Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha az ilyesmitől...

Normális ha az ilyesmitől elsírom magam?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy sírós fajta, de számomra ez valami elmondhatatlanul rémisztő és szomorú. Most is alig tudom visszafojtani a könnyeimet.


Nem tudom hogyan írjam le, inkább megmutatom (sült malacokról lesznek képek):


[link]


[link]


[link]


Ez is milyen pici még :((( [link]


Egyszerűen szörnyűnek tartom. Ha anyám valaha ilyet csinálna az életben többet nem szólnék hozzá.

Olyan aranyos kis pici állatkák, és ott fekszenek holtan. HOgy lehet ebből enni? Szegényke meghalt... :( És még meg is sütik és kárörvendően megeszik? Miért van ez?


Felnőtt emberként se tudom megérteni. Ilyenkor úgy érzem én valami más bolygóról jöttem, nem ide tartozom. Nekem ez egyenértékű azzal, mintha pl egy ember fejét valaki levágná és azt sütné ki. Felháborító.


Ha ilyesmit látok rögtön elkap a sírás, elöntenek az érzelmek.

Ez mással is így van, vagy csak én vagyok ilyen?


Soha semmiért nem szoktam és nem si tudok sírni, de az ilyen dolgoktól...


Néha eszem húst és így már valamivel könnyebben megeszem:

[link]

Ilyenkor csak attól vagyok rosszul, hogy vannak benne ilyen kis "izék" meg mócsingok stb, de már nem juttatja eszembe, hogy ez milyen állat volt.


2010. febr. 7. 04:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
engem is felháborít, hogy nem lehetetlen, hogy még szopós kis állat, és elveszik az életét. magyarországon úgy tudom, a vágóállatoknak borzasztó sorsuk van még életükben is, de amikor a vágóhídra viszik, akkor különösen. érzik a vérszagot, nem húlyék, tudják, hogy meg fogják őket ölni. harcolnak az életükért. amikor az áruházban megláttam, hogy lókolbász is van, aszittem az élettől is elmegy a kedvem. egy malac is tud ragaszkodni, hát még egy kedves ló! és képzeld, megtudtam, hogy direkt vágóállatnak tartanak lovakat. borzalom.
2010. febr. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Valahol nem normális, hisz ez az élet rendje. Valamit enni kell, húsra pedig szüksége van a szervezetnek.

Ez olyan, mintha az oroszlánt szidnánk azért, mert megzabálja a gazellát, ő is gyilkol egy élő állatot, hogy életben maradjon.

Inkább fogadd el, hogy ez van, nem fog a világ megváltozni. Ha nem megy, még bajod is lehet belőle, kész idegroncs is lehetsz a végén, komolyan mondom. Távoli ismerős is ilyen volt, a végén már gyógyszerezni kellett, mert majd beleőrült és ágált, hogy ne egyen senki húst, blabla.

2010. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

szia!!én is így vagyok mint te!nagyon szeretem az állatokat!

szerintem az a rossz ahogy az állatokat tartják...hogy szörnyűek a körülmények és nem figyelnek oda arra hogy legalább ne szenvedjenek.Az emberek nem képesek megérteni hogy az állatok is érző lények...:(

2010. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Ha minden kicsi disznó meg mindenféle baromfi lelki világával foglalkoznánk akkor nem lehetne ugyanúgy pesten is meg vidéken is friss hús mindennap.

Bezzeg akkor senki nem sír amikor a aranylósárga tyúkhúslevest eszi...

Nem kell mindenért nyígni. Ez egy kegyetlen világ és ha valaki sír a kaján attól még nem változik meg a vágóhídon lévő állatok sorsa...

2010. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Hát végül is ragadozó állatok vagyunk... mit vársz?
2010. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

06:39 Ne is mondd. Egyszer épp elmentem felvágottat venni (azt általában megeszem, mert valahogy mégse emlékeztet annyira a húsra...) és a hentes megkérdezte akarok-e lókolbászt venni, mert most akciós! Hát kedvem lett volna beverni a képét, de gondoltam hasztalan így csak felháborodva közöltem, hogy nem, nem óhajtok venni.


