Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem beteg vagyok,...

Szerintem beteg vagyok, mindig kövérnek látom magam, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon tulzásba vittem. Hiába tudom,hogy nem vagyok dagadt,mert ennyi kilóval nem lehetek,mégis mindig azt halucinálom,hogy nagyon nagy seggem van és vastag lábaim,és enni is félek mert miután ettem rögtön dagadtabbnak érzem magam.Aztán nagyon megéhezem,eszem,utána fél orával meg ˜őrült tornába kezdek,hogy nemozogjam a kaját...175cm vagyok pont 50 kilóval,tudom ,hogy lehetetlen h így kovér legyen,de akármit eszek azonnal annak érzem magam és nagy lelkiismeretfurdalásom van:( Anyuéknak kéne szólnom? Vagy orvoshoz menni?

2015. jan. 20. 16:04
 1/9 aznemszamit válasza:
Szerintem fordulj egy olyan emberhez akiben nagyon bizol mindent megbeszeltek , probalj arra gondolni amiben a testen jo pl: szep a szemem , jo a mellem stb .
2015. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Testképzavar, nehogy bulímiás legyél, menj szakemberhez. Valami egyéb ok miatt nincs önbizalmad, amire nem a táplálkozás csökkentése a megoldás. Hány éves vagy?
2015. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Angolul van egy jó szó erre: skinnyfat.

Azokra mondják, akik nem kövérek, ruhában nagyon jól néznek ki, csak anélkül egy kis háj van, nézz Google-n képeket.


Ebben az esetben semmiképp sem az evés abbahagyásával/csökkentésével kéne szórakozni, hanem elkezdeni valami edzést. Nem csak akkor kell kicsit mozogni, ha ettél és soknak érezted, hanem rendszeresen, 2 naponta.


Így nagyon jó alakod lesz, és kétlem, hogy ezek után kövérnek látnád magad.


De ha súlyos a dolog, akkor mindenképp menj orovshoz.

2015. jan. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendszeresen,szinte minden nap tornázok,mer nem birom elviselni a lelkiismeretfurdalást ,hogy én most ettem :(

Gondolkoztam ,hogy a barátnoimnek beszélek a probémámrol,de aztán inkább nem,mert azt gondoltam biztos azt fogják hinni ,hogy csak azért "nyafogok" hogy dicséro szavakat huzzak ki beloluk

egyébként 17 éves vagyok

2015. jan. 20. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Te már anorexiás vagy. Ez komoly. Orvosi segítségre szorulsz. 175 cm-hez nem sok az 50 kg.
2015. jan. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Ha nem vagy orvos, hogy mersz diagnosztizálni?

Ha mégis orvos vagy, hogyan kezelnéd az anorexiát, miután pszichés betegség. (Anorexia NERVOSA)

Mit gondolsz nem lenne jobb egy kiképzett pszichoterapeuta?

2015. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, neked nem kellene ilyen fölényesnek lenni.

Szerinted sok a 175 cm-hez az 50 kg? Az még oké lenne, ha úgy érezné hogyí formálódnia kell, de ezt csak ésszel gondolja, érzése szerint tovább kellene neki fogyni. Hová?

2015. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, a mozgás maradhat, csak több fehérjét vigyél be. Ne pánikolj, ha hízni kezdesz, az izom nehezebb, mint a zsír, és amúgy sincs fölösleged, csak az alakod előnytelen.
2015. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az alkatomat szeretem,csak mindig azt látom,hogy fogynom kéne,meghogy milyen vaskosak a lábaim :(
2015. jan. 21. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!