Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok már élni, de félek...

Nem akarok már élni, de félek öngyilkos lenni de félek hogy mégis meg fogom tenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
van hogy vágdosom magam és az is volt már hogy szedtem be gyógyszereket,orvoshoz fordulni félek. Mit tehetnék hogy ne csináljam ezeket és még csak eszembe se jusson ilyen?
2015. jan. 18. 15:24
 1/6 anonim válasza:
Kérd pszichológus segítségét!
2015. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
félek orvoshoz fordulni
2015. jan. 18. 15:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem fog tetszeni amit írok, de előre jelezném, hogy mindent úgy írok, hogy maximálisan átérzem a helyzetedet és ugyanezt én is megéltem.

Szóval az egyetlen és legfontosabb tanács, hogy igenis kérj szakszerű segítséget. Mert muszáj. Ritkán van más megoldás. Értem hogy félsz, én is féltem. Rettegtem. Többször is meg kellett lépnem ezt az érzéseim ellenére. Nem akartam ezt az utat soha, ha valakivel beszéltem mindig azt mondtam, hogy mondjon bármi mást, csak ezt ne, mert én nem megyek se pszichológushoz se pszichiáterhez. De felmerült egy kérdés. Én bukkantam rá a nagy kilátástalanságban. Igazából most hogy is van az, hogy van két dolog, amit félek megtenni (segítségkérés és öngyilkosság) ezért nem teszek semmit, amivel afelé sodródom, hogy azt tegyem meg mégis, amelyik véget vet mindennek? Ugye érzed a hibás pontot? Az úgy működhet, hogy segítséget kérsz, próbálkozol, majd mégis feladod. Az nem működik, hogy feladod és utána kérsz segítséget (max ha nem sikerül meghalnod, de az se szokott túl jó verzió lenni, mert ki tudja mit okoztál magadnak). Az én szabályom, hogy nem lehet feladni, amíg nem tudom nyugtázni, hogy minden tőlem telhetőt megtettem. Mert a halál egy nagyon végleges megoldás.


Egyébként az hogy ilyeneket érzel, egy tünet. Ahhoz, hogy a tünet elmúljon, a forrásán, az okán kell változtatni. Ez nyilván ebben az esetben lelki. Lelki okokat pedig nagyon nagyon nehéz egyedül feltárni. Erre vannak a pszichológusok. Ők nem bántanak, csak vezetnek téged az utadon, könnyebbé teszik azt. Amit pedig egy pszichiáter, egy orvos tud segítségként adni, az az, hogy a tünetek erősségét (mint az öngyilkosság, vagy rosszul létek, evési és alvási zavarok) csökkenteni tudja gyógyszerrel és ezzel segít, amíg be nem áll az az állapot, hogy már nem kell csökkenteni ezeket a dolgokat mert megoldódnak. Legalábbis egy jó szakember ezt teszi. Azért van erre néha szükség, mert bárki beláthatja, hogy ha nem tudsz enni, aludni állandóan rosszul vagy és csak az kering a fejedben, hogy meg kéne halnod, úgy hihetetlenül nehéz tiszta fejjel gondolkozni arról, hogy mi is van a te lelkedben. Egyszerűen van hogy a terápia nem tud gyógyszerek nélkül menni. Mindezek mellett viszont a segítség kérésben az első lépés lehetőleg egy pszichológus legyen, mert ő az aki valóban meg is gyógyít.


És hidd el, hogy bármilyen szakemberhez mész, ha az illető jó a szakmájában, akkor nem ítélhet el semmi miatt azok közül, amiket ide leírtál. Nem te volnál az első ilyen eset, nem kell félned, hogy soha senki nem ért meg és nem tud majd veled mit kezdeni. Nekik ez a munkájuk és szerencsére sokan értenek is ahhoz amit csinálnak. Nem kell félni. Tudom, ettől még félsz, de tudd, hogy nem kell. Mert te most sokkal nagyobb nehézségnek érzed, mint az valójában, de tudsz elég erős lenni, hogy mégis meglépd. Visszatekintve pedig teljesen más koncepcióban lesz minden.


Remélem megléped a helyes dolgot. Nagyon sok erőt hozzá és kitartást!

2015. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor első lépés gyanánt hívd fel a neked megfelelő vonalat:

[link]


Aztán menj orvoshoz. Nem fog semmi rosszat tenni vagy mondani.

A GYK. nem alkalmas az eset megoldására.

2015. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mielőtt megtennéd, kérlek tegyél meg nekem egy szívességet (még így ismeretlenül is). Áruld el, a "Miért?"-re a választ. A miért akarsz öngyilkos lenni kérdésre a választ. Tudod, elég nagy a fantáziám, de tényleg...de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy milyen nagy probléma lehet az (vagy egyáltalán mifelé) amire nincsen megoldás, ugyanis olyannal még nem találkoztam. Miért nem akarsz élni? Úgy érzed, mint láttál a világból? És mindent megtettél amit meg kellett tegyél? Ezt se hiszed el komolyan:D A baj az, hogy nem küzdesz. Jó, oké, tudom...nyilván próbáltál valamit csinálni hogy ne érezd magad szarul, hisz nem akartad (vagy legalábbis nem akarhattad azt, hogy idáig eljuss) de tuti hogy harcosként küzdöttél ? Mert ha igen a válaszod, akkor azt nem fogom elhinni (bocsi:D). Szóval, vegyél egy mély levegőt vagy még egyet...és állj fel...tudod, nincs győzelem áldozatok nélkül, ahogy a sikernek sincs titka , csak ára.
2015. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 os nek.

van olyan problema ami miatt "jogos" az embernek az ongyilkos gondolatok terjedese a fejeben de itt szerintem masrol van szo. marcsak azert is mert a vagdosas oncsonkitas mindig a belso fajdalom ellensulyozasara utal. de ehhez szakember segitsege es gyogyszeres kezeles is kell. en 13 evig jartam terapiara es 21 eve szedek gyogyszert. egyensulyban vagyok de ha elhagynam a gyogyszert visszaesnek mert ami kivaltotta a depressziot az okat nem lehet megszuntetni es teljesen feldolgozni sem. de a kerdezonel remelhetoleg ilyen jellegu problema mint nalam nem all fenn.

2015. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!