Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezekkel a tünetekkel hova...

Ezekkel a tünetekkel hova forduljak (forduljak egyáltalán)?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, egyetemre járok, a szüleim támogatnak mindenben, vannak barátaim.

Az elmúlt negyed évben azt vettem észre, hogy rettenetesen sok alvást igénylek, gyakran még 8 óra alvás után is fáradt vagyok, mellette pedig általában 2 óra amíg elalszok (lefekszek aludni, és nem tudok elaludni, csönd van, sötét, de egyszerűen nem tudok ellazulni, leállítani a gondolatokat, mindenféle gondolat pörög a fejemben).

Emellett eléggé kilátástalan vagyok, nem tudom, hogy 'örüljek' az életemnek, haverokkal, barátokkal havonta egyszer jó, ha összefutunk, akkor jól érzem magam, egyébként pedig csak a szürke hétköznapok vannak.

Hiába próbálok változtatni az életszemléletemen, nem találok semmit, ami miatt kellemes lenne egy átlagos napom.

Igazából rosszul esik, hogy más ember, sok fiatal, szerintem szó nélkül cserélne velem, a szüleim szeretnek, támogatnak, egyetemre járhatok, mégis ilyen problémáim vannak. Szüleimnek nem merem elmondani, mert gondolom nagyon roszz érzés lehet egy szülőnek megtudnia, hogy gyereke boldogtalan, úgy, hogy ő mindent megtett annak érdekében, hogy ne legyen az.


Tanácsokat várnék, hogy mit tegyek, hogy tudjak változni (bár úgy érzem egyedül nem menne), vagy forduljak orvoshoz/pszichológushoz (nem tudom hogy, és hogy hova kellene), hogy beszéljem meg a szüleimmel, vagy ne.


20f


2015. jan. 14. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Ne a pszichológussal kezdd. Ha egyetemre jársz akkor többet is tudsz találkozni emberekkel, nemcsak havonta egyszer. Menj többször, akár minden hétvégén. Keress hobbit, az egyetemeken sokféle sportklub, stb. van, rengeteg programlehetőség, csak olvasd el a hírleveleteket, vagy a faliújságot. Szerintem csak az a bajod, hogy nem vagy társaságban.
2015. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg: https://www.youtube.com/watch?v=k3504u5IKOk

A szüleidnek arról beszélj, hogy sok stressz ér, ezért szeretnél megtanulni relaxálni. Nézd meg a "Relaxáljunk" című előadást is.

Ha kérdésed van, írjál privátban.

2015. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy olyan hogy boldogság-nincs, pontosabban a boldogság a tartós elégedettségi állapot. Ez is ritka. Igazából magadban kell eldöntened nit vársz az élettől, mi lenne az ami elégedetté tenne? Siker? Tanulás? Anyagi jólét? Jó nők? Jó lakás? Illetve mit tudsz tenni azért, hogy a célodat elérd. Addig is midnen apróságért légy hálás belül, a napsütésért, a finom ételért, a fedélért a fejed felett, mert ezek egyáltalán nem magától értetődő dolgok. Ajánlom figyelmedbe Nick Vujicic videóját,könyvét (az ember aki kezek, lábak nélkül boldogan él). Hátha ezután kicsit másképp szemléled majd az életet. Illetev olvass a 3 embertípusról:melankolikus, kolerikus, szangvinikus. Te valószínűleg melankolikus típus vagy, az sok mindent megmagyaráz.
2015. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!