Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdhetném le az...

Hogyan küzdhetném le az önbizalomhiányom?

Figyelt kérdés
Sokan mondták már hogy lehetne több önbizalmam. tudom jól hogy nincs sok, nem is ellenkezek, de mondjuk 2 óránál tovább nem tudok magabiztos lenni valami mindig megtör és ez kihat a beszédemre is, picit akadok olyankor :S
2010. febr. 8. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem a személyiségfejlesztő tréningek nagyon sokat segítettek. Szerencsére olyan helyen dolgozom, ahol ezeket az alkalmakat biztosítják, így sokat változtam. De régen én is nyuszi voltam nagyon.

Iskolás koromban pl. az iskolában akkor sem mertem jelentkezni, ha egyedül én tudtam a helyes választ, mert állandóan attól rettegtem, hogy mégis valami hülyeséget mondok, és a többiek kinevetnek. Ma már ez nem érdekel, ha hülyeséget is mondok, az is én vagyok, és humornak veszem, ha nevetnek a beszólásaimon. Fontos, hogy fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, és akkor mások is elfogadnak.

2010. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Brian Tracy Phoenix (Főnix) szeminárium mp3-ban az nagyon jó anyag!

Nagyon fontos a jó önértékelés!


Mellesleg az önbizalom egy önmagát gerjesztő valami. Ha van önbizalmad, akkor lesz is.


Na persze így kép nélkül, nehéz bármit is mondani.

Nem akarsz felrakni eg yfotót?

2010. febr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az oldal értelme az anonimság:) szóval nem..meg abból úgyse jönne le neked hogy milyen vagyok mert lehetek azon pl önbizalomtól duzzadófejű ha mégse vagyok az
2010. febr. 9. 22:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezzel rengetegen küszködnek, még azok is, akikről épp az ellenkezőjét gondoltad. (Egy agresszív, hangoskodó egyén a kocsmában tipikus esete ennek, csak ilyen a megnyilvánulása.) Te azon ritka csoportba tartozol, aki tenni akar ez ellen, mivel itt vagy. Ebből kifolyólag már most garantálom, hogy rövidesen rengeteget fogsz változni és erősödni fog a személyiséged, stabilabb lesz. Én is ugyanígy voltam ezzel, igaz évek kellenek, de a személyiségfejlődés egyértelmű, csak el kell határoznod magad.
2010. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
n is pont olyan vagyok, mint amilyen az 1. válaszoló volt:S
2010. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja oké anonimitás, de egy torzulás jönne létre, ha mi itt beléd oltanánk a határtalan önbizalmat, közben pedig kvazimódó lennél. Az önbizalom egy olyas valami aminek alap kell. Tisztában kell lenned a saját korlátaiddal, és reális önértékelésre van szükséged, viszont egy kívülálló véleménye meghatározóbb lehet.

Csak ezért gondoltam hogy képről legalább a külsőddel kapcsolatban tudnánk észrevételeket tenni.


Nekem pl szép a szemem, és kellemes mély a hangom, a női visszajelzések alapján. Nem vagyok egy bredpitt féle szépfiú ezzel tisztában vagyok.

Én már talán tisztában vagyok az előnyös és a hátrányos tulajdonságaimmal is, természetesen külső visszajelzések alapján.

2010. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

sajnos az önbizalmat nem LEKŰZDENI kell hanem MEGKŰZDENI érte. lekűzdeni a félelmeket ill lustaságot kell.

nézd meg mi hiányzik az életedből és kűzdj meg érte. és lesz önbizalmad. ennyi. akkor gyere vissza kérdéssel ha ugy fexel le este hogy ma mindent megtettem magamért.

-ja hogy ez áldozattal jár?

igen. ez csak az "abróbetűs részbe" volt:D de mostantól nem tehetsz úgy mintha nem tudnád ;P

2010. febr. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pontosan így van. Az önbizalom megszerzése nem egyik percről a másikra történik. Egy hosszú folyamat. Csernus doki szerint az önbizalmat nem az elért célok adják, hanem az addig megtett út. Ha valamit nehezen érsz el, de eléred, akkor sokkal erősebb leszel. Mindegy, hogy milyen kicsinyesnek is tűnhet mások szemében az a cél, neked nagy és ez számít.
2010. febr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ellenkeznem kell az előttem szólókkal!


Nekem az önbizalmat a gondolkodásom megváltoztatása, jelentette!

Ha úgy tetszik megvilágosodtam. Erre szerintem neked is megvan az van esélyed!

2010. febr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ellenkeznem kell az előttem szólókkal!


Nekem az önbizalmat a gondolkodásom megváltoztatása, jelentette!

Ha úgy tetszik megvilágosodtam. Erre szerintem neked is megvan az van esélyed!"


Ha megvilágosodtál volna nem lenne szükséged önbizalomra. Ez a saját elfogadásodhoz kell. Ha szükséged van rá akkor nem fogadod el magad teljesen.

2010. febr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!