Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kit nevezünk "normálisnak"?

Kit nevezünk "normálisnak"?

Figyelt kérdés

Van hogy az embert lecseszik, mondván, hogy térjen észhez és legyen már normális... De mégis mit értenek a normális alatt? Mert szerintem nincs olyan ember aki teljesen normális volna, szóval így nekem kicsit fura ez.

De lehet, hogy csak szimplán túl sokat gondolkozom... :P


2010. febr. 8. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Átlagos, ált. normáknak megfelelő tulajdonságok a normálisak.
2010. febr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A normálisat általában a társadalom határozza meg, azon belül meg a környezet, minél szűkebb annál speckóbb szabályokkal. Nagy része közhelyesült.


Igazából ha pl partnert keresel pont azzal szokott a partner megfogni amiben egy kicsit "nemnormális".


Szerintem sincs oylan ember, aki teljesen normális. Vmi zizije mindenkinek van... sőt... mintha minden jó tulajdonság mellé kapnál egy zizit is. Képzelj el egy nagy mérleget ahol az egyik oldalra a jó tulajdonságaid teszed, a másikra a rosszakat és voálá: egyensúlyban van. -> ez a normális. Persze tulajdonságokra szedve már nem ez a helyzet, avagy: az ördög a részletekben van. ;)

2010. febr. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Normális mindig a nagy átlagot jelenti.Ha valaki más az már mindjárt nem normális. Ha nagyon más, vagy orvosi eset az megint más.
2010. febr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem is szeretem ezt a szót, mert szerintem sincs olyan ember, akinek ne lenne valami dilije.

Inkább úgy mondanám, hogy a többségi társadalom által elfogadott normák szerint él. Vagyis: becsületes, dolgozik, tanul, kertészkedik, moziba jár stb. stb. Nem követ el olyasmit ami törvénybe ütköző.

2010. febr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az aki magát tartja normálisnak... legyen az akármilyen is, de azzal van csak a baj aki másokat lát magánál normálisabbnak... szerintem... tehát szubjektív... meg relatív is :D
2010. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2010. febr. 9. 22:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ember magát mindig normálisnak látja, még akkor is, ha a zizije nem is olyan kicsi.
2010. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nem tartom magam normálisnak... :P Szerintem totál zakkant vagyok xD
2010. febr. 10. 15:15
 9/11 anonim ***** válasza:

A NORMA az, amit a tobbseg meghataroz.

De az, hogy valaki a norma szerint csinal valamit, nem biztos, hogy JO, ez kesobb kiderulhet, altalaban ki is derul.


A 30-as evekben a Biblia mellett, vagy sokaknal helyette Nemetorszagban ott volt a Mein Kampf es kotelezo volt, az volt a NORMALIS.

Ma mar persze nem az :)

A 80-as evekben normalis volt, hogy ha valaki a torkara panaszkodott, azonnal kivettek a mandulajat, mert ez volt a normalis. Kesobb rajottek, hogy nem veletlenul van ott (ahogy a lep, a korom, fityma stb se) ezert ma mar, ha nem akut problema van vele es nem gennyedzik, nem veszik ki


Viselkedesben meg foleg erdekes kerdes, mi a normalis.

Ha ramosolyogsz az emberekre, akik szembejonnek az utcan, elengeded a gyalogost az autoddal, akkor nem vagy normalis, hanem egy kis b*zinak szamitasz meg hulyenek, mert miert nem mesz, feltartod a fontos embereket az autojukkal mogotted.

Ez az, ami nalunk normalis.


Ha otthon fuvet szivsz, akkor az nem normalis, feljelentenek, aztan kaphatsz erte jo sokat.

Ha berugva kukat borogatsz es orditasz, az normalis, mert az alkoholnak kulturaja van nalunk, tudjatok.


Indiaban normalis, ha emberek felvonulnak es csorognek, dobolnak, enekelnek, orulnek, itthon ok a hulye b*zik.

De pl Indiaban normalis, hogy a felig elegett hulla a folyoban uszik lefele, anyuka meg a csalad meg ott furdik/mosakszik/vizet vesz fozeshez. Nalunk pl ez nem normalis.


Hely es idofuggo, hogy mi es ki a normalis :)


Es te pl miert nem erzed magad normalisnak? Ugy erzed, az utcan is megneznek az idegenek viselkedesed miatt, vagy csak van egy ilyen erzesed...?

2010. febr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy történettel illusztrálnám a normálisságot:


Birkék sétálnak a mezőn. A juhász terelgeti őket. Az hogy a birkák abba az irányba mennek amerre a juhász irányítja őket az NORMÁLIS. Az h egy birka (Barbi) úgy dönt h elindul világot látni az már NEM az. Ettől az eseménytől kezdve nyert értelmet ebben a szituációban a normális (és mellékesen az egyéniség) szó.

- Hé Barbi birka, te nem vagy normális! - modják a többiek - Te hülye vagy! gyere csak vissza közénk! Az nem ér, hogy nekünk diktálnak te meg a magad sorsáról dönthetsz! Ott ezer meg ezer veszély leselkedik rád. Gyere itt biztonságban vagy. Vagy visszajössz vagy örökre kiközösítünk!

Barbi birka megijed és visszamegy szépen a sorba a többi közé.

Így történt hogy Barbi ujra normális lett. Máig is terelgeti a birkákat a juhász - ha nem hiszed járj utána ;D

2010. febr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!