Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek megőrültem?

Pliku kérdése:

Szerintetek megőrültem?

Figyelt kérdés

Több dolog is van ami aggaszt és úgy gondolom, hogy egyáltalán nem normális.

Vannak mindenfele tikkjeim, súlyosabbak kevésbé súlyosabbak is.Pl.:Néha rám jön a fújtatás és akkor így erősen, hangosan fújom ki a levegőt, abba akarom hagyni de kell csinálnom.Attol félek hogy hülyének néznek ezért.

Másik az az, hogy igy a bal vállam felett hátra nézegetek, ha nagyon rám jön akkor így egyfolytában hátra-hátra fordulok.Próbálom megakadályozni megfogni a fejem abbahagyni, de nem megy.Ez már tényleg aggaszt!

És a legidegesítőbb ami, hál'istennek nagyon ritkán jön, hogy van egy szó vagy mondta amit érzem, hogy ki kell mondjak, nem bírom visszatartani és ilyen nagyon halkan megpróbálom kimondani, hogy ne nézzenek hülyének, de aztán meg megkell ismételnem sokszor és ismételgetem.Ez tényleg megrémiszt.

Alapvetően vidám figura vagyok, de sokszor rám jön, hogy meg kéne ölnöm magam és késztetés érzek pl.egy magas épületben hogy leugorjak, ami azért fura, mert akkor is vidám vagyok nem depressziós, mégis megakarok halni.

Vagy sokszor mondjuk egy késsel a kezemben úgy vonz, hogy aki ott áll előttem leszúrjam, megpróbálok ellenállni, de nagyon erős a késztetés.

Szerintetek elkéne mennem pszichológushoz?Mi bajom lehet?

16/f



2015. jan. 20. 22:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Ezenfelül olyan iszonyatos pénz mániám van, hogy már beteges.Ha luxus dolgokra pénzre, ilyenekre gondolok, kiráz a hideg ilyen eszméletlen eufória tölti el a testem igy belerazkodok nevetek, megmagyarázhatatlan érzés.
2015. jan. 20. 22:21
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana, mielőtt még baj lenne belőlük.
2015. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 megadeth18 ***** válasza:

Nem őrültél meg, elképzelhető, hogy Tourette-szindrómád van. Pszichológus ebben nem tud segíteni, pszihiáterhez kell fordulnod, de ettől ne érezd magad őrültnek, hibbantnak, nem te tehetsz róla. Gyakorlatokon kell majd részt venned, meg kezeléseken, de ettől még nem vagy dilis, és ne zavarjon, ha valaki evvel csúfol, vagy idiótának néz emiatt, az az idióta, aki nem ismeri az ilyen fajta kórokat/szindrómákat. Ne pánikolj, vannak sokkal súlyosabb esetek is, a leírtak alapján enyhének mondhatóak a tüneteid. Fordulj dokihoz, és ne stresszelj emiatt, csak csináld, amit mondanak, és ha valami gyógyszert akar felírni neked az orvos, előbb nagyon alaposan nézz utána, hogy mi az, és kérdezz más orvosokat is, hogy milyen az, és ajánlják-e. Magas épületeknél kerüld az ablakot, nehogy egyszer kiugorjál az ablakon.

Továbbá vannak meditációs eszközök, technikák amivel lehet kezelni az ilyet, küldj üzenetet, ha érdekel, mondok ehhez könyveket meg módszereket és kapcsolódó meditációs zenéket. De minden rendben lesz, ne aggódj, nem te vagy az egyetlen ilyen a Földön.

2015. jan. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utána olvastam a tourette-szindrómának és szinte engem írtak le(pl. Regen magas hangokat adtam ki.ez is a tünetek között szerepelt) illetve a zene, a művészetek, nyelvérzék ez mind mind én vagyok.Ebben az esetben Elmegyek szakemberhez.
2015. jan. 20. 23:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem ürültél meg mivel le tudod írni és mikor ez történt veled és tudsz magadról.

Akik örültek azok nem tudják mit csinálnak, mint aki eszméletlenül fekszik, csak épp lehet kaszabolja a családot, ki hagy az agya, nem emlékszik semmire az esetből, csak mikor helyre áll az agy azt lássa hoppá minden vérben úszik.

Én ismertem ilyen embert , de sosem mondta senkinek hogy olyankor tud e magáról vagy sem, az orvos szerint nem, mert mikor kihívták hozzá a dokit éppen feküdt az ágyában és kiabált és köpködött még nem is pislogott.

Szóval szerintem egy időre kikapcsol az agy vagy valahol másutt jár és akkor nem figyel a valóságra hogy meg tudná állítani magát.

Viszont ismerek még egy embert ő úgy született hogy másod fokú papírja van róla.

Csettinget, vigyorog, magában beszélget mikor senki nem hallja, szerintem hangokat is hall.

De azt sosem tudom meg hogy akaratát tudná e használni ő nem képes rá hogy megválaszolja, egyszerűen nem lehet neki hinni, neki mindegy mit válaszol, azt mondja amit hallani akarsz.

2015. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem is ez egyértelműen Tourette
2015. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!