Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha majdnem mindennap megiszok...

Ha majdnem mindennap megiszok 1-2 sört az káros?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mer nem nagyon van étvágyam, de ha megiszok 1-2 sört akkor meghozza az étvágyamat, szóval nem azér iszom hogy berúgjak vagy hasonló, hanem az étvágyam miatt, meg amúgy szeretem a sört! 23/F
2010. febr. 9. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Hm szerintem nem gond :) Persze az alkohol káros.. én is iszogatom kb heti 3-4szer egy kis sört vagy bort ha épp ahhoz van kedvem. De ezt el fogom hagyni, mert hizlal.

Am hogy a kérdésedre is válaszoljak: "Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint (a huszadik életévüket betöltött felnőttek részére) az elfogadható alkoholfogyasztás napi mennyiségének felső határa maximum negyven gramm tiszta szesz: a statisztikák szerint az említett mennyiség rendszeres napi fogyasztása 25 év múltán sem okoz alkoholos májkárosodást (40 gramm alkoholt tartalmaz 1 dl whisky, 4 dl bor, kb. 1,5 üveg sör)."

2010. febr. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok info van erről, de sztem abszolút alkatfüggő. Itt a cikk ahonnan szedtem: [link]
2010. febr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%

napi 1-2 sör az azt jelenti hogy alkoholista vagy. Gyakorlatilag nem tudsz meglenni a napi alkohol mennyiséged nélkül. Menj el elvonóba!


Ha nincs étvágyad, egyél inkább Béres cseppet!

2010. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na azért pontosítsunk. Hivatalosan a rendszeres alkohol fogyasztás, mennyiségtől függetlenül alkoholizmusnak számít. Az más kérdés, hogy esetleg társadalmilag elfogadott.

Nem tudom a szervezetedre mennyire káros vagy sem. Lelki szempontból viszont az az egyik kérdés, mennyire fügsz tőle. A másik, mekkora a veszélye a súlyos alkoholizmusnak. Az italba való menekülésnek.

2010. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendszeres ivás,mégha nem is rugsz be=alkoholizmus
2010. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem az agyban dől el ha valaki ezek után alkoholistának érzi magát vagy sem .Az alkoholista az én szemszögemből már reggel megiszik egy ,két felest ,utána délben egy cantost sörrel ,és este pedig egy kis pálinka sörrel. Én imádom a sört ,de nem a hatása miatt iszom !
2011. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

napi 2 sör belefér max, te hogyha 1-2 sört iszol, akkor az teljesen normális, nem káros...

a csehek márcsak tudják :D


www.pijtesmirou.cz

2011. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!