Szerintem is borzasztó sorsuk van itt az állatoknak, vagyis én is így hallottam. :( És egyre hamarabb vágják le őket, nem is érdekel már szinte senkit mi van velük. Az egyik kis malac is a képen még olyan picike. Engem egy nemrég született kiskutyára emlékeztet. Annyira szeretném meggyógyítani, feléleszteni. Tudom hülyén hangzik, de nekem ezek az első gondolataim ilyenkor nem az, hogy "de finom omlós húsa lehet".


Malacom és lovam még nem volt, de már láttam élőben, megsimogattam stb. Szerintem minden állat tud ragaszkodni és ha valaki elég ... hát nem tudom mi erre a jó szó, intelligens talán, tehát akkor meglátja bennük az egyediséget. Mindegyik kis állatnak külön személyisége van, mint az embereknek.

Én elásnám magam ha megölnék egy állatot. Amikor néz rám a kis szemeivel, és ezerszer erősebb vagyok nála és sokkal több fegyver van a kezemben. Ezzel visszaélni, gerinctelen dolognak tartom. Nem tudnék utána tükörbe nézni.

Ha mondjuk rámtámad egy állat akkor más, de akkor is sajnálnám utána.


Egyébként a vadászokkal is így vagyok, büszkék lehetnek magukra amiért egy védtelen őzet vagy nyulat vagy bármit lelőnek a szuperpuskáikkal. Az állat nem lő vissza, ezek a besz.riak meg távolból figyelnek, meglepik az állatot.

Az ilyenek inkább vadásznának egymásra, akkor legalább egyenlő esélyekkel indul mindenki. Nem tudom de én sz.r embernek tartánám magam, ha egy állatot így levadásznék. NIncs jogom hozzá, hiszen nem bántott engem.

Azt "szeretem" még amikor utána lefényképezik magukat a halott szarvassal például, és azon versengenek ki lőtt nagyobb agancsú állatot. Ráadásul azt hiszik ez nekem (meg úgy a csajoknak) bejön és ezzel akarnak felszedni! Hát, nem egy embernek mentem már neki emiatt... annyira dühít. Még szerencse, hogy boxoltam is egy időben :)


07:25 "Ez olyan, mintha az oroszlánt szidnánk azért, mert megzabálja a gazellát, ő is gyilkol egy élő állatot, hogy életben maradjon. " Igen, de ő azért mert húsevő és füveket nem tudna élni. Na meg azért, mert ő egy állat és mindezt ÖSZTÖNBŐL teszi. Neki nincs választása, mert az ösztönei irányítják. Az ember azért ember, nem pedig állat mert állítólag van fejlett agya és tud döntéseket hozni és el tudja dönteni mit akar és mit nem.


Idegroncs azért nem leszek, tudom ebből nem jön le de elég erős vagyok. Csak ez az egy dolog ami nagyon tud fájni. De annyira betegesen nem veszem komolyan, szóval biztos nem fogok beleőrülni.


12:05 Egyetértek. Azt még elfogadom, hogy akarnak húst enni, de akkor nem tudom, legalább ne vennék meg így egybe, hanem csak szeleteket vagy hogy ne nézzen ki egy halott élőlénynek. Ha letesznek elég egy szelet húst, abban annyira nem látod az állatot. Nem értem azokat akik egy ilyen malacot (képeken) felvágnak és elkezdik megenni. HOgy bírják? Komolyan szeretném őket megérteni... bár inkább ne, rosszabbnak, betegebbnek tartom ezt mint a gyilkosokat.



" Hát végül is ragadozó állatok vagyunk... mit vársz?" Ezen nagyon jót röhögtem :D Én nem tartom magam állatnak. Na, no comment.

2010. febr. 7. 19:23
 7/19 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók is mondták, húst enni kell. De azt se felejtsd, hogy ezeket az állatokat direkt erre a célra nevelik.


Szörnyű, szörnyű, de bogyókon nem élünk meg.

2010. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
engem is nagyon zavar és én is elsírom magam rajta nyugodj meg igaz én kismama vagyok de akkor is ez szörnyű:S
2010. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó: Jó egészséget kívánok és sok boldog percet a babával! :)

2010. febr. 8. 10:57
 10/19 anonim ***** válasza:
47%
köszönöm szépen:)
2010. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!