Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek a tömegtől?

Miért félek a tömegtől?

Figyelt kérdés

tegnap volt 1kis farsangi összejövetel, volt tombola meg minden. Jóformán egyedül voltam vad idegenek között, és észrevettem, hogy szorongok közöttük. Egyszerűen félek az idegenektől és a tömegtől.

Van erre valamilyen megoldás? mert ez régóta jelen van már.


2010. febr. 7. 01:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
tömegiszony, másnéven agorafóbia. Ha majd egyszer be is pánikolsz akkor még rosszabb lesz. Alapvetően annyit tudsz tenni, hogy belátod nincs mitől félned, és nem kezded el kerülni az ilyen helyzeteket. Ha egyszer elkezdesz beszűkülni, akkor csak rosszabbá válik! Tapasztalat.
2010. febr. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én azért remélem nem jutsz el a pánikbetegségig.

Azért félsz mert nincs önbecsülésed/önbizalmad. Ezt kell helyrerakni. Bizz magadban!

2010. febr. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem agora-, hanem szociális fóbia. Az agorafóbia helyhez kötődik, akkor is, ha nincs ott senki.
2010. febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én attól vagyok rosszul, ha a patikában, vagy a postán hosszú a sor és be kell állni. Irtózom ettől. Ilyenkor be se megyek. A távolsági buszt se nagyon szeretem amikor össze vagyok zárva olyan emberekkel akinek nem szeretem a gondolkozását és ez kisugárzik, meg az előítélet. Erre hiperézékeny vagyok. Azt is rühellem mikor a buszon végig kell hallgatnom h ki milyen tételből tanul/felel.Abszolult nem érdekel.
2010. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szociális fóbia igen jól mondta az elöttem szóló:D

megoldás: huu nagyon nehéz feloldódni, keress fel pszichológust de sztem nem fog sokat segíteni felír vmi nyugtatót azt kész,de jobban nem leszel tőle

nagyon nehéz megmondnai hogy mi amegoldás, vagy elkerülöd a szorongató helyzeteket avgy fejest ugrassz és bevállalod, mondjuk az utolsó jobb megoldás:D

de próbáld úgy hogy mondjuk ne csak idegenek legyenek egy társaságba ha mondjuk party vagy ilyesmki, hanem egy-két barátod és te + a többi idegen úgy könnyebb elviselni

17/l szintén szocfóbos

2010. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minek kell baromságokat írni, amikor a másik normálisan teszi fel a kérdést????-gondolhatod, hogy nem hülyeségből ír, hanem valami baj van!!

Gondolkozzál már!! hülye segfej

2010. febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én akkor is így érzek minden nap ha suliba megyek! :( új szituációkban meg egészen meg vagyok szeppenve!
2010. febr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!