Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hozzáértők segítségét kérném...

Hozzáértők segítségét kérném a pszichiátriai ambuláns lapom értelmezésében. |?

Figyelt kérdés

A jelentősebb részleteket kimásoltam:


A régebbi papír, másik orvos:


Anamnézis:

Első alkalommal ho.-i javaslat alapján keresi fel szakrendelésünket. Kooperábilis, orientált. Jelenleg

anxietás észlelhető.


Pszichológiai vizsgálatokra előjegyzést kapott a Pszich.2. pszichológusától. Leletekkel kontroll.


2014. VII. 28. Kontroll vizsgálatra jelentkezik. Az előző pszichodiagnosztikai vizsgálatok, ill. az expl. során

feltárható hosszmetszeti kép alapján a bipoláris affektív-zavar fennállása valószínűsíthető.


Az anamnézisben ellenőrzési kényszeres cselekedetek szintén a felszínre kerülnek.

Th.: este 25 mg Lamolep, kontroll egy hét múlva.


2014. VIII. 4. Terápiás foglalkozáson vett részt. Este 2 Lamolep 25 mg. Egy hét múlva kontroll.


2014. VIII. 13. Kontroll vizsgálatra jelentkezik, th.: 0-0-75 mg Lamolep. Kontroll megbeszélés szerint.


2014. VIII. 18. Kontrollra és egyéni th.-ra jött. Lamolep th. fokozatosan elhagyandó.


2014. IX. 1. Kontroll vizsgálatra jelentkezik. Egyéni terápián volt. kontroll megbeszélés szerint.


2014. X. 13. Kontroll vizsgálatra jelentkezik. Az elmúlt másfél hónapban pszichiátriai ellátáson nem

jelentkezett. ( Korábban a pácienssel egyeztetés történt, hogy az ###-i Kórház Pszich. Szakrendelésén

jelentkezik, hogy főiskolai tanulmányait ott kezdte el).


Fáradékonyságot, levertséget, hangulati deprimáltságot jelez, ezek miatt tanulmányai sikerességében

bizonytalanná vált.


Pszich. szempontból terápia beállítása javasolt.


Th.: reggel 1 tbl. Rexetin 20 mg. Rendszeres kontroll.

2014. XI. 17. Kontroll vizsgálatra jelentkezik, mivel a tér. ill. ellátóhelyen dec. 12-re kapott előjegyzést és a

gyógyszere elfogyott.


Jelenleg fluktuáló jelleggel jelentkező alvászavarról számol be, de dekoncentráltságát kisebb mértékűnek

Ítéli, terhelhetősége javult, mérs. fokú intrapszichés tenziófokozódást említ.


Th. mód.: reggel 30 mg Rexetin, 2xl/2 tbl. Rilex 2,5 mg.


---


Diagnózis:

F3130 Bipoláris affektív zavar, enyhe vagy közepes depressziós epizód

F4190 Nem-meghatározott szorongás

Nyomtatva: 2014.11.17.


_____________________________



Később (másik szakorvosi rendelés):


Beutaló Dg.: Kevert szorongásos és depressziós zavar F4120


Status: Éber, tiszta tudatú, jól kooperáló , orientált fiatalember. Ventillációs igénye kifejezett,

fokozott autoinspectió jellemzi. Dysthymias, anxiosus, dyssomnias, következményes exhausztiv

tünetekkel. Initiativája csökkent, énképe,jövőképe negatív, anhedon. SUicid gondolatokat negál.

Szenzitivitás, paranoid attitűd , perfekcionizmus fellelhető.


[...]


2014. december 12.


__________


Főleg a második papír aktuális, a triviális kifejezéseket nyilván tudtam értelmezni, a szakkifejezéseket annál kevésbé.

Ha valahol értelmetlen szó fordulna elő, az az OCR beolvasási hibája miatt van- ahol tudtam javítottam.


Minden segítséget előre köszönök.



2015. jan. 22. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget tudom értelmezni.

Bipoláris depresszió, jelenleg inkáb depresszív fázisban.

Hangulati nyomottság, szorongás, alvászavar, reménytelenség, a korábbiban kényszercselekedetek.

Öngyilkossági gondolat nincs.

Mivel a pszichés státusz: éber, tiszta tudatú, közreműködő, így pszichózisra nem gondolnék.

De ezeket talán magad is kibogoztad.

2015. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket nagyrészt sikerült, de ezzel is elorebb vagyok. Köszönöm.
2015. jan. 22. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik részeket nem érted pontosan?
2015. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

-Ventillációs igénye kifejezett

-Dysthymias, anxiosus, dyssomnias, következményes exhausztiv tünetekkel.

-Initiativája csökkent, énképe,jövőképe negatív, anhedon.

Ezeket nem tudom.

2015. jan. 22. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ventiláció=légcsere. Szóval szaporán vetted a levegőt, gondolom idegesség miatt.


Dysthymia = rossz hangulat

Anxiosus = szorongó

dyssomnias = alvászavaros

exhaustiv = kimerült talán, de ebben nem vagyok biztos

initiativája csökkent = kezdeményezés csökkent

énképe, jövőképe negatív = borúsan látod a jövőt és magad, pesszimista vagy

anhedon = örömre képtelen (amik általában az embereknek örömet okoznak, neked nem, vagy nem annyira)

2015. jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2015. jan. 23. 00:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! 20 éves srác vagyok, lehetséges, hogy esetleg bipoláris zavarral küzdök, de jobb esetben is klinikai depresszióval. Ha esetleg tudnánk beszélni errõl a betegségrõl, kifejezetten a kezdeti szakasztól (tehát a fõképp depressziós fázissal jelentkezõ idõszakról), lehet, hogy egy kicsit én is tisztábban látnám a dolgot. Egyenlõre az alapján gondolom, hogy ez lehet az ok mindenre, amit olvastam errõl a betegségrõl, és amit tapasztalok. Gyakorlatilag egy és ugyanaz.
2015. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá, hogy a ventillációs igény nem a légzésre vonatkozik, hanem, hogy kiadod magadból a bánatod, csúnya szóval élve "panaszkodsz", tehát itt: igényed van arra, hogy a problémáidról beszélj. A fokozott autoinspekció: fokozott önvizsgálat.
2015. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!