Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolafóbia vagy más betegség?

Iskolafóbia vagy más betegség?

Figyelt kérdés
Csá,14 éves fiú vagyok.Az iskolát nagyon utálom,és már kb.2 hete minden nap rosszul leszek a 3-4ik óra után,és menekülést érzek,h menjek haza,meg mindig az iskolában az otthonomra gondolok.Amikor hazaérek jól vagyok,de amikor este felé arra gondolok,h holnap iskola elég rosszul érzem magam,és másnap reggel is iskola előtt.Itthon nagyon jól elvagyok,néha betegségeket hazudok,h itthon tudjak maradni:).Ez most idén kezdődött.Van/volt valakinek ehhez hasonló "betegsége"???Ha ez iskolafóbia,akkor milyen gyorsan lehet belőle kigyógyulni??
2010. febr. 9. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan ez volt,aztán kialakult egy szociálfóbia,de én már kigyógyultam belőle.15/F Szerintem nálad is most van kialakulóban.
2010. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi hogy csak az iskolában érzed ezt?Pl. az utcán nem?Mert ha csak iskolában akkor lehet agorafóbia is(első voltam)
2010. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az utcán is szoktam... kössz a választ. Neked meddig tartott ? Hogy gyógyultál ki belőle ???
2010. febr. 9. 12:43
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja,és voltam pszichológusnál és azt mondta,h ez csak szorongás...
2010. febr. 9. 12:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyrészt önszuggesszió, másrészt stresszeled magad. Próbálj valami örömet keresni a suliban, csapatjátékokban résztvenni, fogalalkozásokon stb.
2010. febr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Netán van új osztálytársad vagy tantárgyad vagy tanárod, akitől félsz?
2010. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

nekem is volt ilyen gondom, alsós koromban, és sulit kellett váltanom.(előtte kórház, pszichiátria, minden volt..) nem szeretett pár lány az osztályból, és megpróbálták "megkeseríteni" az életemet. hát sikerült is nekik..aztán új suli, új barátok, és helyrejött minden:)amúgy mostis utálok suliba járni (de csak a koránkelés miatt), és az tart életben hogy végigröhögöm a barátaimmal a napot:D

16/L

2010. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha utcán is akkor szociálfóbia / pánikbetegség.Pszichiátert nem kerestél fel még?Amúgy kérdezted nekem mennyi idő volt kigyógyulni.Elkezdtem kezeltetni magam október elején,és most lettem jól januárra aránylag.
2010. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Iskolaundoritisz

:D xD

2010. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Velem majdnem teljesen ez van, csak nincs kire számítanom... max oszttársamra de ő sokat nem tehet értem... legutóbb törött volt a lába, az a jó hogy 10 percre lakik a sulitól... én kb egy órára :S szóval 1 héten át elindultam a suliba de mindig hozzá mentem, anyja rendes volt, falazott egy ideig de tovább nem... én nem tudom mi lesz így .... de a suliban nálunk mi örömet lehet találni? az egész nagyon gáz... csak rosszat kapok ott... nagyon utálom az egészet... jah de én szoc.fóbiás is vagyok eleve... más okok miatt..
2010. febr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!