vele akarok maradni mégha üres is vagyok
2015. jan. 11. 20:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ha a kapcsolatotok jó, és nem káros számodra, akkor marad. De az is benne van a pakliban, hogy rájössz, hogy mégsem jó, akkor viszont nem érzed majd veszteségnek.

Ez bizony kétesélyes, a kapcsolatok a terápia hatására megváltoznak, átalakulnak, néha meg is szűnnek, de csakis olyan módon, ami neked a legjobb.

2015. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem káros rám a kapcsolat hanem segít ahogy tud . maradok vele ha törik ha szakad
2015. jan. 12. 03:48
 7/10 A kérdező kommentje:
Minden megvan egy egészséges kapcsolathoz kivéve ez hogy szeressem. Egyszerűen nem vagyok rá képes . 1 hónapig tudtam iránta érezni és az az érdekes ,hogy mielőtt megismertem volna is depressziós voltam. Sőt akkor súlyosabb volt a helyzet . sokszor hangokat hallok a fejemben gondolom a depresszió miatt. És olyanok ,hogy nem ő az igazi neked csak lehúz meg ilyenek. Azt vettem észre ,hogy a párom iránt akartam a legjobban érezni és most mintha iránta tudnék a legkevesebbet. 18 éves vagyok de sokszor a buszon is olyan gondolataim vannak ,hogy a 70 éves örrgasszony iránt is tudnék érezni csak ő iránta nem :( . ez mi? Teljesen ellene akar fordítani?
2015. jan. 12. 04:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt itt senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy miért érzel úgy, ahogy! A válaszok benned vannak, és egy jó szakember segít kihozni. Mindaddig, amíg magadban agyalsz, csak ellentmondásos válaszok fognak születni.
2015. jan. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló ezt hogy értelmezzem ,hogy ellentmondásos dolgok fognak születni? Tehát ezért érzem azt ,hogy egyre messzebb kerülök a kedvesemtől mert már 2-3 hónapja azon agyalok ,hogy miért nem tudom szeretni?
2015. jan. 12. 16:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, valahogy úgy. A pszichológus arra jó, hogy visszatükrözze az érzéseidet és segít feltárni azok okát.
2015. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!