Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen betegség?...

Létezik ilyen betegség? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Először is elnézést ha volt már ilyen kérdés.Azt szeretném kérdezni létezik e iskolafóbia?Régen volt depresszióm és szociálfóbiám,jártam pszichiáterhez,és kigyógyultam szerencsére.Emiatt nem nagyon jártam iskolába 8.ban,most pedig 9.ben csak év elején voltam bent pár napot.Kiderült később ugyebár a depresszió és a szociálfóbia de kigyógyultam,járok emberek közé,van barátnőm,és szeretek kimozdulni is.Viszont iskolába még mindig nem járok.Sokszor eltervezem hogy bemegyek reggel,lefekszem alszok,felkelek reggel és egyszerűen görcsöl a hasam,és rossz lesz a közérzetem.Ha nem létezik iskolafóbia ez miért lehet?Lehet furán hangzik de szeretnék már iskolába járó normális gyerek lenni,de nem megy. :( Bocsi ha hosszú lett. 15/F.
2010. febr. 11. 00:56
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy emiatt a szüleim sokszor azzal fenyegetnek hogy kitiltanak a családból,elfelejtenek örökre,intézetbe tesznek , stb stb.
2010. febr. 11. 00:58
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

"van barátnőm,és szeretek kimozdulni is"


Azért ez furcsa a fentieket meg tudod csinálni iskolába meg nem tudsz elmenni? Az iskola is szocializáció.Ezen az alapon akkor lehet levegőfóbia vízfóbia autófóbia és mindenre rá lehet fogni hogy nem csinálom mert fóbiám van rá.Akkor ne csodálkozz hogy a szüleid nem tudnak veled mit kezdeni nekik a megélhetésért küzdeni kell nem lehet attól energiát elvenni.

2010. febr. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
L*baszasbol irtad ezt?Atelted te ezt?Eleg szar erzes hogy nem tudok olyan lenni mint a tobbi iskolaba jaro gyerek.
2010. febr. 11. 01:21
 4/18 anonim ***** válasza:
Te kedves fiú egyáltalán nem gyógyultál ki a betegségedből. Te csak ráfogod hogy igen, pedig nem. Továbbra is kellene járnod pszichiáterhez, és elmondani neki a jelenlegi problémád. Gondolom abszolút nem érdekel téged sem és a szüleidet sem ez a probléma. Te pánikbeteg vagy! Vagyis az lettél.És ez ami neked van a pánikbetegség egyik fajtája. Tessék visszamenni a pszichiáteredhez ha elkísérnek, ha nem, mert ezt bizony kezelni kell. Állj talpra, légy erős, és tessék tanulni!Azt ne várd el hogy majd a sült galamb a szájadba repül. Nagyon sokan járnak, és jártak ebben a cipőben, de ha nem küzdesz azért hogy te is egyenértékű légy a többi iskolatársaddal, bizony elkallódol a nagyvilágban. Lépjél és cselekedj, amíg nem késő. És tudod soha ne mond hogy soha.
2010. febr. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Pszichiáterhez továbbra is járok,csak hogy lássa mi van velem,ezzel nincs gond,akkor majd beszámolok neki erről a dologról. :)
2010. febr. 11. 02:21
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Áh még milyen betegségek lesznek kitalálva? Nekem is volt ilyen és amióta az iskolarendszer létezik szerintem azóta a diákok többsége átélte ezt.

Amúgy egy depresszióból nem lehet ilyen könnyen kigyógyulni + ennyi betegséget a pszichiátered talált ki? sztem csak kamaszkori hangulatingadozásod volt. Komolyan mondom az összes kamasz azt mondja hogy szociáfóbiás meg ég ezer betegséget felsorol, közben ott röhögcsél a bnőivel. hát no comment. Sajnos nem segít a helyzeten, hogy a szüleid így reagálnak, az ő hozzáállásuk elég rossz, sztem menj koliba.

2010. febr. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Sokszor egy-egy kemény mondat helyre tudja rázni az ember gondolkodását, ezért ne sértődj meg, inkább gondolkozz el komolyan azon, amit írunk!

Nem hiszem, hogy komoly fóbiád lenne, ha az iskola helyett azért a haverokkal gond nélkül ki tudsz ruccanni.

Minden kamasz életében vannak időszaok, amikor "iskolaundoritisze" van, amikor gyomorgörccsel, álmatlansággal, szorongással, hasmenéssel és még számtalan más tünettel jár az iskolába menetel (pl. konfliktus egy tanárral vagy osztálytárssal, dolgozat, felelés, stb.) mindnyájan átestünk ezen.

Az csak intelligenciádon múlik, hogy ezt hogyan "kezeled", visszaélsz-e a szüleid türelmével, és lógsz a suliból, miközben a haverokkal azért eljárogatsz, vagy összeszeded magad és bemész az iskolába.

2010. febr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
64%

Szia!

Ahogy én látom,célirányos agorafóbiáról van szó.

Mindenképpen keress fel egy mentálhygiénés szakorvost,mert ez el is durvulhat egy idő múlva.Kezelhető a dolog,de ha genetikailag van beléd kódolva,akkor csak a tünetek kezelhetőek,maga a betegség nem gyógyítható.

Mielőbbi javulást kívánok:

egy sorstársad,aki eleinte xart az egészre,így el is durvult a dolog.

2010. febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a további válaszokat :).Megfogadom a tanácsokat.Amúgy nem kitalált betegségről volt szó,úgy értem nem a pszichiáter találta ki.
2010. febr. 11. 09:31
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem még nem gyogyultál ki. Nekem is szoc.fobiam van,szerintem ebböl nem is lehet teljesen. Az hogy van barátnöd meg kijársz az lehet a pszihiáter hatása,lehet csak neki akarod bebizonyitani hogy képes vagy megtenni,de ez nem jo megközelités. Középsulit én is rengeteg hiányzással huztam ki és fogalmam sincs hogy fogok igy megélni. És teljesen megértelek,hogy min mentél/méssz át. Sajnos még nem jöttem rá a megoldásra,igy tanácsot sem adhatok. Ha gondolod irhatsz mailt,amiben tudok segitek. 22 l.
2010. febr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!