Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék ébren maradni...

Hogyan tudnék ébren maradni legalább 4 napon keresztül?

Figyelt kérdés
És ha ennyi ideig nem alszok milyen kockázata/következménye lehet? Egyébként mennyi az az időtartam ameddig egy egészséges ember fenn bír maradni? Utána mennyit kell majd aludni?

2015. jan. 11. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kivitelezhető.
2015. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Amennyire én tudom, 3 napnál tovább nem tudsz ébren maradni természetes módon, értsd adrenalinnal meg alvásgátlókkal lehet, de az egyet jelent a koporsóddal.


Láttam valamilyen dokumentum filmben, hogy az alvás az egyetlen dolog, amire még nem jöttek rá a tudósok, hogy mi okozza és mi váltja ki. nagyjából vannak elképzelések, de a teljes kép még nem állt nekik össze. Pontosabban azt nem tudják, hogy miért kell aludnunk.

Nyilván mert fáradtak vagyunk, de mi fárad el? Az izmaink? aki ül egész nap vagy aki le van bénulva az is alszik... Belső szerveink? Azok akkor is működnek mikor alszunk.


voltak rá kísérletek... a jelöltek a negyedik napnál kómába estek illetve egyszerűen leállt a agyuk és nem indult be többet... nem tudni mitől


Válaszolva a kérdésedre: Adrenalin, gyógyszerek, elfoglaltság.

2015. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sehogy nem tudsz, legfeljebb egy éjszakát lehet kihagyni.
2015. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A negyedik napon hallucinálni kezd az ember. A hetedik napon hal meg, bár lehet, hogy egyesek rövidebb ideig bírják.
2015. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48 órát lehet teljesíteni, de a felett nem tudom. Ez gondolom azon is múlik milyen egészségnek örvendesz. Mert nem mindegy, hogy a szíved hogy bírja! Nekem eddig a max. 39 óra volt egyhuzamban fenlét és nő vagyok. Ez nem azért mert nem tudtam aludni, hanem a munkának köszönhetően. Nem volt kellemes! 24 órázás után még 12-tőt elvártak, mert helyettesíteni kellett egy kollégát. De soha többet, ezt akkor megfogadtam.
2015. jan. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet beájulnál, ha nem is halsz meg, de a szervezeted úgyis kibukik és akkor elájulsz, aztán bealszol, nem fogsz tudni felkelni. Mert így 39 óra után , sőt 30. óra után már szédültem, hányingerem volt és be voltam lassulva, pedig csak ültem. Szóval kemény nagyon.
2015. jan. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy történet Villás Béláról. Villás Béla valamiféle tanító, ilyen ezoterikus dolgokról tart előadást, és egyszer mesélt egy sivatagi beavatásról, aminek az volt a lényege, hogy megtapasztalják a megbocsátás hatalmát. (Itt a sztori: https://www.youtube.com/watch?v=8CRJwCFP6r8)


Elmondása szerint a próba része volt, hogy több napon keresztül kellett ébren maradniuk. Mikor már nem bírták, megkérdezték a vezetőjüket, hogy mit tegyenek, hogy sikerüljön ébren maradni. A válasz az volt, hogy szórjanak homokot a szemükbe. Na, ezzel a módszerrel állítólag sikerült neki. Mégsem javaslom, hogy megpróbáld :)

2015. jan. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Már 48 óra után elég intenzív hallucinációk jelentkeznek, amennyiben intenzív igénybevételnek vagy kitéve. Ha alkalmazol semmilyen különösebb módszert az ébren maradásra, például gyalogolsz, vagy bármi, ami megakadályozza a nyugalmi állapotot, akkor akár akarod, akár nem, reflexből elalszol. Amennyiben valamilyen külső tényező meggátol az alvásban, körülbelül hat nap után egyszerűen meghalsz. Az egész szervezeted összeomlik. Már hamarabb maradandó károsodást szenved az agyad, körülbelül 3 nap után már regenerációra van szüksége, 4 nap után már nagy eséllyel nem képes teljes regenerációra. Az alvásmegvonást Guantanamo-ban, más börtönökben, és általában fogolykínzásra, és információ kicsikarására használják. Kombinálva pszichológiai kínzásokkal majdnem 100%-os sikerrel alkalmazzák. Amire azt lehet mondani, hogy ha muszáj, akkor még elbírható, az a 72 óra.
2015. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 moonlightsentinel ***** válasza:

Ez azért így nem igaz.


A rekord 18 nap, de tény, hogy 2-3 nap után már baromi nehéz, pláne elkezdődnek a paranoid hallucinációk, zavart tudatállapot, fejfájás, kézremegés stb. De nem okoz semmilyen maradandó egészségkárosodást.


Amúgy régen pl a középkorban egy várostrom alatt a hadvezérek simán fenn voltak 3-4 napig úgy, hogy észre sem vették, mert folyamatosan le voltak kötve valamivel.

Szal úgy lehet kibírni, ha találsz valamit, ami nagyon leköt, és aktívan részt kell venni benne, meg mozogni hozzá (azaz a filmnézés nem a legjobb :D). Akkor kevésbé veszi észre az ember.

2015. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 moonlightsentinel ***** válasza:
Ja, és utána kb. ugyanannyit fogsz aludni, mint egyébként, max. 2-3 órával többet.
2015. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!